Predsetvena priprema zemlje

phoenixfendt

Banned
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
kako radite pripremu zemljista za setvu,koje masine koristite kada je najbolje vreme za to? :bravo:
ja radim sa setvospremacem i zadovoljan sam sa pripremom zemlje za setvu :ppozdrav:
 
ja isto radim setvospremac i to u 2 puta, Prvi put krajem februara pocetak marta(sve zavisi od vremena) a drugi dan pred setvu
 
Ja radim prvi prolaz drljacom sto ranije, ako oranje nije ujesen potanjirano(zavisi od kvaliteta oranja i slobodnog vremena u jesen) a drugi pred samu setvu spremacem!
 
mi sve radimo pred setvu e sad dal par dana a bilo je i kad idem ispred sejacice :haha:

u glavnom para dana pre setve derljaca 1 pa setvospremac ili 2 puta drljaca
 
Setvospremac u dva prohoda- prvi prohod u martu, drugi prohod pred setvu.
 
Pre nekoliko dana predsetvena prihrana urea 120 kg/kj






A danas prvi i jedini prohod spremacem, pa se ceka toplije vreme da se seje..











 
Evo kako to kod mene izgleda... Spremljeno za setvu secerne repe!
 
ima moj ujak za 800 eura agromerkurov 2,5 m ako nekom treba ,star godinu i po dana , kupio ga za imt 560 pa neocekivano kupio rusa pa mu ovaj mali
Post je spojen: [time]1258289095[/time]
_________________________________________________
rakovica moze da vuce 2,5 2.6 drugom brzom , na dubinu 6-7 cm
 
Odg: Setvospremači

bubiša je napisao(la):
Moja preporuka: MTZ 892 --- Consum 3,6 odlična kombinacija:


n3q70o.jpg

Bubiša koliko imaš navoja na rotore na nekoj normalnoj dubini rada nap.7-8cm
i da li stavljaš klinove na krila u toku rada ili klip drži da se nedižu u radu
 
Odg: Setvospremači

Lepo! Za sat vremena oranja potrosim 10-11 litara nafte i uzorem oko 80-85 ari a u spremanju za sat vremena potrosim 12-13 litara nafte i spremim oko 2 hektara ili malo vise...
 
Odg: Setvospremači

nema veze sto traktor ide po mekom ne ides ti na 30 cm dubine jedino daska zatrazi snage malo vise rotori vrlo malo i Sopruge nista opasno na nekih 6 7 cm nemoze se meriti oranje i setvospremiranje ipak oranje je mnogo mnogo teze razmislite realno...
@Mityoo ja i dicki kazemo za opterecenje traktora za koje nebismo smeli da diskutujemo ocigledno je svakom ko radi nas posao...jedino kao sto ima u predhodnim postovima zakacis za rakovicom 2.9 ... ::lose::
 
Odg: Setvospremači

Za uradjenu povrsinu u spremanju potosim manje i goriva i vremena nego za uradjenu povrsinu u oranju.Prosto i ne dvosmisleno. E sad Mityoo ne razumem sta si drugo mislio.
 
Odg: Setvospremači

Prepiremo se oko gluposti.... To i mala deca znaju da za oranje odredjene parcele treba cca 2 do 3 puta vise nafte nego za setvospremiranje iste.... Ali rec je bilo o opterecenosti traktora koja se meri potrosnjom goriva / vremenski interval ako se nevaram.... Tojest litara/sat sto je opet relativno ako se neuracuna ucinak jer ako okacis prikljucak manjeg radnog zahvata normalno je da ce potrosnja/sat biti manja i obrnuto sto opet neznaci da je u oranju traktor optereceniji jer sta se dogadja ako imas manji plug i veci setvospremac?...
Post je spojen: [time]1258315923[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pošto se ore a pošto se setvospremira po jutru i sve govori šta je teže.
Ali za sat vremena spremanja zaradim vise nego za sat oranja, pa onda koje je teze a koja operacija samo zahteva vise radnih sati?
 
Nazad
Vrh