Predsetvena priprema zemlje

Imao sam na par mjesta slične probleme sa oranje, kukuruzovina se nakupljala na plug, bila žurba i ostalo tako čupavo. Rotodrljača to lijepo pročešljala i razvukla odzogo, apsolutno nije smetalo ni njoj ni sijačici posle nje. RD ne vadi ništa iz zemlje, bar ova moja. Mislim da je to ima veze sa oblikom i položajem radnih organa (klina ili noževa). Ja imam noževe koji su malo povijeni suprotno od smjera okretanja tako da ne teže da vade vlažnu zemlju ili zaoranu masu.
 
Evo malo slika iz mog kraja. Mraz je uradio veci deo posla, mi smo odradili samo jedan prohod spremacem. Danas je palo malo vise kise pa mozda se stvori pokorica. Ja mislim da ce sejalica to razbiti?





 
Danas bacili vestak za kukuruz i odma spremljena njiva za setvu inace ruja se igra sa njom po njivi ali ga jebva transport tu je malo poteska ali polako 8 spora ili brza gde je ravno!
 
Данаске се мало радило...
2ef2lg1.jpg

2yv8axf.jpg

ojf3sx.jpg


- - - - - - - - - -

Онај ко је смислио реверзер, алал му вера....јефина мана је кад седнеш у кола па махинално укључујеш мигавце, мислећи да ћеш тако кренути напред??????
 
Ili slicno isto vozacu kamiona koji sedne u auto i povlaci rucicu migavaca misleci da je retarder.
 
Ja sam pre 15-ak godina prvi put vozio auto sa automatskim menjacem i zaletim ja njega i krenem da stisnem kvacilo kako bi presaltao,pa kad sam levom nabo kocinicu,dobro nisam izleteo kroz soferku.
 
Kod mene je tvrda zemlja tako da setvospremac nema nikakve sanse!
Veliki traktori su mi trenutno zauzeti pa sam se malo igrao sa ovim malim (tanjiraca olt 24)
fb3fcb85af210985f091e71e66e149ad.jpg
 
колико км/h идеш овде?

Идем 12 брзином око 12-13км/ч.

Ишао сам јуче и 14 брзином за пробу око 17км/ч, а то му је било пуно, мислим на комбинатор, бојао сам се да нешто не покидам на њему....кејсоња га није осетио...
 
Nazad
Vrh