Premije i subvencije

soumi,1kg dnevno mozda u zavisnosti od broja jagnjadi,al 200 godisnje,hm.mozda sve je moguce
 
Zema kad je video pravog Virtaca da se jagnji ko Romanov odmah hoce da menja,e Zemo,Zemo,pa ja tebi pricam to jos odavno!
 
ima ima uvek da se nadje
npr.
sjenicke 40 kom i 2 umaticena ovna 6500 eura prodaje covek.kod kosica ovca s pedigreom oko 150 eura komad...
 
pa ce nadjemo ovce nebrini,akoje w,ako nije nemogu ti pomoci,a nepada mi napamet da nekom preporucim rasu,ja sam pet godina radio na tome da imam svoju proizvodnju hrane i dobar objekat pa tek onda se odlucio za rasu,iso na sto farmi,strucnu sluzbu,maticne sluzbe,sajmove,prico sa ljudima,citao literaturu,i tako predlazem i tebi,pa onda sam odluci,al nikako nesto bez subvencija,procitaj i program razvoja stocarstva obavezno i vidi koje rase ulaze u program,od tih neku odaberi inace moz da se pokajes
 
da ali nek budu neke pare pa da vidis dal ce dobiti neka rasa koja nije u tom programu,a znam ja da solcavske nema ni sto u srbiji al sta ces,ja sam w izabrao i iz tih razloga,
 
Miloše ja sam taj put prepešačio odavno. Literatura izložbe saveti od profesora itd. Želim ti uspeh. Kako vidim ulažeš velike pare koje nisu zarađene u poljoprivredi. Dali je pametno ili ne to ćes videti sam. To što ti zamišljaš košta sigurno od 30 do 50hiljada evra. Dal je to pametno uloziti u ovce neznam. Ja nebih.
 
pa ekonomikau ovcarstvu ima neki smisao,u privredi i uopste privatnom poslu nema nikakvog,zato radim ovo,a imam druze lokal u kragujevcu i kucu u knez mihajlovoj,i dosta drugara koji su prodali iste kuce zbog istog tog privatnog posla,pa da ne bi i ja proso tako ako nista sve sto sam ulozio mi je pred ocima,ujutru ustanem i vidim de sam bio proslih pet godina,a nadam se u bolje dane za ljude koji proizvode hranu uopste,ne samo meso
 
sto se tice uredbe za ovce koliko sam ja informisan jos nije stigla,kakva ce biti videcemo sta ce uredba doneti,milossoumi koliko sam ja pratio te subvecije shvatio sam da se jedino dobija na predatu robu po hektaru kako je za nas sto drzimo hranu za ovce naprimer kukuruz u kosu neznam jer mislim da nista nedobijamo,sto se tice investicije u ovcarstvu mislim da je pametno,
 
stigla stigla,al nece njih mnogo da je koristi,jer malo je ovcara koji imaju pravo na nju,i mislim da je u pitanju cisto neznanje i neinformisanost,u detalje da neulazim jer ih je milion,nado sam se u ove poljoprivredne savetnike i edukacijual a oni od kancelarija ne mrdaju,selo ima neki jos videli nisu i tako nam i jeste,prepusten narod sam sebi
 
subvencije za stocarstvo stigle,isto sve ko prosle godine,nema baspovratnih sredstava ni za prilodna grla ni objekte,samo krediti,eto toliko od drzave,ima neka najava za priplodna grla al dok ne vidim ne verujem,jos je sve to trala,lalala. . .4000 hiljade po grlu,i to je to,znaci jos smo ko u proslom veku u odnosu na sve oko nas.
 
