Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

Kada vidim da je neko zabetonirao cev na među naježim se.Cev lako može da probije gumu na kombajnu, traktoru, prikolici i šta ćemo onda?Ukopaj kamen gde mu je mesto, skicu sa tačnim merama dobijaš od geometra i nemaš brige, uvek možeš da vratiš kamen gde mu je mesto ako ga neko iskundači.Možeš da ukopaš orijentir na samo tebi znano mesto pa po tome da se uvek ravnaš, mogućnosti su brojne.
 
Jedna novina instalirajte ovu aplikaciju mnogo je preciznija od Geosrbije crvene. U sumi drug i ja locirali se i naslu kamen na 20cm od nas. Preciznost je bas dobra.
2d2b2c3a23a0f1415d75ca4513ced283.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kad je reč o mernicima ja sam to ovako odradio,sve svoje parcele sam izmerio da znam gde su granice,zamolio mernika da mi sve parceli skicira i napiše širine parcele,zanimljivo je bilo da sam na dve njive dobio po pola jutra koje ni otac nije znao da je to naše,izmerio sam čak i šumu koja je išla malo teže ali uradjeno je sve,povremeno radim premeravanje parcela i održavanje graničnih kamenja.
 
To većina mernika neće da radi, uzimaš im posao. Oni hoće da izađu na teren i sa istim tim dimenzijama odrede među i uzmu 100 €.
Pride, ako je vruće može koje pivo ili rakija ako je hladnije.
 
To većina mernika neće da radi, uzimaš im posao. Oni hoće da izađu na teren i sa istim tim dimenzijama odrede među i uzmu 100 €.
Pride, ako je vruće može koje pivo ili rakija ako je hladnije.
Nemoj tako čika Aco, ti ga zoveš da mu daš 100e zarad obostrane koristi. Dobro je što se neko pametan setio da osmisli takvu aplikaciju, da lakše upravljaš svojim dobrom. Geosrbija je sjajna aplikacija i gde je dobar premer dosta je tačna po poziciji. Jedina mana je što je javno dostupna celom svetu.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Šalim se malo. Naravno da je dobra stvar. Možeš u 1 metar da otprilike vidiš među, mada ako se vlasnici ne menjaju onda je upravo taj metar obično i sporan. Retko kad da je u pitanju desetak metara,ako su sve komšije dugo u posedu.
Dobra je stvar i RGZ gde vidiš površinu zemlje pa kombajneri mogu da provere tačnost navoda za ujam.
Čujem da naš Radoslav nosi lap top na njivu i odmah proverava površinu dok radi uslugu sa kombajnom. ;)
 
Šalim se malo. Naravno da je dobra stvar. Možeš u 1 metar da otprilike vidiš među, mada ako se vlasnici ne menjaju onda je upravo taj metar obično i sporan. Retko kad da je u pitanju desetak metara,ako su sve komšije dugo u posedu.
Dobra je stvar i RGZ gde vidiš površinu zemlje pa kombajneri mogu da provere tačnost navoda za ujam.
Čujem da naš Radoslav nosi lap top na njivu i odmah proverava površinu dok radi uslugu sa kombajnom. ;)
Čika Aco tri puta se meri...Laptopom sa Google earth, telefonom sa aplikacijom i kombajn sa svojim hektometrom. Oko 50 ha godišnje bi me izvaćarili da prihvatim njihove mere. Doduše uvek bude i 2-3 lika što prijave više :haha: :haha: :haha:
 
Opasan si Radoslave, svaka čast.
Nije to moja mudrost, slušao sam jednog starog seljaka koji je radio usluge branja, vršidbe i prevoza i on je prvi uradio eksperiment 1986. godine gde je pustio da ga lažu a kasnije merio njive. Na 200 jutara branja su ga slagali 18 jutara a na 250 jutara vršidbe 26 jutara. Čim sam krenuo sa uslugama, odmah sam krenuo merenja...
 
Čika Aco tri puta se meri...Laptopom sa Google earth, telefonom sa aplikacijom i kombajn sa svojim hektometrom. Oko 50 ha godišnje bi me izvaćarili da prihvatim njihove mere. Doduše uvek bude i 2-3 lika što prijave više :haha: :haha: :haha:
Sta radis sa sa tim likovima sto prijave vise?
 
Sta radis sa sa tim likovima sto prijave vise?
Obračunam stvarno stanje iako sam u Maradiku zbog toga imao problem, prijavio 20 jutara čovek, nisam ni merio u startu, moj kombajner završio za nekih 4 sata i kaže ovaj ima 17 jutara. Ja ga pitam gde je još njiva, kaže to je sve. Rekoh, nemaš ovde 20 jutara nego 17. Otrča on u auto i ode u selo. Ja otišao da iskipujem, kombajner nastavio dalje da vrše i posle jedno sat vremena dolazi ovaj sav zadihan i zajapuren i kaže mi:
-*ebem i tebe i merenje, bolje da si mi naplatio 20 jutara, sad se umalo nisam pobio sa komšijom koji mi je priznao da je odorao 3 jutra.
Radilo se o Žitosremovoj zemlji, ranije je neki drugi radio, komšija odorao a bilo ga sramota ovom mom da kaže... :haha: :ROFLMAO: :udri:
Sve naplaćujem po mojoj meri, njihove me ne zanimaju. Imam dvojicu kojima radim na sat i to je to...
 
Obračunam stvarno stanje iako sam u Maradiku zbog toga imao problem, prijavio 20 jutara čovek, nisam ni merio u startu, moj kombajner završio za nekih 4 sata i kaže ovaj ima 17 jutara. Ja ga pitam gde je još njiva, kaže to je sve. Rekoh, nemaš ovde 20 jutara nego 17. Otrča on u auto i ode u selo. Ja otišao da iskipujem, kombajner nastavio dalje da vrše i posle jedno sat vremena dolazi ovaj sav zadihan i zajapuren i kaže mi:
-*ebem i tebe i merenje, bolje da si mi naplatio 20 jutara, sad se umalo nisam pobio sa komšijom koji mi je priznao da je odorao 3 jutra.
Radilo se o Žitosremovoj zemlji, ranije je neki drugi radio, komšija odorao a bilo ga sramota ovom mom da kaže... :haha: :ROFLMAO: :udri:
Sve naplaćujem po mojoj meri, njihove me ne zanimaju. Imam dvojicu kojima radim na sat i to je to...
Tvoja mera,tvoj sat, tvoja cena... Jel tako svi u Sremu rade :unsure:
 
Verovatno je u Banatu tako, u Sremu je ovako. U Mačvi se toleriše 10-15 ari sitnog kraduckanja, što bi rekao Velja. Naroćito kad su na jednoj njivi posejane dve kulture, pa ti znaj koliko je koja, a kombajni krš, jedva žanju a ne da još pokazuju podatke o površini, prinosu i slično.
 
Verovatno je u Banatu tako, u Sremu je ovako. U Mačvi se toleriše 10-15 ari sitnog kraduckanja, što bi rekao Velja. Naroćito kad su na jednoj njivi posejane dve kulture, pa ti znaj koliko je koja, a kombajni krš, jedva žanju a ne da još pokazuju podatke o površini, prinosu i slično.
Veći mi je problem da dozvolim da me retardi pređu, ne bih sebi to mogao oprostiti. Za sad je rekorder jedan tajkun što je pokušao da me prevari za ni manje ni više 8 hektara na jednoj njivi...
 
Mislim da bi većina kombajnera oprostila paorima kad kaže da ima toliku i toliku površinu, a nema toliko da plati nego da se ku..ći i laže i proba da te napravi magarcem.
 
Nazad
Vrh