Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

I kolega mi je rekao za mengeline lance da su pravo jaki... Ja imam SIP original lance, jos su crveno obojani. Napravio sam 4 lanca i sad cekam nekakvo slepanje pa da vidimo o cemu se tu tocno radi.

Moja prikolica nije dvije godine u pogonu i posudio sam koleginu sip i na njoj je otisla pogonska osovina a on mi to nije rekao i savinula se dolje tako da kad letva prelazi sa zadnje strane ispod poda, podigne lanac iz lancanika i lanac preskoci. Polomio sam mu obadva lanca "na zdravo" ali prije pucanja lanaca sam tri letve usukao kao perec, polomio nekoliko daski na podu i lanci se jako usukali i tek su onda krenuli pucati. Mjerio sam karike da mu nisam slucajno rastegao lanac, medjutim sve je na mjeru samo su dvije karike pukle.

Zato se nadam da ce lanci od djubretare drzati nekakva "prirucna" slepanja iz blata ili nekakve klade tako da se nadju pri ruci.
 
Ajd da ne masamo temu mnogo ali sta fali da se slepas sa tim lancima? Ja sam se koliko puta sluzio lancem za vertikalni vez goveda i nikad nije pukao a daleko losiji kvalitet od tih sa djubretare..samo ti to probaj..
 
Kazem da mi kolega pricao da je on pokusao slepati neku kladu i lanac samo puca kao staklo. Kad me vidio da mecem kuke na lance poceo vikati na mene da to ne radim, da od toga nema nista. Sad se meni cini da je on uzeo neke lance koji su mozda gorjeli pa omekanili... Nemam pojma, bolje pitati ako je netko drugi probao pa se zeznuo nego da se ja pouzdamu takav lanac a ono na kraju klinac...

Kazem, lance sam napravio, dva kraca, dva dulja i sad cekamo prvu priliku za vucu nekakvih klada ili da netko zapadne ;)
 
Pozdrav,gde mogu kupiti onu plastiku sto dodje na lanac pa na nju letva sto gura stajnjak.
 
Bilo juce u rumi na vasaru..a ima i u golubincima,e sad nit znam broj nit kako se firma zove al znam gde je firma,kupovao prosle godine..mozda neko od golubincana zna.?
 
Danas sam tek rasklopio prikolicu,nisam ni mislio da ce mi trebati a 6 komada mi polomljeno...
 
Procitao sam celu temu i malo sam zbunjen,koje prikolice su izdrzljivije,tj koje mogu da trpe pretovar,one sa vertikalnim(uspravnim) rotorima ili one sa horizontalnim(polozenim)?
i da li je neko bio sad u rumi na vasaru,ima li kakve ponude ili su i tamo samo ovi sverceri iz oglasa?
 
Ljudi koliku nosivost ima ova sip-ova prikolica?
67b4d57493e234be7fedc5871a0a8664.jpg

c41f7ed43fc9338be44b20328b018a7d.jpg
 
Ma,ni nemam ja toliko stajnjaka za pretovar,vec ne znam da li sam dobro skontao da prikolice sa horizontalnim rotorima vise opterecuju i mehanizam a i traktor.
 
Po meni su bolje sa polozenim od horizontalnih u svakom slucaju.Obicno kuciste sa lezajima koje pokrece lanac dok je kod onih sa hori.konusno tanjirasti zupcanik koji zna da se pojede.preskace i zeza a i ako upadne neka cigla,blok ili bilo sta ne moze da izbaci nego pokrlja sve.Jedino sto ta sa horiz.baca malo sire ali kad sve pogledas u svakom slucaju je bolja ova sa polozenim rotorima....
 
Nemam svoju prikolicu ali koristim drugarovu koja ima vertikalne rotore i bas sam zadovoljan kako radi. Ima sigurnosne srafove (kao presa) i ako nesto uleti u rotore oni puknu i nema nikakve stete. Na toj prikolici mi se svidja i sto nema klasican lanac. Vec ide veriga,alka,veriga... Tako da se nikad ne desi da prezubi. Ne znam cije je proizvodnje ali mi se najvise svidela od svih koje sam gledao. Nosivosti je 6-7 tona.
 
@Sava21

Ja sam jesenas moju pazario kod vas u Šajkašu. Šasija i stranice dobri al su lanci i koturače bile loše. Cena naravno spram toga. Pođubrio 6kj pa uradio remont(novi lanci i koturače), promenio gume, registrovao i uradio instalaciju. Sa svim ovim troškovima izašla je ispod 3000 evra. Ove godine samo vozi. Ne znam kolika je nosivost al odoka 5-6 tona. Ne pretovaram jer ni traktor ne može više da povuče

1af2d2612b269c252af3a8b2dd9f6c57.jpg


6bf0f32304805951b86edf340dc8d4dc.jpg


48df6dafa2a2a079ccb4caf5488deec1.jpg
 
Znam ovu prikolicu,znam i bivseg gazdu,verujem da ste imali korektnu trgovinu.sad ima neku fahr od 4 t sa jednim rotorom,extra stanje al mi nekako deluje mala.Ti si sa ovom sad miran...
 
Nemam svoju prikolicu ali koristim drugarovu koja ima vertikalne rotore i bas sam zadovoljan kako radi. Ima sigurnosne srafove (kao presa) i ako nesto uleti u rotore oni puknu i nema nikakve stete. Na toj prikolici mi se svidja i sto nema klasican lanac. Vec ide veriga,alka,veriga... Tako da se nikad ne desi da prezubi. Ne znam cije je proizvodnje ali mi se najvise svidela od svih koje sam gledao. Nosivosti je 6-7 tona.

Izvini, ne znam sta ti znaci ovo "veriga" gledao sam po google pa mi izbacuje slike raznih lanaca sto ce reci da je to strana rijec za obicni lanac...

Bio je i Veriga u "kuda idu divlje svinje" ali to sigurno nije taj ;)
 
Izvini, ne znam sta ti znaci ovo "veriga" gledao sam po google pa mi izbacuje slike raznih lanaca sto ce reci da je to strana rijec za obicni lanac...

Bio je i Veriga u "kuda idu divlje svinje" ali to sigurno nije taj ;)

Da probam da objasnim ide klasicna alka kao sto je na vecini djubretarki pa onda ide ta "veriga" koja izgleda kao flah smotan u izduzen krug i njime su spojene alke. Kacicu je ovih dana pa cu okaciti slike.
 
Nazad
Vrh