Prihranjivanje pšenice

Што се тиче Ана и да није пао Снег он ради посао одмах тако да можете мирно да спавате...
Radi AN brzo ako pokisne ali u Montoynom slucaju malo teze.
Nije u redu da ni AN stoji na povrsini
10 dana a da je temp. do 20 a kise nikako. Gubitka ima, e sad koliko ko ce ga znati.
 
Mi smo prihranili Anom pred kisu i palo je samo 4L,po zemlji se vide bele fleke od djubriva,znaci tu gubitaka ima sigurno
 
Da nije palo onih 15cm snega pretpostavljam da bih trazio djubrivo u komsijskim njivama zbog ove lude kosave. E da li ce i koliko tih 15cm snega da bude dovoljno da spuste taj AN da ne bude vecih gubitaka ne znam, vreme ce pokazati. Ali bas sam gledao nema ni belih tragova ni granula po povrsinu.
 
Zbog cega mislis da je 15 cm snega malo? Pa ne treba 200 litara kiše, da rastopi i spusti AN. Ja zbog loseg vremena i ove pošasti prihranio drugi put pšenicu pre snega i mislim da se odlično rastopio.
 
Zbog cega mislis da je 15 cm snega malo? Pa ne treba 200 litara kiše, da rastopi i spusti AN. Ja zbog loseg vremena i ove pošasti prihranio drugi put pšenicu pre snega i mislim da se odlično rastopio.
Iskreno zbog kosave koja je nosila taj sneg sa njiva, a i ono sto se otopilo i natopilo zemlju je brzo isuseno. Neverovatnom brzinom je osusila sve. Nisam imao situaciju skoro da je pala ta kolicina vode i da je ovom brzinom isuseno, pa zbog toga ne znam koliko je spustilo AN.
 
Mene tera neki đavo da sutra razbacam KAN, a nikako da donesem odluku, pomagajte. Pre 3-4 nedelje razbacao 270 kg. ANA po ha a sad stoji Kan na špediteru i sav se sludio. Obično drugu prihranu idem oko 10 aprila ali biće i drugog posla a i ove zabrane kretanja koje se samo mogu još pooštriti...
 
Nazad
Vrh