Preventiva i vitamini

edmon

Član
Učlanjen(a)
1 Apr 2010
Poruka
182
Ko , koliko, sta, kako daje da ne dodje do raznih bolestina..........? mislim da je korisno da zapocnemo ovu temu.
 
korisno jeste, svaka cast za ideju, samo ...
velika vecina ne koristi skoro nista, a veliki farmeri (cast izuzecima), nisu bas spremni da dele savete
 
Ja sam ranije pisao o preventivnom delovanju , na potencijalne bolesti , ali se nazovi strucnjaci nisu slagali sa tim.
Ne bih ta pametujem ovde samo cu reci da je preventiva i higijena kljuc uspeha i da se ne hvalim za 10 godina nijedna bolest nije mi desetkovala moju mini eko farmu.
Sa kunicima postupam savesno i pazljuvo , ljudi zanemaruju cinjenicu da su ova bica izuzetno podlozna stesu.
Brojne su prirodne metode kojima mozete delovati na kunice , a najvaznije je da se kunic hranjen na sto prirodnjiji nacin sam brani i vrlo retko oboljeva.
Za svako oboljevanje kunica krivac je odgajivac , ali kako ja o tome da pisem kada je mnogima najlakse da gotovu hranu i antibiotike nemilice koriste.
I jos se nazivaju strucnjacima.
Moj prijateljski savet je da sa kunicima postupate savesno , mirno i sto je moguce prirodnije nikada nece biti bolesni ni devijantni.
 
Ja bih ovde mnogo detalja morao da pisem zato govorim uopsteno.
Pokusajte sami ja koristim brojne biljke one deluju slicno kao i na ljude.Delujte umirujuce na zenke dodajte senu lekovite i umirujuce trave- deluje.
Umesto vitamina dajte poneku sargarepu to je naveca radost za njih, hranite ih priblizno u isto vreme ostvarite komunikaciju- ovo nije sala.
Kada pregledam leglo natrljam ruke pitomom nanom i dam je zenkama - ne oseti mesanje coveka .
Zdravom kunicu ne treba hemija i medikamenti , kao i svako bice on ima imuni sistem i nece oboleti.
Ako mu imunitet narusite sve stize.
A sta vam tek mogu doneti kunicari i jedinke sa tudjih farmi.Naravno ima mnogo toga sto necu napisati -probajte sami
Ako vam svaka sitnica odnese po neki procenat uspeha nema.
 
Bojansd

Sve je to uredu, ali covek o sebi jako puno vodi racuna pa se ipak nekada razboli kamoli zivotinja.Zar nije tako?
Svaka bolest je na pocetku mala i neprimetna pa posle naraste.Sta onda, sa nane na marihuanu da zivotinja ne pati?
 
pa naravno garancije nema , potpuno ste u pravu i nekada se mora delovati radikalno na razne nacine.
Ja imam utisak da svako od nas moze uciniti mnogo da nas zlo izbegne , a hocemo li uciniti ista.
Na pocetku teme zid 024 rece da vecina ne cini nista velika istina
Mene iritira kada neko samo eksploatise zivotinje .
 
Mislim da je zid 024 prokomentarisao to u negativnom smislu.Ljudi ne daju nesta zbog neznanja, nemogucnosti nabavke...... a ne zato sto ne zele.zbog toga svega sam i naceo ovu temu, da oni koji znaju kako i sa cime vrsiti prevenciju i davati vitamine podele pozitivno iskustvo sa nama koji ne znamo.
 
Ne slazem se u sustini sa time da neznamo vec mislim da trazimo carobni stapic , prijatelju moj nema tih vitamina .
Povlacim se iz teme i svoje prevencije sacuvacu za sebe , ali cu pratiti sta ce znalci nama reci..
 
Jel ima nesto na ovom forumu sa cime se slazes?
Ja se slazem sa tobom da treba voditi racuna o njima , higijena , raznovrsna hrana sve je to ok.A sta mislis kad bi neko ko ima 100 zenki trljo ruke nanom kod svakog pregleda legla?
U redu ako te ne zanima tema ima koga zanima.
 
