Prikolice




Ja trazio traktor i kupio prikolicu danas. Trostrani kiper, nosivost 5t.
 
Ima moj komšija takve. Ali mislim da su dvostrani kuper. Mana je što je nazad kacenje druge prikolice suviše unutra pa mora da se pazi kad se skreće i to što se stranice otvaraju tako što Su sarkr na sanduku a ne na gornjoj stranici. Inače Su jake, stane i 6t žita.
Koja je cena?
 
Hajde mi nadji 3-strani kiper 5-6t sa metalnim stranicama dve osovine za 1500e da i ja uzmem 2 odmah.
 
Verovali ili ne. Bas ova prikolica je prodata jednom preprodavcu iz Negotina, za 1500e. Taj preprodavac proda jednom iz Sapca za 2000e. Tog iz Sapca zovem ja da pitam za neki traktor, kad on kaze, evo sam bas kod tebe u kraju, da natovarim prikolicu, kupio sam nesto povoljno, kaze platio 2000e, stizem za pola sata kod tebe.
Dodje on kod mene sa natovarenom prikolicom, ja ga pitam koliko da ti dam preko 2000e, da je ja uzmem, on kaze vec dogovorio da je proda za 2500e. Kazem ja njemu, mani se covece, nisi dao za nju vise od 1200-1300e. Nekako ubedimo njega clan Lacin i ja, pa on meni spusti 100e. i uzmem je ja.
Odem kod coveka koji je bio vlasnik prikolice, da vidim za prenos, on kaze prodao je tom iz Negotina za 1500e. A negotinac slagao drugog preprodavca kako je prikolica 1900e i da ga ovaj pocasti sa 100e. Cirkus bez para.
Kada sam rekao prvom vlasniku da sam ja dao za prikolicu 2400e i da su ova dvojica zaradila 900e, covek prebledeo. Pita mene pa da je nisi mnogo paltio, ja mu kazem da su po oglasima 2500-3000e. on samo suze sto nije pustio.
Opet su je dobro i platili ja sam mislio da je ovaj matori prodao za 1200-1300e, pa sam mislio da sapcanin laze, da hoce zaradu od 1000e.
 
Ti druze kupi Zmajevku, meni Zmajevka ne odgovaara, Imam kamionku ovde da kupim za 1000e(kiperku bez papira), ni ona mi ne odgovara.
Meni treba prikolica koja kipuje nazad. plus sto je ta Zmajevka verovatno u losem stanju, pa treba ulagati u nju, a trebam ici i traziti takvu prikolicu, to mi je trosak 100e, a trebam platiti i prevoz koji je jos 200-300e. Na tih 2500e, treba dodati jos 700-800e.
ova prikolica vredi toliko koliko sam dao, a to sto su je oni kupili ispod cene je njihova sreca. Mene to ne interesuje, mogli su je dobiti na poklon.
 
Poslednja izmena:
Drustvo kolko moze ovo da vredi u vidjenom stanju
2hmepw6.jpg

2wpmgl3.jpg
 
Vredi mozda i malo vise.Dosta posla je tu odradjeno.Koliko vidim,sasija je jaka,ruda takodje,verovatno i osovina.Jos stranice i odlicna prikolica nosivosti oko 4 t.Samo je steta sto nije radjena da kipuje...
 
sta te zanima. poznanik pravi prikolice po narudzbi i isto tako stavlja kocioni sistem po zelji kupca. skoro sam gledo jednu tandemku od 9m3 sa hid kocenjem koju ce da vozi dozni od 80ks.
 
Nazad
Vrh