Prikolice

Pa mozda jeste Zastava, ne mora da znaci da su im sve sasiej bile iste.
I Zmaj je imao vise od 10 razlicitih sasija...
Jedan clan foruma mi se javio preko PP, i kaze da mu u saobracajnoj pise da ej "ZMAJ"
Komsija tvrdi da mu u saobracajnoj pise "Poljoprivrednik"
Bilo kako bilo, ocigledno je ova prikolica najveca misterija jugoslovenske industrije poljoprivrednih masina.
Niko nezna ko je ona, a ima ih, ne bas malo...
 
Ja ih imam i jedna pise Zmaj,a druga Majevica kolega ima istu pise Zastava i ima ih bas pod raznim imenima proizvodjaca moguce da su se te prikolice u sretna vremena pravila u KPZ-ima i da su ih radili po narudzbini pa je svaka firma kacila svoje tablice?
 
Prema drugoj slici, zaključujem da se radi o prikolici koju je izrađivala fabrika "Zvijezda" iz Našica, kod nas tzv. Našičanka.
 
Eto ti ga sad, jos i Majevica, pa cak i "nasicanka" !
>
Tomo VS, dali vase prikolice imaju plocice ili samo pise u saobracajnoj?
Ja imam dve, od jedne nemam nikakve papire, i nigde ne mogu da nadjem broj na sasiji.
Drugu sam kupio na licitaciji u jednom kombinatu, imala je ukucan PUS broj, i u svom inventaru su je vodili kao "kragujevac" (sto najvise lici na Zastavu ).
Tako sam je i registrovao kasnije.
Takodje nema fabricki broj, zato je kombinat i kucao PUS broj da bi mogao da ej registruje.
Ovo za proizvodnju u nekom KPZ, ima neke logike.
Ali en mogu da verujem, da je niko niej kupio novu i da pouzdano zna kako se vodila, pod kojim imenom.
 
Ja sam ti lijepo rekao o kojoj se prikolici radi jer ju imam u svom dvorištu, a ti, ako nerazumiješ ili neznaš pitaj google.:udri:
 
Google nema pojima, kad su se te prikolice pravile pre 50g, on niej ni postojao.
Ima li ta tvoja fabricku plocicu, i broj na sasiji ?
 
Samo pise u saobracajnoj kupljene su na licitaciji pa su ti podatci prepisani iz starih saobracajni,a plocica nema!
 
Isti slucaj i kod mene.
Jedna kupljen ana licitaciji, i iz potvrde koju je izdao kombinat, prepisano "Kragujevac".
Kako takva marka nikad niej postojala, neko je sigurno cuo da je "Crvena zastava" iz Kragujevca, pa je tako i lupio na atestu, posto su kucali PUS broj.
Izgleda da su ove prikolice bile bez fabrickih brojeva.
 
@Lakarije evo ti slika da se ne sprdaš s mojim postom, pravi naziv fabrike je Crvena Zvijezda, u ovoj knjižici je rukom bio ispisan broj šasije a na prikolici aluminijska pločica pričvrščena za šasiju na kojoj je bio taj broj i godina proizvodnje.
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Kolega Brankoh:
Nisma se ja sprdao sa tvojim postom, nego sam vise bio ironican, a sada ces da vidis da sam bio potpuno u pravu.
Ova prikolica ciju si nam sliku poslao, jeste Crvena Zvijezda. Slicnu takvu ima moj rodjak,kupio ju je 1984 ganc novu,ima papire i plocicu na sebi. jedino sto je njegova od 4 tone i nema pozadi sistem za rucno kipovanje.
Tako da vrlo dobro znam sta je Crvena zvijezda.
Ti si debelo pogresio, pobrkao si prikolice.
Ta tvoja ima JEDAN cilindar za kipovanje, felne su joj jednodelne, klasicne, gornja sasija nije ista, ruda niej ista, donja sasija nije ista, nosac rezervnog tocka nije isti...
Prikolica o kojoj ja govorim, ima DVA klipa za kipovanje, sto automatski znaci da su i gornja i donja sasija drugacije, i ima DVODELNE felne od 20 coli za koje ti ne treba vulkanizer, jednostavno se i brzo rasklapaju i menja spoljnja guma. To su najvece razlike, zatim ima "peti tocak " sa kuglicama, kao i zmajevka (tvoja na osnovu slike ne mogu da trdim kakav je), ima drugaciju rudu, nosac rezercnog tocka...I sto je najzanimljivije nemaju fabricku plocici pa cak ni broj na sasiji.
Zamalo da nas uputis na kriv trag i da pomislimo da je stvarno nasicanka.
U svakom slucaju, hvala za fotografiju, obogatili smo znanje i dopunili kolekciju poljo-masina.
Kad vec imas uputstvo za rukovanje, mogao bi ga celog slikati i postaviti u temi o tehnickoj dokumentaciji.
 
Inace kod ovih famoznih prikolica plocica sa tehickim podacima stoji na prednjoj strani petog tocka!
 
Pa ne radi on ima ona tri polozaja puna prazna otkacena prikolica medjutim kad stisnem kocnicu nista se ne desava ne salje vazduh prema cilindrima a u sistemu ima pritiska.
 
Nazad
Vrh