Prihranjivanje pšenice

Ovaj Matic postavio ove amere sto sa sondom traze zlato po njivama.To je kod nas ilegalno.Kad bih izasao sa ovim na njivu imao bih obezbedjen prevoz do opstine i par prenocista o drosku poreznika..:haha:
 
Poslednja izmena:
ja dobio analizu na jednoj njivi treba 120 kg anapo kj na drugoj skoro nista a na trecoj 40kg ana pokj na stocni grasak nista a na jecam 100 kg treba na grasku imam azota 248 na sve tri dubine zajedno a na jednom zitu isto preko 200
 
ja dobio analizu na jednoj njivi treba 120 kg anapo kj na drugoj skoro nista a na trecoj 40kg ana pokj na stocni grasak nista a na jecam 100 kg treba na grasku imam azota 248 na sve tri dubine zajedno a na jednom zitu isto preko 200
Vidi se po pravopisu da smo u istu skolu isli dok smo bili derani :osmeh:
 
I kod vas je učiteljski fakultet. :osmeh: Teško našoj deci.Kao što su 70-ih i 80-ih išli u Sarajevo na fakultet i svi u roku završavali. :haha: A vozačke ispite polagali u Kalesiji.
Cveja Po postavio sam poslednje čudo tehnike.
 
Kako radi ta spravica ?

Emituje svetlost (dve talasne duzine) koja reaguje sa pigmentima. Registruje ono sto se reflektuje.

Kalibracija: potrebna je jedna mala parcela koja treba sluziti kao referentna. Dakle svi parametri treba da budu optimizovani - definisane kolicine (voda, hranivo a pre svega azot) kako bi se tu dobio maksimum za dati hibrid i zemljiste. Radi vece preciznosti (preporucuju), potrebna je jos jedna parcela ali sa razliku od prethodne da sve bude 1/2 od unetog.

Na osnovu te dve tacke (i unetog ocekivanog prinosa), meri se ostatak polja i u odnosu na referentne v.(algoritmi i ostala matematicka cuda) dobijaju se kolicine azota koje je potrebno uneti.

*napomena (moja) proizvodjaci ne pominju da nije samo azot zasluzan za stanje hlorofila koji se meri i na osnovu koga se odredjuje kolicina azota. To sto se azot kao elemenat skoro najvise usvaja ne znaci da je najbitniji. Vec sam pisao, magnezijum i pre svega gvozdje su takodje kljucni za stanje hlorofila. U Vojvodini su, gledajuci pH zemljista, biljke hronicno u problemu sa dostupnim gvozdjem. Kontrolisite i hranite ih filijarno mikroelementima!

Kljucno je da se "pogodi" koja je maksimalna kolicina azota (i ostalog hraniva) potrebna za prvu ref. parcelu. Jer ako se npr. doda 150kg a ustvari potrebno je 100kg - tih 50kg je luksuz koji ne daje bolji efekat. Na celoj parceli cete dodavati vise jer ce se uredjaj voditi prema tih 150kg. Rezultat: mrsaviji novcanik nas bogatih:ppozdrav:
 
Znaci kao sto sam i mislio,samo se meri trenutno stanje.
Npr iz one analize za N min,parcela Batrovci izgleda daleko bolje od parcele Adasevci,ali dokle ce biti tako to niko ne zna. Nema dugorocne prognoze ?
 
Nazad
Vrh