Prikolice

interesuje me ako moze neka slika sistema ,klip i dalje vod do prikljucka dali ima samo crevo ili ima jos neki ventil ili sta vec ...
 
Poslednja izmena:
Slike trenutno nemam. Cilindar pretezno stavlja od bagera za brzo kacenje kasine. Najjeftiniji za kupit, prepakuje ga i ugradjuje. Izmedju cilindra i traktora nema nista. samo hidraulicno crijevo direkt na traktor.
 
dali mozda znas precnik klipa ,hod i precnik klipnjace jer mi je mnogo bitno zbog zapremine samog klipa npr ako je klip vece zapremine da ne dodje do propadanja pedale bitan mi je taj princip samog sistema ja imam masey ferguson 3650 i imam hidraulicni izvod za prikolicu pa neka iskustva bi mnogo pomogla
 
dali mozda znas precnik klipa ,hod i precnik klipnjace jer mi je mnogo bitno zbog zapremine samog klipa npr ako je klip vece zapremine da ne dodje do propadanja pedale bitan mi je taj princip samog sistema ja imam masey ferguson 3650 i imam hidraulicni izvod za prikolicu pa neka iskustva bi mnogo pomogla
Druze nemoze daa ti propadne pedala ako imas izvod za hid. kocnice sistem je sledeci
Hid pumpa gura ulje do nagaznog ventila(papuce) od papuce ide na izvod kolicina ulja je neogranicena svo ulje iz hidraulika
Znaci tebi papuza ima ventil tek kad je stisnes dobijes pritisam na izvodu hid. kocnica
U principu klip mozes staviti koji hoces hod ti netreba duzi od 150mm precnik klipnjace oko 20-25mm bar je vecina kojih sam video takva
 
Kakve su majevica nove prikolice 4 tone za sad su najeftinije kod mene.
Jesu čvrste kakave je matrijal
 
Ako su mi zakacene dve prikolice,a hocu da mi kipuje samo jedna (npr. samo druga),kakav ventil (razvodnik) je potrebno ugraditi da bi se moglo omoguciti kipovanje samo jedne prikolice bez otkacivanja?
Da li taj ventil treba da ima tri ulaza? Da li je to mozda ovako nesto:
http://www.kupujemprodajem.com/Hidraulicni-ventil-31030044-oglas.htm?filter_id=57927334

...mada ne vidi se da li moze sa druge strane da bude ulaz,a nema holender.
 
U principu nije ti potreban nikakav ventil, samo na onoj prikolici koju nećeš da kipuješ ne izvadiš klinove za kipovanje... Ali postoje i ventili za razvod... Zmajevke imaju ventil sa slavinom...

Vidi se na strani 12 ovog uputstva:

http://www.zmaj.co.rs/UPUTSTVO_489.pdf
 
Nisam otvorio link jer sam na tel ali pretpostavljam da treba da ima tri kraka: jedan ulaz, jedan prema klipovima a treći ka nazad, ka drugoj prikolici. Neko moje razmišljanje što ne znači da je tako.
 
To se kolega stavi razvodnik sa beraca. Onaj koji prebacuje dal kipas kos ili podizes kljunove. Znaci ili jedna ili druga nikad dvije zajedno ne mogu kipat.

Tako je rijeseno na kamionu mercedes 2635 izmedju kamionske kipe i kipe na tandemci.

aDQOR4Q.png


PS: Ako ventil stavljas na traktor onda moras vuc posebno crijevo za jednu i drugu prikolicu. Ali ako stavis ventil na jednu prikolicu onda ona uvijek mora bit prva pri traktoru i problema nema. manje crijeva ide. svega 5 metara da se to prepravi na dostupno mjesto.
 
Poslednja izmena:
Stavis na prednju prikolicu taj ventil. Iskipas jednu, prebacis drugu i gotovo.

Kad to radis cesto u toku dana 4-5tura, zgodno je mozda uloziti u malo vise creva ali da mozes iz traktora kipati i jednu i drugu. Dva izvoda na traktoru, a prva prikolica da ima dva prikljucka: jedan za nju i drugi crevo koje ide za drugu prikolicu.
 
Ja imam jedno crevo,zakacene su mi dve tehnostrojke i kad kipujem prvo se dize ona koja ima manje tereta i kad dodje do kraja,onda krece druga sama.
A na drugom kompletu gde su mi loznica i zmajevka,tu moram da izadjem i da okrenem ventil.
 
ja sam kupio 2 kuglasta ventila za dv prikolice da namontiram(na svaku po jedan ventil) i onda mogu da biram koju cu prvo da kipujem. isto je i na zmajevkama samo je drugaciji ventil
 
Mozda moze da posluzi i razvodnik kao na sip beracu, polozaj kada dizes keder, polozaj kada kipujes bunker i sredina kada je sve zatvoreno...
 
Nazad
Vrh