Pokusao sam da otvorim novu temu za koju mislim da bi mogla da pomogne ovoj nasoj druzini, ali mi nije uspelo, zato molim nekoga kome bi to moglo poci za rukom da to uradi umesto mene za dobro svih nas.Tema bi se zvala "STA BIH PREDLOZIO MINISTRU POLJOPRIVREDE SRBIJE ZA RAZVOJ OVCARSTVA" ili tako nesto slicno.
Odavno vidim da se mi u ovoj drzavi igramo pokvarenih telefona sa onima koje narod placa, a oni se prave blesavi.Ako daju subvenciju to rade sa takvim uslovima (samo sto ne traze DNK) da bi se od tih uredbi obogatio samo jedan covek ili odredjena grupica na racun ostale vecine uzgajivaca.
Mislim da bi na ovaj nacin animirali i urednike poljoprivrednih emisija, poboljsali veze sa strukom i na taj nacin olaksali sebi, a celokupno ovcarstvo bi moglo da se pomeri unapred.Na taj nacin bi mogli i da stavimo do znanja politicarima da li smo zadovoljni njihovim radom, da li cemo na izborima da ih kaznimo ili nagradimo.
Duboko sam uveren da bi ovcarstvo bilo i za nas i za drzavu od izuzetnog ekonomskog znacaja jer su ovca i koza takve zivotinje koje maksimalno iskoriscavaju nase prirodne resurse kao sto su losi pasnjaci, napustena poljoprivredna gazdinstva po slabo razvijenim i siromasnim delovima drzave.
Ja zivim u Sjenici, na Pesterskoj visoravni, gde je nekad bilo zastupljeno do 150000 ovaca i to na tipcu i prirodnim livadama.Sta mislite dragi prijatelji da kada bi "neko" nasao interesa da podrzi projekat vracanja ovce u ove krajeve,to bi u brutu samo za meso donelo dvadesetak miliona evra na godisnjem nivou ovoj siromasnoj i nerazvijenoj opstini (malo li je).A koliko ovakvih opstina u Srbiji ima gde je moderno govedarstvo maltene nemoguce zbog klime,reljefa,losijeg kvaliteta zemljista...Mogli bi da budemo velesila u regionu u ovoj grani poljoprivrede, a sa odnosima sa arapskim zemljama i njihovim potrebama za ovom robom plasman bi bioi zagarantovan, i to po nekim malo vecim cenama.
Znaci, treba nam podrska drzave i potpora nauke da budemo Novi Zeland u Evropi.
 
Ukus i kvalitet zavise od matičnog lista. Moje ovce spadaju u onu grupu od 95% srbijanskih ovaca i zato mi jagnjad nevaljaju. Medutim i na pečenje od nematičenih se plaća pdv. Jedino ako gazde iz Brisela kazu tako i tako ima da se radi može doći do neke promene kod subvencija u ovčarstvu.
 
Doci ce dan kad bez maticnog lista neces moci da prodas ovcu ni jagnje u klanicu,niti na stocnu pijac,naravno uz papir od veterinara da je zdravo,zato bolje trosite energiju da vam se prizna rasa koju drzite jer za razliku od vas ja vasu rasu necu da pljujem vec cu reci da zasluzuje da bude priznata i da ima maticni biro i bazu podataka,mozda i pre nego rasa koju ja gajim,pre svega zbog njenog staza i onome sto je dala narodu sa ovih prostora u vekovima unazad.
 
Cujem da se prica o subvencijama i za grla koja nisu umaticena,za grla koja nisu u cistoj rasi.
Ne znam koliko je to tacno,ali ako vi nesto znate o tome,pisite...
Kao...bitno je da imas vise od 40-50 komada i imas pravo na neki podsticaj,na neku subvenciju.

- - - - - - - - - -

Dobio sam informaciju "Netacno,videcemo kad izadju uredbe posle nove godine,do tad sve su nagadjanja"

- - - - - - - - - -

Jos jedan podatak imam koji nije na odmet podeliti sa ljudima na forumu,koji za to mozda ne znaju,a to je - za svako kupljeno pripodno umaticeno grlo se dobija subvencija od 5000din, 31.10 2012 je poslednji rok,ali ce verovatno vaziti i za narednu godinu.
Evo i linka http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/4827012.0064.37-1.pdf

- - - - - - - - - -

http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/4827012.0064.37-1.pdf
 
Nazad
Vrh