Prihranjivanje pšenice

@mica967 ja cu oko 250kg/ha za drugu idem preko lista

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Au Dobrice, svaka čast. Kod tebe ne zna se šta je veće, jal traktor, rasipač, džambovke, njiva...
 
Dobrice vidim da koristiš navigaciju a imaš već stalno tragove? Zbog čega ti treba navigacija za ovu operaciju? Negde si išao i između dva stalna traga i ponovo razbacao đubre. Zbog čega? Ovo što si išao popreko po leniji je verovatno zbog toga što isključuješ rasipač dok savijaš.
 
Možda na putevima. Kod nas, od kad je duvao onaj vetar, sve osušio. Gledam u bašti, tamo gde je ladovina i zavetrina kad otpusti u podne bude vlažno, a gde nije zavetrina i ladovina tu je suva zemlja non-stop. U ataru nema ni ladovine ni zavetrine...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Au Dobrice, svaka čast. Kod tebe ne zna se šta je veće, jal traktor, rasipač, džambovke, njiva...
To sam dobio gratis razbacivanje djubriva u zamenu za video snimak. :D Veliki fendt i rasipac nisu moji. :D

Dobrice vidim da koristiš navigaciju a imaš već stalno tragove? Zbog čega ti treba navigacija za ovu operaciju? Negde si išao i između dva stalna traga i ponovo razbacao đubre. Zbog čega? Ovo što si išao popreko po leniji je verovatno zbog toga što isključuješ rasipač dok savijaš.
Stalne tragove imam uradjene na 8m jer mi je tolikog zahvata prskalica i prskam fergusonom. U iste tragove se uklapa i onaj moj mali rasipac. Na rasipacu mislim da je zahvat podesen na 18m i zato se ne uklapa sa tragovima. Da prvo smo u krug opisali parcelu pa onda prohod do prohoda po navigaciji vozili.
 
ti ko na Surdu kad pitao zenu gde joj trepavice i kosa drzi u fijokaama ili nije njeno

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Završio prihranu danas, ali smanjili su količinu kiše za sutra i manje šanse da padne.
Uskoro ćemo plaćati godišnju pretplatu na tačnu vremensku prognozu :D
26f53abf59433fc5431474d8d25975d7.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Odradjena kompletna prihrana, više ne ulazim do u njivu do prskanja, prilovana Phosagro ureja.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Da, greška u kucanju, 180 kg/ha. Bolje su čizme, nisam baš razmišljao o tome, znao sam da je blato, ali ne i da je ovoliko.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Daleko je jos to da bi bilo sigurno,sad za ovaj vikend sto je prosao su takodje prognozirali kisu pa nije bilo ni kapi,....
 
Nazad
Vrh