Predsetvena priprema zemlje

Sta je 3 puta na kukuruziste lol... toliko ja prelazim suncokretista ,i to minimum lol ,kad djubre od imt sejalice sa lulama sve skuplja kao grabulje i zagusi,jeb.. je ko je izmisli kao i svaku sejalicu sa lulama,to su djubrad koja ne bih nikad vise u dvoriste uneo.Disk,disk,disk i samo disk,drugo ne postoji.
 
Dal ovo tanjiraca moze da sredi drustvo, ne bih da palim rezu kazne ko pali u polje
bd16db15e1bde5504e74c0852c5fe640.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja ću najverovatnije ove godine morati da se vratim na plug za pripremu pšenice. Pravio sam vučnu tanjiraču,da bih tako imao uštedu goriva u pripremi,ali ništa više od toga... Ako bar MTZ 1025 bude mogao da vuče 4 x 30,biće dobro.
 
Ja sutra idem tanjiracom pa sta mu bog da,valjda cu ga srediti u tri prolaza ako u dva ne moze

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja ću najverovatnije ove godine morati da se vratim na plug za pripremu pšenice. Pravio sam vučnu tanjiraču,da bih tako imao uštedu goriva u pripremi,ali ništa više od toga... Ako bar MTZ 1025 bude mogao da vuče 4 x 30,biće dobro.
Шта не ваља код преправке кад одустајеш ,коју беше оно тањирачу си преправио
 
Valja ona i ide odlično,ali kad nema mnogo žetvenih ostataka. Ali mislim da u ovakvim uslovima kao na slici Paraćinca,ne može da odradi kako treba. A pošto ne smem da palim,zbog toga ću morati da orem.
Prepravljena je Minav nošena u vučnu.
 
Sutra javljam kako je bilo,ubacicu joj jos 100llitre preradjenog ulja pozadi da bude tezi ram i videcu kako ce biti onda..dubina zagarantovana i ovako ali ove suske me nerviraju mnogo,slatko bi to zapalio kao sto sam radio predhodnih godina...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Moj ti je savet ne diraj dok ne padne neka kisa. Da ne mucis ni sebe ni masinu. Ja sam prosle godine probao po suvom kao sto je sad, zali Boze goriva.
 
I kod mene je bilo isto kao kod Paracinac88 kad je izašao kombajn. Ali jedna kiša što je bila i već par dana po njoj ide komšijinih 50 ovaca i sve usitniše da se samo vidi patrlje od stabljika. Još jedna kiša i skoro da se ništa više neće videti. Mogla bi to da spremi i X i V tanjariča bez da guši. Mada ću ove godine da uzorem jer kao što neko reče ove sejalice sa lulama ne mogu da poseju na takvom. A blizu mene nema niko sejalicu sa diskovima. Nadam se da kiša koju najavljuju za sredu će biti dovoljna da nakvasi i da će se moći uzorati da se zatrpa šarovina ilepo pripremi za sejanje.
 
Nazad
Vrh