Prihranjivanje pšenice

Da li je pametno vrsiti folijarnu prihranu pšenice prilikom zastite klasa od fuzariuma

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To je vec faza cvetanja, nisam siguran da li je isprsvno?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nemoj to da radiš pa da je nzm koje đubrivo u pitanju. Zahebaćeš sigurno. Uostalom kao što je čini mi se u jednoj Basf brošuri napisano: ako mu do tad niste stvorili potencijal za prinos ni ta jedna prihrana preko lista mu neće pomoći.
 
Zbog nedostatka kiše, nisam radio prihranu drugi put (prvi put sam bacio KAN 400kg/ha), pa sam mislio da mu folijarno dam malo snage za nalivanje zrna pri prskanju od fuzariuma, al izgleda da je tad vec kasno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Napucavaj proteine ali pre ili posle cvetanja, nikako u cvetanju. Opekao se sa slavolom, a i objasnili su ovi iz Basf-a.
 
Isto se pre par 5-6 godina za...bao sa Ekobusterom, pravio sam se pametan, jos sam ih zvao da pitam da li sme u cvetu, kaze promoter naravno...prinos prepolovljen bukvalno, takoreci sprzio sam je... hteo sam da mu odem na kucu...nije mi toliko krivo bilo sto sam sjebao nego sto mi nije lepo rekao iskreno...bem ti ljude...jedino sam se vodio mislju da nije ni on sirotan znao (sto je malo verovatno) Od tada nista u cvetu od prihrane!
 
Jel planira neko prihranu pšenice ureojom ja bi od ponedeljka krenuo ako Bog da 0o snegu i mraz ako bude -5najmanje,pošto po njivama ima dosta podbaritog
 
Nazad
Vrh