Predsetvena priprema zemlje

Juče sam išao spremačem situacija je kao na predhodnom postu kod Sremca,posle preznika veštak i poluteška drljača,ovog Proleća javljaju da će biti padavina može lako da se desi da pokorica pravi problem ako se jako sitno uradi.Mada nije to izmrzlo zimus ko svet...
 
Kod nas 10l palo nocas, i ovako svaka niza parcela nije mogla da se uradi a tek sada jos ce da se ceka. Nebi bio prvi put da se u maju seje.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Mi smo juce nesto spremili za repu, kako je palo 9l u periodu od 12h mislim da nece biti problema sa korom. Ostalo sam presao jednom, izuzev jedne parcele od 2kj jer mi se raspao setvospremac pre toga. Matica koja drzi sipku za valjak se odvrnula i otpadne valjak, lezaj se raspadne i razbuca taj valjak. Sutra ga varimo, pa gas dalje.
 
Od prekljuce par slika.
9f14c129ffb1d4a2602a1cc788cbf7a7.jpg
9aefa327465f2fb341016710cea1cfc4.jpg
ff9efc5107d87959b4d4ea02ad2b6c2e.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I mi smo odradili oko 35 kj juce do kise. Jedan prohod setvospremacem pre bacanja ureje na parcelama gde ide kukuruz i suncokret. Jedna parcela gde dolazi soja radjena je sa dva prohoda i cekace korove neke da niknu. Zatim setva pa total!
 
Kod nas je jos mokro moze da se radi ali nije to to,od Nedelje kad dobro ugreje i da stoji bar dan na suncu,inace ako na frisko padne kisa njesra...
 
Ova Mutićeva slika lepo pokazuje koliko znače dupli točkovi u pripremi ponaročito kad je ispod mokro.
 
I po meni nije po gotovo što će verovatno ići još jedan prohod posle veštaka ako tu ide kukuruz...Ja sam kod sebe radio isto ovakvo stanje je bilo pre jučerašnje kiše...Ako najavljuju kišu svakih 5-6 dana ti idealni uslovi nikad neće ni doći po meni jednostavno takva je situacija i tako se ophodimo.
 
Код оваквих трактора предња хидраулика злата вреди....код мањих, може и не мора, ал све преко 160кс треба да је има под обавезно управо из ових разлога, јер очас посла откачиш тег, а исто га тако и заденеш за машину по потреби...
 
Teg skidam za 5 minuta. Obicno to radimo u paru. Dok neko pali viljuskar ovaj drugi uzme gediru 24 i ispod tega imaju dva konusa koja ga drze da neskoci i nepadne. Samo mrsko mi to raditi za 2 dana posla. Malo bi krace trajalo da se odkaci sa prednje hidraulike.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
То све стоји, али треба ти виљушкар, треба још неко да ти помогне, са предњом хидрауликом то одрадиш за исто време сам...јбг не би она била фина ставка на сваком новом трактору...плус што се може са њом и неки прикључак напред носити и радити са њим...у овом твом случају одлично би дошла нека врста спемача, малог да прекрије само трагове од трактора и то без дуплих точкова, јер би на тај начин трактор мање/доста мање упадао током првог прохода...да не дужимо са причом којој овде место није...
 
Nazad
Vrh