Jel stvarno niko ne daje nista ili svako ljubomorno cuva svoje tajne?
 
Higijena u prvom redu! Mrežice na prozorima ako su kunićarnici zatvorenog tipa. Vlagu i propuh na minimum. Stres - izbjegavati. Moji kunići su se toliko navikli na mene da niti ne reagiraju više na moje prisustvo, povremeno cijepanje drva i slične aktivnosti. Ali nek se netko drugi pojavi odmah skaču, ili se skupe u uglove. Iako ne prakticiram peletiranu hranu u potpunosti, ipak je dajem povremeno u manjem omjeru. Ima tu i vitamina... Jabukov ocat povremeno u vodu, nije loše. Jako vole radič i koprive. Ja pokosim, ostavim preko noći pod šajerom da provene i onda im dajem. Pokosim da imam za dva dana. Sijeno svakodnevno i to je to. Za sada nije bilo problema... I već je netko pisao o tome, nikako drugima dopustiti da nose svoje ženke na parenje. Meni se to nije desilo (hvala Bogu), ali tko se got u mom kraju prestao baviti kunićarstvom, učinio je to zbog bolesti koje su uglavnom došle "sa strane" - od donešenih kunića. Nadam se da sam pomogao, ovako su i mene učili i savjetovali i za sad je sve OK!
 
Tomo,saveti su ti na mestu,interesuje me da li im daješ svežu nekad daješ svež zeleniš ili ipak malo provene i kako ti takvim načinom ishrane napreduju malci.Gledao sam pre tvoju kombinaciju,ako se dobro sećam šarac mužijak i kalifornijka ženka.Za šta koristi jabukov ocat?Pozdrav!
 
Zeleno uvijek ostavim da provene, iako ljudi koje znam daju i friško - samo da nije upareno i rosno. Ali oprezu nikad kraja. kako napreduju križanci? Po nekim "industrijskim tablicama" ne baš savršeno. 4 mjeseca stari imaju oko 3,5 kg žive vage. Ali kako sam se nakon kombiniranja ipak odlučio na prirodnu - tradicionalnu ishranu, mislim da je to OK. ipak ih uglavnom držim za sebe i familiju pa ih ne šopam previše sa koncentratom, više kao neki eko uzgoj. Dvoje je male djece, treće na putu, pa ipak volim da je sve prirodno koliko se to danas može. A i grehota mi je uz toliko radiča, koprive i djeteline da ih šopam kupovnim stvarima. A i jeftinije.
Post je spojen: [time]1274467430[/time]
_________________________________________________
Samo im uvijek prije zelenog dam prvo ječam i sijeno, malo starog kruha. Inače prvo navale na zeleno a ostalo ne diraju. Malo ih prevarim pa onda pojedu i jedno i drugo. I zeleno im dajem u manjim obrocima, ujutro, popodne i navečer, tako da je i mogućnost nadimanja manja. Imam negdje link o normativima hrane, mislim da je stočarstvo.com, ali nisam siguran...
 
Pa to je sasvim ok,s obzirom da se ne hrane koncentratom.Imam kalifornijku i razmišljam o šarcu. U svakom slučaju hvala na brzom odgovoru.
 
ljudi daj kazite sta od lekova da koristimo za nedaj boze, da im za svaki slucaj nebude nista . koje lekove trebamo imati uvek u kunicarniku ... nismo mi nikakva konkurencija nebudite losi ljudi pomognite i meni i drugima bog vidi pa nagradi...kazxite jos po neki savet...
 
Kada odvojiš mlade,5 dana preventivno neki kokcidiostatik u dozi kao što proizvođač preporučuje,pa 3 dana pauze, i ako ima potrebe,opet.Tako su mene savetovali i pokazalo se sasvim dobro. ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh