Preventiva i vitamini

Samo za miksomatozu i to je to.Travu vecina kosi kraj puta i eto bolesti.

- - - - - - - - - -

Ako koljes u turnusu netreba nikakvi vitamini samo dezinfekcija kaveza i to je to

- - - - - - - - - -

Nista im od vitamina ne treba oni od majke to sve pokupe
Zecicama pojacana ishrana i nemaproblema
 
Dali neko daje Minazel? to je ono sa zeolitom. Nemam bolesti ali zbog ovogodišnjeg kukuruza koji je očajan,mislim na trulež, ja im malo sipam u hranu.
 
Tako je kolega ja mojim zenkama dajem neki 3 dan po okotu ili AD3 ili PROMOTOR L(7 dana zaredom) i za sad se jako dobro pokazuje!
 
Drugari da li je neko radio sa ovim preparatima?!
VELEMICIN M Daje se na 3 l vode 1 kafena kasikica
DICLACOX 1 g na 5 kg hrane
E sada me interesuje,oba preparata su preventiva za kokcidozu,stim da je ovaj drugi bas KOKCIDOSTATIK,e da li se moze taj preparat staviti u vodu za pice,i koliki bi njegov posto bio.
 
Pozdrav drug. Ako su preparati za kokcidiozu onda su to vitamini sa antibioticima .To znaci da doze moraju biti maksimalno precizne jer preterivanje sa antibioticima moze dovesti do kontradejstva.....
 
Pozdrav kunicari! Sto slabite organizam kunicima nepotrebno (treba prvo utvrditi dali u kunicarnik postoji Kokcidioza ili pak neki stres) pa tek posle ako potrebno vrsiti neku terapiju a dase daje samo bez uzroka nema potrebe jedino mozda dva puta mesecno multivitamin (ni vitamin prekomereno nevalja) cist smestaj,raznovrsna cista ishrana ,pijaca voda obavezno cista i naravno zdravi priplodni kunici. Treba znati da koriscenjem(antibiotika,antiparazitske preparate,vakcinacija itd) kod kunica nulira prirodni odbranbeni sistem u organizamu i treba odredjeno vreme ponovo dase vrati u normalu(znaci nista dase nekoristi nepotrebno):ppozdrav:
 
Pa naavno i ja sam za to da se ti preparati sto manje upotrebljavaju kod kunica,ali eto danas sam bio u Apoteci,pa reko aj da kupim zlu netrebalo,jer to nisam imao niti koristio,a kaze veterinar da je to nesto najnovije na trzistu i da dosta kunicara to koriste,a za neosulfox p ima samo reci hvale,kaze ko god da je bio svi uzimaju njega i naravno da su zadovoljni sa njim...
 
@ bsanji.Tako je brate,ja na tome potenciram uvek-prirodna hrana i higijena=zdravlje! Cak sam i protiv vakcinacije ali vidim da nisu iste okolnosti ,tj. sredina u kojoj drzimo kunice te s' toga ni ne komentarisem vise vakcinaciju-ako u ravnicarskom kraju mora-onda mora i gotovo,sta ja tu imam da pricam.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Ja ih ne lecim,cim je neki zec neveseo,odmah koljem,utrobu bacim,meso prokuvam i dam psu.ne isplati se da se lece,a i nije bas zdravo da se koristi meso od lecenih zivotinja
 
Poslednja izmena od urednika:
Novi sam sa upotrebom oko Neosulfox-a P pa interesuje me dali treba svaki dan novi rastvor ili moze ovaj isti da sedi nekoliko dana? Hvala Pozz
 
Pravi neosulfoh p u malim kolicinama na 2dl vode u plitku posudu ja odsecem balon od vode na 2cm od dna i vazno je da popiju lek u sto krace vreme nikako duze da stoji lek od 24h.Ovako kada imaju malu kolicinu vode cesce pravis jer meni jedno leglo samo toliko vode i popije mali su...Vodu sipaj danas da odstoji za sutra pa tu odstojalu vodu daj sa lekom jer im smeta hlor.Dugo smo davali razne lekove posle odbijanja da bi opstali a ustvari je bio problem sto dajem vodu odmah sa cesme...
 
Najvažnija je preventiva jer kada se primeti da nešto nije u redu već bude kasno.Neosulfox u vodu 4-5 dana svaki mesec,higijena pojilica i hranilica,redovno čišćenje kaveza i kvalitetna ishrana.
 
Kupija san Muvisel vitamine, pa me zanima da li se mogu davati kunici koja je skotna i u kojem omjeru s vodom se daje?
 
Ja moim kunicima vec 15 godina dajem kao preventivu u vodi 3 dana nedeljno Jabukovo sirce i rastvor plavog kamena nemam problema sa kokcidiozom i crevnim parazitima.
 
I sta smo zakljucili dali moze konacno neko da odgovori sta je naj bolje za kokcidozom kako se vec zove sta je naj naj bolje po mom sto je pisano je NEOSULFOX .
 
Nazad
Vrh