Prihrana i đubrenje voćaka

cika_laza

Član
Učlanjen(a)
19 Jun 2015
Poruka
1.534
Moram da kazem da i nisam bas nesto zadovoljan sa ovim djubrivom. Bacao ga danas i bas dosta prasine ima.

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
624
Imam pitanje . Sta je bolje da uradim u vezi djubrenja jabuka I sljiva.
Hocu sutra da bacim vestak oko stabala.
Da li da uzmem NPK 8:16:24
Ili
sada da bacim NPK 0:16:30 sada
a u martu KAN.
Sta mi predlazete.

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.128
Zavisi da li ti treba azota ili kalijuma u zemljistu, bez analize samo nagadjamo, a kapiramo sta je poenta, da li azot sada ili na prolece.

Ja bih isao sa prvom opcijom, bolje sada malo azota nego toliko kalijuma sta znam....

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
624
Jeste I manje posla imam ne moram dva puta da radim.

- - - - - - - - - -

Jos nesto da li sutra to da uradim ili da djubrim u februaru .

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.720
Pa par dana je u pitanju...ne vidim problem!
Kod mene je malko drugačiji problem ...imam otvoren džak od ureje ( bio namenjen kukuruzu, ali zakašnjeno...otvorio ga letos za neko sitno prihranjivanje), i dilema je baciti ga u voće ili pšenicu? Za pšenicu možda malo kanije, mada mi je pšenica "jaka" te možda ne bih kvario...
Ali ne znam za voće koji bi termin tačno odgovarao?

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.128
Jeste I manje posla imam ne moram dva puta da radim.

- - - - - - - - - -

Jos nesto da li sutra to da uradim ili da djubrim u februaru .
Bez obzira na koju opciju se odlucis, moraces dva puta da djubris. Taj azot sad bacio ga ili ne, ne zamenjuje djubrenje azotom pred cvetanje (vec receno neki brze dostupan).

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
624
Kupio NPK 8 16 24 uvoz proizvodi Kutina Htvatska.
Ranijih godina je bilo od Elixira Sabac.
Cena 1200 za 25 kg.
U selu sneg oko 10 cm
nisam bacio djubre, bacicu u februaru.

Cobe78

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2014
Poruka
343
Postovanje kolege,evo jedno pitanje...
Lesnik je u pitanju 4 godina,ph je u 30-60cm 5,5!Manjak fosfora(3,6mg) a kalijuma ima dovoljno(17mg).Azot 0,0955.Preporucen mi je MAP u jesen i NPK 8-16-24.U prolece KAN.E sad ja sam drugacije radio i da li je to velika greska-u jesen sam isao sa Yarom 7-20-28(oko 50 kg na 200 zbunova,jesenas),u martu Yarin kompleks 12-11-18 +sop+mikroelementi(oko 50 kg na 200 zbunova,u martu ove godine) i Yarin KAN Extran(2 x po 50 kg,sredinom aprila i maja) u prolece.I drugo-ja ta djubriva bacam pred kisu ko i svi ali da li mi neko moze uopste reci kolika je pristupacnost fosfora biljkama u tom slucaju?Da li da se vratim na preporuceno djubrenje?Da li je mozda previse djubriva za 4 godinu?

Poslednja izmena:
Vrh