Prihranjivanje pšenice

Ma OK,kasnije je i seju,vegetacija duža možda 15dana...probaću i to ove godine,treću prihranu sa 50kg/kj pred vlatanje (220+110+50kg/kj SAN)
 
Posto javljaju kisu u nedelju, ja razmisljam da sutra-prekosutra odradim drugu prihranu AN-om na 5ha psenica gde sam ranije prihranio, prvu sam odradio prvih dana februara kad se sklopilo par lepih dana. A ovu sto sam kasnije prihranio ostavicu za kasnije. Videcemo da li ce biti greska.
 
Prva prihrana odradjena 15.2. sa 200kg/ha uree,a drugu planiram tek za polovinu aprila kad posejem kukuruz...A cime ce se raditi druga prihrana zavisi od stanja psenice dobice ili 200kg san ili 200kg kan,inace do sad dobila 300kg uree
 
Ne,nego racunam da parcelama gde je psenica malo redja ne treba azot koliko i parcelama gde je psenica odlicna...
 
Ja sam pre ove kise bacio Kan 200kgh a pre mesec ureju isto oko 200kg i za mesec dana ponovo kan 200kg i to je to.Psenica je bila dosta ostcena od mraza ali se povratila 100% i ako bude dobro prolece bice dobrog roda, ali daleko je sve to.
 
Nazad
Vrh