Premije i subvencije

zavrtanje usiju,onaj ko ima sto ovaca i dvadeset i vise hektara ce imati nesto,manji nece imati nista i to je to,sta da radi onaj sa dva hektara i deset ovaca subvencije,da kupi dva pruta cajne i doruckuje,to je kapitalizam,veliki jedu male,ili postani veliki il budi pojeden,dolazi kraj vikend seljacima,a ovo je samo uvertira,za deset godina ako ne budes korisnik subvencije,neces moci biti konkurentan na trzistu i to pod uslovom da imas sve i nista ne placas i ne kupujes,tako je svuda,tako ce biti i ovde,i sto pre ukapiramo bice nam lakse za vremena koja dolaze,a ako meni neverujete pitajte nekog ko je bio u evropi,prosto od svastarenja i hobista ostace samo secanje i poneko ko inat placa,a ne zaradjuje od njega
 
Ma znam da idu,zato ti ovo i pricam,sta mislis zasto nismo konkurentni sa cenom u evropi,jer znas koliko ima subvencija odgajivac u evropi sa sto ovaca i proizvodnjom sopstvene hrane za te iste ovce,a koliko ima tako neko u Srbiji,pa nije cak ni za poredjenje
 
Subvencije po grlu ovaca idu na 30+ umaticenih grla , a Sarbanac pise o ratarskoj proizvodnji gdecese obracunati utrosak hrane po grlu npr sa 1h 300kg si prodao a 300kg je pojela ovca , ako je ta ovca Zavedena u PG ondaa ti oni priznaju 300+300 kg
 
moja ovca pojede kilo koncetrata u danu,nek bude da je kilo kukuruza al nemoz da se poredi,za 365 pojede 200 kilograma jer na pasi ne dajem toliko,trideset ovaca pojede 6 tona to je sest hiljada subvencije plus 6 to je dvanest,toliko ce ministar da ti da po hektaru,dve hiljade manje nego prosle godine,uzeces na 30 ovaca 120000 din i racunaj da imas deset hektara zemlje,sto zobi sto kukuruza i psenice i krmnog bilja i za to ces uzeti ne vise od 70-80 hiljada to je 200 hiljada,das za staz 60 ostaje ti stocetrdeset,naftu neracunam jer su samo odustali od akciza pa nam dali po pravoj ceni i ti cifru od 140000 nazivas subvencijom i podrskom drzave,pisa im se na subvencije,vise sam dao na zene za noc nego oni meni za godinu dana rada na zemlji,nemam bre za te pare gume na petaku(imt55:cool: da zamenim,jer znas da u evropi isti taj poljoprivrednik dobije na deset h najmanje 3000 evra,o subvencijama na ovce,gajenje priplodnog materijala i slicno da nepricam,a da te pitam koliko njih ima zavedena grla u pg,na prste da prebrojis,i onih 14 je bilo malo za sumadiju po hektaru,a kamoli ovo,a de je subvencija za mehanizaciju,objekte,pojela maca,izborna godina pa nema,a i ko da im se suprostavi kad komsija komsiju mrzi,potura nogu,mi ovcari razbacani,osudjeni na individualnost,bez podrske drzave,institucija za razvoj stocarstva,genetike,udruzenja,ako su tebi zamazali oci,meni nece,jer barem imam znanja i godina da vidim kad me neko pravi budalom,ja neznam sta me ceka sledece godine a samo ova ce me kostati 20000 eura sto za objekat sto za mehanizaciju,sto za priplodni materijal,zato use i u svoje kljuse,ne uzimaj kredit,jer niko umesto tebe da ga plati nece i ne zaleci dok ne bude neke sigurnosti,ili ne uhapse miskovica i koleta i njima slicne.Jer ti mislis da je miskovic budala sto je prodo deltu i ulozio u agrar,e moj brate nemamo mi drzavu nego tajkune i zato da se ne bi nerviro i reko sto nemislim odo da citam neke pamene stvari i pokusam sebe da usavrsim i edukujem.
 
U se i svoje kljuse ,ja o tome pricam,ma kakve subvencije ja bih to ukinuo,ako ti ovca jede 200kg godisnje zesci si ti hobista od mene 5 puta.
 
