Preventiva i vitamini

Ljudi Ovako ..... Neznam koliko ce vam biti od koristi ali posetite sajt:
http://www.stocarstvo.com/

Tamo ima odgovore na neki vashe dileme oko jabukovo sirce i kvasac.
Tamo ia edan primer ovako:

- Za sitniju svinjarsku i živinarsku proizvodnju interesantno je davanje grlima kukuruzne prekrupe koja je inokulisana svežim pekarskim kvascem. Npr. uzmite 50 grama pekarskog kvasca, razmutite ga u dva litra mlake vode, uz dodatak dve do tri supene kašike šećera i ostavite pola sata da počne fermentacija. Ovo ćete zapaziti kada se površina tečnosti zapeni. Potom, ulijte ovu tečnost u 10 kilograma kukuruzne prekrupe, dobro promešajte, dolijte još malo mlake vode po potrebi, te ostavite preko noći da fermentira i sledećeg jutra higijenski ponudite svinjama i živini. Ova količina dovoljna je za 25 krmača ili 100 tovnih svinja ili 1000 koka nosilja. Broj, odnosno, učestalost davanja ove hrane grlima, samostalno će odrediti Stočar prema stečenom iskustvu.

Znaci ovo moze se koristiti i za kunice. a imaju i ovaj primer:

(1) Jurasko, 2000.
Stručnjaci Kiss-Bárdos su u saglasnosti sa firmom Jurasko d.o.o. izvršili eksperiment na farmi zečeva. Broj jedinki je bio 300 zečeva. Trajanje eksperimenta je bilo 28 dana (70. dan života).
Način vršenja eksperimenta:
Jedinke su razdvojene u tri eksperimentalne grupe po 100 zečeva, u odnosu polova 50-50.
Uslovi držanja bili su potpuno identični za sve tri grupe.

1) Prvu grupu činile su jedinke koje su od početka eksperimenta dobijale Condixir u pitku vodu.
2) Drugu grupu su činile jedinke koje su od početka eksperimenta dobijale antibiotik u ciklusima kao što se to predviđa u ovoj grani, a dobijale su normalnu vodu bez tretmana sirćetom.
3) Treću grupu su činile jedinke kontrolne grupe, bez dodavanja sirćeta i antibiotika.

Hrana i ostali uslovi držanja bili su identični u toku celog eksperimentalnog perioda.

Rezultati istraživanja u test periodu:
1. Porast težine jedinki Condixir grupe je za 1,1-1,4 grama bio viši od druge i treće grupe.
2. Condixir grupa je u toku 28 dana potrošila 0,38-0,62 kg manje hrane za 1kg prirasta.
3. Druga grupa koja je bila pod antibioticima imala je svega 2% manju smrtnost jedinki u toku test perioda u odnosu na Condixir grupu. Dok je treća grupa imala 6% viši mortalitet jedinki nego što je to bio slučaj u Condixir grupi.

Zaključak eksperimenta
Upotreba jabukovog sirćeta znatno poboljšava tov, smanjuje specifičnu potrošnju stočne hrane, smanjuje mortalitet. Jabukovo sirće, po ovom eksperimentu, predstavlja ekonomski opravdanu formu zamene antibiotika, tov postaje ekonomičan bez potrebe upotrebe medikamenata, vitamina i ostalih sintetičkih preparata.
Post je spojen: [time]1288859303[/time]
_________________________________________________
Od vitaminske preparate ja licno dajem premikse SANO za svinje ali u malim %, znaci dajem Aminogold 1% od vkupna ishrana
 
A ako se malim kunicima odvojenim od majke daju granule koje u sebi vec imaju sastojak protiv kokcidoze,da li je to dovoljno za zastitu od te bolesti ili ipak treba dodati jos nesto ?
 
sladjana

bilo bi dobro dati neosulfox p, ja dajem redovno dok ne predju dve kile oko dva meseca.
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
na kolko litra vode ide koja kolicina jabukovog ili kog vech sircheta/? :cao:

samo jabučni ocat nemojte se zeznuti i dati vinski ili alkoholni,ja dajem na pola litre 1 dcl,za početak da se ne šokiraju nego da se naviknu na okus,jedan puta tjedno je dovoljno...
 
