Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Što veće to bolje. Ipak ti se posle otvaraju druge mogućnosti sa jačim i težim traktorom (stajnjak,dzambo vreće, utovar drva itd...)

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
У фирми је био један имт 533-539 скип носио роло бале без проблема. На жалост отишао у старо гвожђе, а место њега мтз са 'жали боже потрошеног материјала" кашиком. Невероватно како је то лоше и неквалитетно урађено. Има и 6800 али он диже максимално 600 кг има неку блокаду или шта већ. Масивно направљено, једино материјал кашике је танак већ је 2 пута 'прогледала'.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Razmisljao sam da uzmem za jedan manji traktor utovarivac, jer ove godine moracu preci na rolo bale. Konkretno radi se o traktoru imt 540, tezina kao fergison.
Imteresuje me da li je taj traktor kadar za to ili da trazim za veci traktor...

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Ja imam fergusonov od okruglih cevi na 560 odličan za moje potrebe!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Bas taj sam razmisljao da uznem
400e da grmi.
Dodam samo jos jedan cilindar za kasiku, razvodnik vec imam na traktoru

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Nemoj cevasti uzimati za onaj novi 540, naruzices dzaba traktor, cak mislim i da smeta donekle platforma
Kupi SIP, lepo mu lezi ili nadji neki strani, nemoj zaliti 200e to se jednom kupuje
 
nisam siguran ali mislim da ti imaš 565,gledaj odma na njega stavi utovarivač
Da, 560DV, znam da bi to bila dobitna kombinacija, jos novi tip prednje vuce, ima dobar anslajg...
Sad mi treba pumpa pomocna i razvodnik i za njega, jer sa 540 necu da skidam, treba mi na njemu za neke prikljucke, zbog toga sam ga najvise i kupio, nije mi bio neophodan inace jer vec imam mali traktor.
Nemoj cevasti uzimati za onaj novi 540, naruzices dzaba traktor, cak mislim i da smeta donekle platforma
Kupi SIP, lepo mu lezi ili nadji neki strani, nemoj zaliti 200e to se jednom kupuje
Drugar mi nudio sip u dobrom stanju bio, 800e, ja razmisljao, on covek normalno prodao...

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Sip/ptuj se lako zakace. Po meni za 560/577 od ,,domacih" najbolja varijanta riko ili tpu Brus. Ima i povoljnih iz uvoza, samo treba konzolu pripasovati, ja sam svojim prezadovoljan. Jednog dana ce i on biti na vecem traktoru.


Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
8a6b340577abe97b4d64ab8ee0d8df73.jpg
 
Petre kako ide sa balom kad je podignes, jel proslajfuje traktor, jel kacis neki teg na poluge?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Da, bez problema rukujem balama bez tega. Zakacim prikolicu za njega kad podjem po bale, u njivi otkacim, natovarim 10 bala, zakacim. Kod kuce opet otkacim i istovarim. Obicno neko krene sa jos jednim traktorom, pa nije bas badava toliko kacenje.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
I ja tako radim,nekada to kacenje i otkacinjanje bas dojadi....Ove godine cu sa utovarivacem biti u u njivi drugi traktori prevoze kod kuce pobacaju na gomilu i kad sve doteramo slozim.
 
Naravno da je bolje kad jedan traktor samo tovari,a drugi vuku. Ali nema uvek ljudi za to. Tako da treba nešto smisliti za lako zakačivanje prikolice da ne mora da se izlazi.
Pred sam kraj ovog snimka ima tako nešto :

 
Pratim kanal na you tube oneloneyfarmer
Imaju neki fast hitch sistem kačenja
Ali što nebi mogao torpedo sistem, ili automatski pufer bez kočnice??
Opruga na rudi i gas
Ja na prikolicama imam pufere i super su, pogotovo kad sam kačiš pune

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Takvu kuku imam ali opet moram izaci da namestim oslonac pod rudu. Ma to je nista, kad pomislim na rucni utovar i istovar kocki.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh