Priplodni bikovi

Kad nemaju Walbranda trenutno,tražio sam Wabana i Jandu da uzmem nisu ni to imali. Valjda ce da naruče uskoro.
 
Kakva su vam iskustva sa bikom Vampir iz SVCKrnjaca? Na nagovor naseg veterinara osemenili smo kravu kojoj je tek odluceno prvo tele. Krava je izuzetno krupna i lepa na oko, posle prvog teljenja ima sigurno oko 800-850kg, veoma mlecna. Zanima me pre svega kakva su mu telad za dalji priplod, tov me ne zanima.
Takodje me zanima i Disco, isto telad za priplod.
 
Imas sliku u teljenju krava na 189 strani moje junice od Disca ,u ovih prvih mesec dana po teljenju mlecnost 22-23lit ,izuzetno lako se muze i uopste sam zadovoljan sa njom.
Od Vampira nemam nista.
 
Još uvek dominacija Willeovih i Wall-ovih sinova. Zanimljivo je da se Huposlovi sinovi dosta dobro kotiraju, pogotovu Obwohl koji se nalazi kao živ bik U SVCE Velika Plana.
 
poz mozeli kominaci belgijskog plavog popd ovim imenom B08 BBG BE 155781824 BBB 30-11-12 80 886495 POLISS
 
Имам јуницу од бика Мертин ТА,занима ме дал би ваљало осјеменити је биком Раиграс ? И ако може да ми неко објасни шта значи ознака ТА?
 
Mozes li da okacis sliku junice? Imam i ja jednu od Rigela, nekako je siljata pozadi.
Doduse, 7 meseci joj je, june.
2dc7ax4.jpg
 
Zna li neko nesto o biku "Mondragon"? Pokusao sam naci nesto o njemu ali bez uspjesno.Veterinar ga dosta hvali i forsira pa bih volio da saznam nesto vise.
 
Nazad
Vrh