u kojoj dozi dajete neosulfox p i koliko dana?
imam jednu bocicu sulfadimidin natrijuma tamo pise da se dozira 10ml na 1 litar 4-5 dana s tim sto je prva doza udarna.da li bi sulfadimidin mogao da dajem preventivno i u kom trajanju i u kolikoj dozi??
:cao: :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1288904719[/time]
_________________________________________________
@smoky
na pola litre jedan deci sirceta?
koje koncentracije je sirce? :cool:
 
U tovu Neosulfox p dajem do nekih 65 dana zivota kunica u tom periodu vec predju 2kg.pola supene kasike na 10l.
Priplod jednom mesecno malo jace od pola kasike na 10l ali moze i cela, 5 dana.
S tim sto posle svakog okota dajem majkama vitoligam injekciono.
Sa ovakvim tretmanom uginuce mi je 0%.

Igorp93

Sulfamidin je malo prevazidjena stvar.Brzo gubi koncetraciju u vodi tako da svaki dan moras sipati sveze a staru vodu baciti, drugo talozi se jako na pojilicama pa ih zapusi.Sulfamidin je dobar u kurativi a za preventivu je bolji nsp on je antibiotik sirokog spektra i ne deluje samo na kokcidozu.
 
al sam se ja zajebo, ja davo na litar jednu kafenu kashiku neosulfoxa p. valjda im nista neche biti.
e sad morao bih da im nekako poboljsham crevnu floru , da im se povrate one korisne bakterije.
sta preporuchujete za regeneraciju stomachne flore? :udri:
Post je spojen: [time]1288906785[/time]
_________________________________________________
 
nece im biti nista samo nastavi sa normalnom ishranom i smanji dozu.
 
Slažem se sa "Edmon"-om,sulfadimidin je odavno prevaziđen!Samo NEOSULFOX P davati,a za doziranje se odluči u konsultaciji sa više iskusnih kunićara.
 
sladjana je napisao(la):
A ako se malim kunicima odvojenim od majke daju granule koje u sebi vec imaju sastojak protiv kokcidoze,da li je to dovoljno za zastitu od te bolesti ili ipak treba dodati jos nesto ?
naravno da nemoraš više dodavati antibiotike,ali s vremenom pređi na granule koje u sebi ne sadrže kokcidiostatike...
antibiotik-protiv života
probiotik-za život
 
edmon je napisao(la):
U tovu Neosulfox p dajem do nekih 65 dana zivota kunica u tom periodu vec predju 2kg.pola supene kasike na 10l.
edmon
Da li svaki dan primenjujes ovu terapiju ili 5 dana dajes pa malo prekines pa opet? Ako nije frka da malo pojasnis ovu recenicu.
 
Kopajko

Svaki dan dajem bey prestanka do gore pomenutog vremena.

nebojsa

To nije lek, Vitoligam je odlican vitaminski koktel, daje se injekciono moze i u vodu ali je mnogo gorak pa mora i secera u vodu da se stavi.Bolje je davati injekciju posto kad je u vodi ne ynas koliko je koji popio ovako tacno ubriygas kunicu koliko je potrebno.
 
Danas sam kupio neosulfox p 0.5 kg za 480din (4,5e) e sad ne znam koliko je to povoljno jer vidim da su ljudi pominjali da su kupovali po 150din. Mozda je to bila manje pakovanje. Cisto ako mozemo da uporedimo cene da ne ispadne da sam ovca za sisanje pa da ima da se kupi 0.5 kg za 150 din :haha:
 
Dobro to je onda to jer na vecu kolicinu malo je jeftinije. U stvari nije bas malo nego duplo jeftinije ipak se isplati uzeti pola kg jer ova zena rece da je rok trajanja 2 godine tako da ima fore da se utrosi.
 
Nazad
Vrh