Prikolice

Može li mi netko od vas drugara reči sa sigurnošću čije bi proizvodnje bila ova prikolica???
Inače, komplet je remantovana, moj kum ju je radio, komplet novi sanduk, samo je šasija sa osovinama i kotačima ostala njezina orginal.

Jedino šta sam uspio nači na šasiji je to da piše ZVEZDA na jednom mestu na U-profilu, onako je odliveno na profilu, nema pločice, ako vam to može pomoći!

aNaNa043.jpg

aNaNa041.jpg

aNaNa047.jpg

aNaNa053.jpg

aNaNa069.jpg

aNaNa042.jpg
 
Ovo je proizvod tvornice "Crvena zvijezda" Nasice, danas se ta firma zove "Nasicka zvijezda".

Imam trotonku dvoosovinku nasicku i prepoznajem vjesanje tockova (gibnjeva) i mjesto gdje se ruda kopca. Felge ti nisu original koliko vidim, ali glavno da ona sluzi.

Kako si inace s njom zadovoljan?

Ja sam moju kupio za 800€ mislim da je 1983.g. Od svega sto je vozila, dovezla je samo dvije ture sljunka iz rijeke udaljene 2km od covjekove kuce. Covjek otisao u Njemacku raditi a prikolica i ostali prikljucci ostali stajati pod supom. Malo je pohrdjala i nutarnje gume strunule ali prikolica je DOSLOVCE u stanju NOVE. lufta nigdje nema, naletna kocnica na prednjoj osovini, stranice imaju jos 99% boje na sebi, pod je poguljen i rasusen ali to su sitnice.

Na proljece cu ju pocastiti limenim podom, i registracijom, pa cu ju naj vjerovatnije i obojati. Ako naidje kakav kupac, ako ne, nebitno neka stoji...

8n5Pp.jpg

W1mLK.jpg

TGdE.jpg

vaBIQ.jpg
 
Poslednja izmena:
Nevidim dobro na slici da li ova prikolica ima na tockovima brezone ili sarafe. Kod mene oni kojima su tockovi prcvrsceni sarafima stalno imaju problema sto im se tockovi popustaju bez obzira kako ih pritegli.
 
Kolega Bobo...

Nije to moja prikolica, to je od kuma prikolica, ali prije nego smo kupili novu Pronar puno sam se služio s ovom prikolicom!

Čuj, sve u svemu kako ju je kum uredio ja sam zadovoljan, na sanduk nemam nikakvih zamjerki sve je uredno, od dihtanja stranica do rinfuz otvaranja.
Šasija je kakva je, bila je savinuta, ali je to kum riješio i sad lijepo nasijeda jedno na drugo, kiper mehanizam je dobar.

Neznam kakve bi felge trebala imati u originalu, ali od kad ja pamtim ima te felge na sebi, dvodjelne 20", straga 8.3-20, a napred 7.50-20.

Mene samo striktno zanima čije je proizvodnje ta prikolica, odnosno šasija.
I sam sam mislio da bi mogla biti našička zvijezda, al nisam bio nikako siguran, vrlo lako moguče da i je.

Prikolica stoji u štaglju več 2 godine, apsolutno se ne koristi, bila bi možda i za prodaju, al moram razgovarati s kumom. Navodno da je nešto potrgano na njoj, mislim da su se ležajevi na kotačima raspali. Moram otić do njega da ju vidim, možda bi je čak i dovezao k sebi da ju složim i da se koristim s njom, jer mi u sezoni često zafali prikolica. Možda bi je i kupio kasnije!
Bobo kaj ti kažeš na kvalitet ove šasije, jel to dobro i čvrsto?

Inače imam doma manju prikolicu dvoosovinku, i sad kad malo bolje razmislim mogla bi i on biti Našičke proizvodnje, samo je doma prepakovana u cijelosti jer su ju rasturili u šumi pri izvozu drva.

Vidi Bobo, ova manja prikolica, jel bi to bio nešto iz Našičke proizvodnje, mislim na šasiju ako možeš nešto vidjeti iz ovih slika?
Ja jedino vidim sličnost u ovim dijelovma gdje se gibnjevi spajaju na šasiju.

Slika000-2.jpg

Slika0005.jpg
 
Nisam toliko istrenirao oko da prepoznam prikolicu na kilometar ;) znam ovo sto ja imam da je nasicanka ia ova prva tvoja. imas tih malih prikolica cjelo cudo raznih proizvodjaca i sve su na slicne fele radjene... usporedi s mojim slikama i pogledaj, moguce da i je...

Sto se tice sasije, koliko znam da su nasicanke kiperice deklarirane na 4 tone i da im i to nekad zna biti puno... ok, kiperica je ima duplu sasiju ali dosta ti govori da je vec bila pomotana...
 
Šanana, meni ova druga prikolica lici na Dubravu, Sremska Mitrovica.
Što se tiče ''našičanke'' kod nas ih malo ima, a moje mišljenje je da ima uzan raspon točkova, a prilično je dugačka. Zbog toga često se desi prevrtanje, pa bude šasija uvijena.
 
Šanana, meni ova druga prikolica lici na Dubravu, Sremska Mitrovica.
Što se tiče ''našičanke'' kod nas ih malo ima, a moje mišljenje je da ima uzan raspon točkova, a prilično je dugačka. Zbog toga često se desi prevrtanje, pa bude šasija uvijena.

