Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Zvao sam ja za tu corica,meni je trazio 18000 i kaze moguc dogovor,meni je bilo to puno,da sam imao te pare dao bi ih za ucesce za neku novu..ima jos jednu za nju trazi 22000,isto 15 tona.......
 
Au al nemam srece, ova mi se prodala ispred nosa za 3600e, prikolica u extra stanju.
http://www.polovniautomobili.com/prikolice/8718274/kemper-mht-800
917be691d2b3-800x600.jpg


- - - - - - - - - -

Dusa me boli kako izgleda...jedina u oglasima koja mi se svidela.
69a8fa2a1384-800x600.jpg
 
Jel si se raspitao koliko je srecno resenje ti vertikalni rotori? Svi me oduvracu zbog tih kucista i konusnih zupcanika. Opet sdruge strane sve nove se sad prave na tu foru.
 
Kod mene na sipovoj prikolici su vertikalni rotori..ni jedan jedini problem jos od '76...samo podmazivanje i provera ulja u reduktoru. A i bolje razbaca stajnjak nego horizontalni valjak.

Послато са Tab2A7-10F
 
Kao navodno pucaju kucista ako ulete cigle i tako to, e sad kad je stajnjak tvoj znas sta je u njemu i ispod njega, al kad odes u tudju avliju tu se moje naci i zakopana krava u djubar :ppozdrav:

Jel mogu na tim da se skidaju rotori da radi silazu, mislim mogu na svim da se skidaju al da ne traje 2 dana.
 
Ako si mene pitao,naravno da mogu...proces je vrlo jednostavan. A sto se tice tudjeg stajnjaka ,kod nas najvise manila od bala.

Послато са Tab2A7-10F
 
Kao navodno pucaju kucista ako ulete cigle i tako to, e sad kad je stajnjak tvoj znas sta je u njemu i ispod njega, al kad odes u tudju avliju tu se moje naci i zakopana krava u djubar :ppozdrav:

Jel mogu na tim da se skidaju rotori da radi silazu, mislim mogu na svim da se skidaju al da ne traje 2 dana.

Vidis ti koliki je razmak izmedju rotora i ta krava ce da prodje bez da je oseti............

 
Ne znam gdje da pitam pa cu ovdje postaviti...


Da li je itko od forumasa stare, istegnute lance poda od prikolice za stajnjak pokusao prenamjeniti, na primjer, u lance za vucu klada, za izvlaceje iz blata i tome slicno. Mjenjao sam lance na mojoj SIP prikolici i na njoj su bili original lanci i kupio sam 8 kuka za sumarijski lanac i poceo praviti lance nek se u svakom traktoru nadje po jedan, sto da bacam lance koji su citavi, samo ih ne mogu koristiti na prikolici jer zaskacu na lancanike. Dosao kolega koji je to radio i kaze da se taj lanac razvlaci kao zvaka i da jos lakse puca a ja mu govorim da u prikolice ide kaljeni lanac koji ili radi ili puca, da nema istezanja. On INZISTIRA da to nije kaljen lanac, nego neki obican i da mi posao nece valjati. Lanci koje sam kupio za djubretaru su termicki obradjeni vidi se jer nisu farbani a ne znam kakvi su originalni bili na prikolici...

Ja sam si napravio 4 lanca i cekam prvu ne/priliku da ih isprobam a do tad me zanima ako je netko od forumasa isprobavao tako sto raditi da li moze ili ipak ne moze.
 
Dali neko zna ko prodaje lance u blizini Krusevca treba mi za rudjaka prikolica je Vogel. Gledao sam po prodavnicama mogu da naruce ali me pitaju kolika je nosivost lanaca aja namam pojma.
 
Dali neko zna ko prodaje lance u blizini Krusevca treba mi za rudjaka prikolica je Vogel. Gledao sam po prodavnicama mogu da naruce ali me pitaju kolika je nosivost lanaca aja namam pojma.
Vidi izmeri debljinu lanaca prodaju po debljini 10-12 mm.Imam ja broj od par njih koji prodaju cena je 10 evra duzni metar.


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Alke su dosta korodirale izmerio sam ali nemam nikakav katalog da bi se orjentisao, alka je debela 8,5 duzina alke 46,5 sirina 28 mm.
 
Onda ti je najbolje da promenis i lancanike verovatno su pojedeni i gube korak.Oni su ti oko 30e komad.Ili probaj samo njih da promenis a lance ostavi te stare radice jos neko vreme...Sad se izracunaj pa vidi..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Onda su i lancanici pojedeni pa gubi korak.Nacicu ti sutra broj za lance

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam gdje da pitam pa cu ovdje postaviti...


Da li je itko od forumasa stare, istegnute lance poda od prikolice za stajnjak pokusao prenamjeniti, na primjer, u lance za vucu klada, za izvlaceje iz blata i tome slicno. Mjenjao sam lance na mojoj SIP prikolici i na njoj su bili original lanci i kupio sam 8 kuka za sumarijski lanac i poceo praviti lance nek se u svakom traktoru nadje po jedan, sto da bacam lance koji su citavi, samo ih ne mogu koristiti na prikolici jer zaskacu na lancanike. Dosao kolega koji je to radio i kaze da se taj lanac razvlaci kao zvaka i da jos lakse puca a ja mu govorim da u prikolice ide kaljeni lanac koji ili radi ili puca, da nema istezanja. On INZISTIRA da to nije kaljen lanac, nego neki obican i da mi posao nece valjati. Lanci koje sam kupio za djubretaru su termicki obradjeni vidi se jer nisu farbani a ne znam kakvi su originalni bili na prikolici...

Ja sam si napravio 4 lanca i cekam prvu ne/priliku da ih isprobam a do tad me zanima ako je netko od forumasa isprobavao tako sto raditi da li moze ili ipak ne moze.

Stari lanci sa mengele prikolice , original su, najtvrdji i valjda najjaci na koje sam ja naisao , kod sjecenja sa fleksom vec vidis da je u pitanju celik, iskre se rasprskavaju, treba dobro udarati cekicem da presjecenu kariku iskrivis da izvuces drugu.

- - - - - - - - - -

Okretao sam lancanike ali ne vredi cim naidje opterecenje na lancanik nagazi na pola alke moraju novi lanci.

Kod zamjene moras i lancanike i lance , jer su lanci pojeli i lancanike a i sami se ishabaju na spojevima plus korodiranje od stajnjaka.
 
Nazad
Vrh