Miloše ako tvoja ovca jede 1kg kocentrata dnevno za dve tri godine ti gasiš proizvodnju. Jel ti hranis ovce ili svinje? Razmisli dobro. To stado takvim načinom nemože da izdržava samo sebe. Najbolji primer je Dejan. On je hranio kako kaže u fulu lucerka granule imao nadprosečne priraste jagnjadi al to koštalo više nego što vredi. Tu ni subvencija ne pomaže. Pročešljaj malo literaturu o ishrani ovaca.
 
koliko cujem po novoj uredbi bitno je samo da se ima vise od 30 umaticenih grla,placanje PIO nije vise uslov za subvencije
 
Miloše ako tvoja ovca jede 1kg kocentrata dnevno za dve tri godine ti gasiš proizvodnju. Jel ti hranis ovce ili svinje? Razmisli dobro. To stado takvim načinom nemože da izdržava samo sebe. Najbolji primer je Dejan. On je hranio kako kaže u fulu lucerka granule imao nadprosečne priraste jagnjadi al to koštalo više nego što vredi. Tu ni subvencija ne pomaže. Pročešljaj malo literaturu o ishrani ovaca.

Mislim da bas nisi u pravu,nije bas tako,jer sa dobrom ishranom se postize mnogo,da sad ne nabrajamo vec je napisano moje ovce jedu 600 gr na dan zrna i racunica postoji bez subvencija!

Da ne pricamo o proizvodnji za priplod.


KVALITET-KVANTITET-KONTINUITET sigurno obezbedjuju dobit.

---------- Poruka napisana u 09:17 ---------- Prethodna poruka je at 09:11 ----------

koliko cujem po novoj uredbi bitno je samo da se ima vise od 30 umaticenih grla,placanje PIO nije vise uslov za subvencije
Pio nije vise uslov.
 
Kolege,da i ja ubacim koju,moje ovcice godisnje pojedu cca oko 100kg(raznih koncetrovanih smesa)po grlu, uglavnom su na livadskom senu+pasnjak,ako ste pratili sllike,u dobroj su kondiciji,nisam siguran sta bi bilo da jedu X 2,da pomenem subvencije da ne bude :off_topic:ja ih ne ostvarujem
 
To je prava stvar Mirko ali moj kraj je prinudjen na stalsko drzanje-ne sav ali malo je pasnjaka kod tebe je ovcarstvo isplativije i veca je zarada nego kod mene.
 
Galicu,ako u vojvodini nema gde da pasu i ako nema gde da im se spremi lucerka i ostalo ja ne znam gde ima,pa kod mene nema vece parcele od 1 ha(njive),ima al na prste da ih nabrojis.a pasnjaci i to je oskudno,sto je napusteno/neobradjeno pokrila listopadna suma ili korov tu nema da nahranis romanovca:haha:,moze samo da se dobiju krpelji.

Ja bih rado drzao ovce 12 meseci na lucerki,i zitu veruj mi
 
koliko je nase ovcarstvo mrtvo i svedeno na niske grane govori i ova tema koja nema pet strana ispisanih i kad bude imala barem sto onda cu vam objasniti neke stvari za koje bi me sad smatrali budalom,zato cu ti mirko nesto reci,juce je kod mene dosao covek koji za mene ima najace ovce u selu vido moje stado i reko sledece"ja o ovome mogu samo da mastam",danas je dolazio covek koji je profi kasapin i reko sledece"ovakve ovce nikad niko ovde imo nije" i zato to sto ti pricas da je kilo koncetrata mnogo dok su u stali,i pate za zelenom travom koje mirise svuda neces imati ovce koje ce ti doneti zaradu a onda i zadovoljstvo,a subvencije od 40 evra po ovci pitaj sarbanca dal ne vrede
 
Kako da ne vrede. Al ko garantuje da će tih subvencija biti i sledeće godine? Ja sad da uložim u kupovinu pa dogodine nema? U okolini Valjeva neko je imao prošle godine 25 ovaca melezi rom. Dobije 56 jagnjadi. Bilo mu malo pa rasproda te kupi od robni rezervi 30 umaticenih. Ojagnilo mu se do pre mesec dana 10kom 10jaganjaca. Gde da kupim 30 umatičenih i koliko je to para. Mnogi koji imaju umatičene ovce od kvaliteta naspram cene imaju samo papir.
 
kupi lepo zensku jagnjad to ti je 3600 eura,a na tu kolicinu i jeftinije,i za tri godine ako radis kako treba imaces rezultat,a kad kupujes ja cu te uputiti gde da ides,al 40evra po ovci i plus dodas svoje pa mora da se isplati pa da sve teras naopako
 
Samo mi još preporuči virtemberga pa da šlogiram odmah. Razmišljo sam o toj varijanti i kontaktirao jednog našeg uvaženog kolegu al čovek kaže nemam tu količinu ove godine. Hteo da uzmem kredit. Davalat nam opština 4000dim kod nabavke. Grejs period godinu. Subvencija poklapa godišnju ratu. Al nema ovaca.
 
Nazad
Vrh