Ma nije Dubrava, mnogo ljudi je to reklo, ali apsolutno nema nikakve sličnosti s Dubravinom prikolicom.
Ima kod mene u selu jako puno dubravinih prikolica tako da znam.

Uglavnom, čija je da je, služi za ovo što treba da odradi.
 
Zamolio bih nekoga da mi pomogne sutra idem da vidim jednu zmajevku prikolicu na sta treba obratiti paznju koji joj mogu biti nedostaci unaprjed hvala...
 
Koliko mislite da može da se proda ovakva prikolica? Proletos slikano posle šmirglanja i antirosta pa posle farbanja. Ja sam je farbao sebi, nije bilo u planu da se proda i sad nisam siguran dal ću, samo da se informišem za cenu i razmislim.
01052012492.jpg
01052012493.jpg
04052012497.jpg
04052012498.jpg
04052012501.jpg
10052012516.jpg
Kupljena nova 83 godište, vlasnik, saobraćajna, tablica, marka Trepča 1100 kg prazna, 4000kg dozvoljena nosivost, ima i produžetke stranica, vlasnik. Nema rezervni točak ( otac je tako preuzeo i kasnije nije vredelo što je tražio) trebaju creva vazduha i prednje gume baš pokazuju znakove starosti, fabričke su, inače su 20 coli. Ja sam ekstra zadovoljan na nju ali me ubeđuju da uzmem dubravu ili mitrovačku ili slično jer imam jednu njivu na jakom brdu i nizbrdo zgura moj 558 koji nema vazduh na sebi (skinuto sve osim kompresora, stavljen akumulator na mesto boce) da bih koristio i kočnice na prikolici. Pa se razmišljam ako je velika razlika u ceni moje i neke lakše da kupim još priključaka za poljoprivredu. A lomim se ne, prodaje mi se ovakva čvrsta prikolica a da kasnije vozim one drvene a opet... Ćale mi je davno umro pa sam teško išao kroz život i kupio bih još priključaka i tražio zemlje u zakup, imam samo 4ha i dotrajalu kuću. Možda da napustim posao sa platom od 20000 din, bez godišnjeg odmora i slobodnih dana (samo nedelja) i više se posvetim poljoprivredi. I da se nadam da malo mrdnem sa pukog preživljavanja.
 
Nemoj da prodajes,to je moj savet.Razlika nemoze da bude velika,a kupices neki krs prevrtan i krivljen i dok ponovo ulozis dodjes na isto i imas manju prikolicu.Ako ti gura jako traktor nizbrdo nemoras da je punis,koliko je bezbedno toliko sipaj.
 
Moj savet nemoj da prodajes nije to neka razlika.. A isto za tu razliku nemozes nista posteno da kupis za poljprivredu... Da ne idem u :off_topic: ja sam svoj posao za 18.000din posle mesec dana batalio... I okrenuo se poljoprivredi i mnogo mi je bolje i isplatljivije... :ppozdrav:
 
Vulkan jeftnija i bolja varijanta ti je dasrediš kompresor na traktoru i kočnice na prikolici i da voziš svoju ispitanu stvar nego da se zezaš sa prodajom i kupovinom nekog krša kojeg moraš opet da sređuješ.
 
Sređuj kompresor ili ako nemaš para ti staru spoljašnju gumu od bilo kog auta stavi ispod jednog točka na zadnjoj osovini i sveži lancom napred na sanduk ili šasiju da se ne bi guma pomerila i da te bog vidi.To nije trajno rešenje ali za nevolju može tako rade u mom kraju.
Vidim da imaš nazad sajlu i "vint" (to je verovatno za parkiranje kada se otkači od traktora da se zakoči) iskoristi to pre nizbrdice stani navij malo,ne previše,da koči pa kada se spustiš na ravno ti otkoči tako je kod mene ja tako radim,jer moj vladimirec je lagan i ne može da drži prikolicu sam.
 
Za nizbrdo znam al opet hoće da zezne a za uzbrdo tovarim po malo, posebno kad moram da stanem i krenem. Nisam znao da je ovakva prikolica toliko jeftina u odnosu na zmajevke. Za tu cenu mi se svakako ne prodaje, možda ni neku laganiju registrovanu i u dobrom stanju ne mogu kupiti bez 700 evra. Razlika je mala da me nešto pogura a gubim stvarno trajnu prikolicu. Možda odem do jednog u blizini koji kupoprodaje jeftinije poljomašine da vidim šta bi mi još dao uz manju prikolicu a možda i ne, videću. Mislio sam da je ovakva prikolica skuplja. Hvala vam u svakom slučaju.
 
Prvo nemoj da napustas posao,
drugo nemoj da prodajes prikolicu.

Upamti moje reci.
U poljoprivredu treba uloziti gotov novac i gledati u nebo.
Radi polako svoj posao i uporedo poljoprivredu.
Nemoj mnogo slusati druge, ume to kasnije da se olupa od glavu.
To ti prijateljski kazem.
 
pa druze ako si u brdovitom, nizbrdo mozes kociti a uzbrdo ako nece pa opali nazad gadno je. kocnice napravi pod obavezno bar vint,valjda imas i dobose nanjoj,da je moja nebi je prodavo,prepravio bi u jedno osovinku i sa tri tone ides kako oces i teret je na traktoru. za 1000 neku taku tesko naci,a jednoosovinka dobra nema ispod 1300.da nepricam o takvoj.
 
Nazad
Vrh