Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Za prednji utovarivac kao na videu? Ko jos radi u blatu bez prednje vuce?

Da ovaj utovarivač nije baš efikasanas kad su pogonski točkovi na mokrom.
Znači ne kažem da on nije dobar, bolji je od zadnjeg da se odma razumijemo, ali ako sa njim uđeš u đubretnjak bez obzira na teg on će proklizavati i ne može da napuni kašiku onoliko koliko bi mogao recimo da je na suvom. Koliko ja znam većina ljudi stavi lance na pogonske točkove i onda to ide dosta bolje. Znači ne možeš sa njim da postigneš ono što bi moglo po karakteristikama. Inače ovaj utovarivač može da podigne punu kašiku čega god hoćeš, ali moraš da imaš zadnji teg da bi mogao lakše da upravljaš sa njim.
E sada, za ovaj utovarivač ja mislim da je potrebno skoro dan da se namontira (komplet sa nosačima) i meni lično nije odgovaralo jer ja nemam dva traktora.
Po mom mišljenju za čovjeka koji ima jedan traktor i koji sve radi sa njim sasvim je dovoljan ovaj zadnji hidraulični utovarivač, jer za 5 min otkačiš, prikačiš, može kosa da ti bude montirana dok radiš, a i kad utovaraš on pritisne zadnje točkove i može na mjesec da izađe.
Ne sporim da je prednji bolji, ali meni lično je zadnji dosta funkcionalniji i praktičniji, a ako budeš pravio mnogo je lakši za napraviti, mnogo.
 
Poslednja izmena:
http://poljoinfo.com/showthread.php?938-Prednji-utovarivač-i-zadnji-utovarivač-(kašika)/page22
Evo imaš par stranica pr ,član Slavko 91 postavio i slike i cenu.
Ja sam danas zvao za ovaj
http://www.gramip.hr/hu6c.html Cena 3200 eura sa PDV-om kašika za kanale 215 i kašika za utovar 275 eura.
Ovaj mi se više sviđa http://www.gramip.hr/hu6c.html ali se više ne proizvodi.
Kakva su vaša iskustva sa ovim utovarivačima.Prvenstveno me zanima za kopanje kanala i čišćenje postojećih kanala.
Nešto mi se čini da je mala dužina strele.
Po nekim najavama za suvencije akcenat će biti baš na ovim mašinama za stočarstvo.
 
Nije on bas za kopanje kanala ja sam sebi mislio uzeti takav ali nisam mogao naci bili skupi polovni oko 3500 km i na kraju sam uzeo vuceni kruger on je bas jak jedino je malo teze manevrisati sa njim zato sto je sirok.
 
Ne mislim bukvalno da mi služi samo za kopanje kanala nego onako kada ustreba da se kopa nešto a sutra ću slikati kakvo go**o od kanala imam na 50-tak metara od kuće pa će biti jasnije šta bi mu bila prvenstvena funkcija.
 
Evo moga Rikonje .Uskoro sledi čišćenje kanala u parcelama jer kiša ne staje, a kanali začupavili .
34zevbb.jpg
312xwcj.jpg
Radnja radi a kanali slabi.
2qapaau.jpg
 
Ima trenutno prihvat za Zetora.Čvrsta veza ne poluge.Kad dignem ove stope traktor stoji samo na prednjim točkoma.
34zlt34.jpg
Ima još jedna redukcija koja štima za zetora ali nemam slike.
 
Neznam!Ovaj ima orginal zubaru pola metra širina .Odlična kašika. A ovu sam ja pravio za čišćenje sa strane jer sa tom zubarom kad zavrnem previše se proširi kanal .Zubaru kašiku koristim kad kopam kanal gde nema drveća i mogu da ga okoračim još kad navariš dva gibnja sa strane pod uglom dobiješ i profil.:bravo:
 
Spasoje par pitanja.
Meni treba za čišćenje kanala kao što je onaj kanal na drugoj slici u pozadini RIKA. Da li možeš sa njim očistiti te kanale od trave ,trske,otpada.
I koliko duboko možež kopati kanaliće sa 3 slike ? Da li se ledina (neobrađivana površina) može kopati ?
Koju mi prporučujete? Spreman sam izdvojiti do 3000 eura.Nadam se da nisu skuplji.
Šta vam je zubara,jel to kašika koja se koristi za kopanje ovih uskih kanalića.
 
Ove kanaliće kopam sa onim dondije ,bilo je dosta slika o tome.Ova kašika je za čišćenje idealna a nije baš za kopanje po tvrdom jer sam je pravio od obične cevi ali sam oivičiju sa čeličnim gibnjem i naoštrio brusilicom.Možeš kopati duboko ako uslovi dozvoljavaju onoliko kolika je strelica zadnja.Zubara je kašika njegova orginalna snašna jaka sa onim zubima na prednjoj strani što se menjaju po potrebi.Kao na pravom bageru ,i ona ide i u kamen i žile itd nemožeš je oštetiti a široka je 50 cm.Postoji i kašika uska širine ove strelice ,za temelje ali je ja ne posedujem.Riko se okreće 18o stepeni.Moraš imati vozača koji vozi pokraj kanala 1 do 2 metra udaljenosti. Povučeš dvije krajnje ručice sebi i traktor je za tri sekunde u vazduhu zatim skroz u stranu strelicu do kraja i tačno si pod 90 u odnosu na kanal .Spustiš zaokružiš i nosiš na suprotnu stranu dali u prikolicu ili dole .Tada vratiš ručice napred i traktor je za dve sek. na zemlji .Čovek pušta kvačilo kreće 1 m i tada se sve ponavlja. Sve je stvar rutine.Može se raditi da je traktor na zemji ali se opasno ljulja i naginje i trpe zadnje gume puno.Moj nema grickalicu za na vrh jer nema djubra za tovariti ali može se nabaviti.
 
Moj se okrece za 270 i isto tako radimo ako tovarim neko granje jedan vozi traktor drugi radi sa utovarivacom. Jednom smo jaj stari sam isli ja sam premicao prikolicu a i premico sam utovarivac tako da sam samo uskako u jedan pa u drugi traktor.
 
Ja nemoram svaki puta u brzinu pa krenuti ,mogu se tisnuti napred ,ali vremenom se točkovi pomere u stranu pa je čovek u traktoru neophodan.Kod zetora je zatvoreno staklo zadnje a teško mi dohvatiti volan sa sedišta.
 
Spasoje da video sam slike sa dondijem ,meni treba kašika da kopa tako uske kanale .
Da nemaš neki snimak kako upravljaš?
Ovo mi se nikako nesviđa što treba još jedan čovek da bude angažovan.
 
Kod drugih traktora možda ,pogotovo onih bez kabine .Međutim kod zetora to nepali pošto je ona greda baš na nezgodnom mestu pa nemožeš iz kabine ni toplink dohvatiti a da sva rebra ne prebrojiš preko grede.Snimka nemam ali će verovatno biti naredni mesec...
 
Meni jedan sto tovario stajnjak sa 558 i CARLO PESCI ostavi ga u brzinu, u spori rikverc i samo podigne stope i traktor krene lagano i posle ih spusti gde hoce da stane, ali to moze samo kad se kreces pomalo i pravolinijski, ali opet ponekad mora malo i da upravlja
 
Nazad
Vrh