Prihranjivanje pšenice

Prihrana psenice gotova hvala bogu na toplim danima pa smo gospocki uradili ,uneo sam 150 kg po jutru ureje ,kisa pada topi ,usput sam i uneo ureu za kukuruz isto 150 kg po jutru ,oprnulo oranje lepo uzorano jesenas pa nije ljuljalo traktor aj kad smo tu usput i da ne prljam rasipac kasnije
 
Razlog ranog unosenja ureje u prihrani psenice je zato sto je klima poludila i otkud ja znam.da li ce u februaru i martu biti kise ,ja sam na juznim padinama fruske gore malo vislja pozicija pa kad zasusi nit ima vlage ni rose jos kad opizdi blesava kosava za dan isusi njive ,a i tip zemlje je takav oprne gornji sloj za dan ,tako da najsigurnije mi je da bacim po snegu ili ko ovaj vikend mogli smo i sa rostiljamo na njivi. Desavalo se da ljudi koji kasnije bace djubre dugo stoji na povrsini i sigurno imaju gubitke ,sad traktori imaju tople kabine veliki rasipaci nema frke i da je mećava
 
Prihrana psenice gotova hvala bogu na toplim danima pa smo gospocki uradili ,uneo sam 150 kg po jutru ureje ,kisa pada topi ,usput sam i uneo ureu za kukuruz isto 150 kg po jutru ,oprnulo oranje lepo uzorano jesenas pa nije ljuljalo traktor aj kad smo tu usput i da ne prljam rasipac kasnije
Kakva su vam iskustva sa tako ranim bacanjem vestaka na oranje za prolecne kulture? Ovo mi deluje bas bas rano za kukuruz...mada sam hteo oveg od da probam ranije od uobicajenog, sto pre mogu, sredina marta ako uspem
 
Sve je to lepo, a bilo bi jos lepse kad bi se radilo ispitivanje N i znalo se koliko je biljci stvarno potrebno hraniva... Ovako nije problem koliko ode u nebo, nego i koliko ode iz dzepa bez potrebe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prihrana psenice gotova hvala bogu na toplim danima pa smo gospocki uradili ,uneo sam 150 kg po jutru ureje ,kisa pada topi ,usput sam i uneo ureu za kukuruz isto 150 kg po jutru ,oprnulo oranje lepo uzorano jesenas pa nije ljuljalo traktor aj kad smo tu usput i da ne prljam rasipac kasnije
Taman da lepo krenu korovi pred setvu kukuruza :ROFLMAO:
 
Nekako mi je logično da joj od aprila treba više pa mi nije jasno zasto vecina nas u prvoj prihrani koristi više azota??
Zar nebi bilo logično umesto 100kgAN/kj u prvoj i 100kgAN/kj u drugoj ići sa npr 80kg u prvoj pa 120kg u drugoj prihrani?
 
Jedino ako sejes kukuruz u maju pa dotle korovi pola metra na njivi,sem toga ja prihranu idem pred setvu i pred spartanje,nekad i pred zagrtanje ,samo tad bude malo ostecenja na biljkama od djubriva,no daleko da je to nesto strasno.
 
Ja se ne sprdam ni sa kim jer mi se sprdanje duplo vracalo . Svako nek radi kako misli da treba ,ja radim poljoprivdeu vec 20 i kusur godina i ko zna koja sam generacija rodjena u mom selu i koju je ova zemlja odhranila tako da je poznajem u dusu i iskusvo mi kaze gde sta koliko.Radio sam analize pa mi daju istu preporuku za svaku njivu sto je bilo smesno vidi se odma da nisu uradili posao. A najbolje je od svega sto ove strucnjake iz mog sela sto rade u toj poljopruvrednoj stanici ili kako se vec zove ubijam sa prinosom . Ja cu moje da odradim kako treba i sto je do mene ostalo je do boga .
 
Прошле године у ово време нисам успео да прихраним Пшеницу из здравствених разлога.У Марту сам поправио ствар са АмоСулфаном и нисам био у никаквом заостатку по приносу.
 
Nazad
Vrh