Precizno merenje parcela uz pomoć sajta Katastra nepokretnosti i Google earth-a!

Ovde kod nas 100-150e po parceli omedjavanje zavisi sta se meri i gde.
 
Poslednja izmena:
Širina moje parcele na geosrbija po katastarskim linijama i širina merena na terenu razlikuju se za 1,7 metara (manje je na terenu). Ovo se vidi i kada se katastarska međa preklopi sa raznim avio/satelit snimcima. Komšija ne veruje u sajt, nego je pobo među još za 20-30 cm u moju parcelu. Dužina međe je oko 200 m. Koliko je ova situacija čista, da li je moguće da katastarske mere na sajtu nisu tačne za čak 1,5 metar? Pitam da budem siguran da ne bacim 100e za geometra, ipak se radi o 3-4 ara.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Писао сам у другој теми, кад су снимали пре неколико година дроном нелегалне објекте повећали су ми двориште за неколико десетина квадратних метара. Провери опет да није до њих.
 
Mere su tačne ali sa kolikom tačnošću si ti uspeo da izmeriš ?
Мерио више пута метром на различитим местима, мала је ширина, 30 метара по геосрбија.
Ради се о доста великој разлици, скоро 2 метра. Мислим да је највећа грешка катастарских мера на сајту 30 цм, вероватно и мање. Број 750 је моја, 748 његова, мерио сам рачунајући и то да је и овај са друге стране ушао 30 цм.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
1e2f70c525e0af19855c31db6f6740d9.jpg
 
Не знам што се зезате са тиме да се посвађате са комшилуком када је 100е.геометар. Платиш лепо зовнеш левог и деснога комшију када геометар обележи цеви од 1м најбоље оне од скеле, или 40х40мм дебело зидну и закујете је заједнички. Око цеви окопај дубину ашове и креча наспи да има и вузуелни белег ради лакшег проналаска међе ако некад будњ потребно. Мене тако ко шија напао да сам ушао 4 реда у његово ја му оставим 4 реда кад он као неће да обере али љут и даље, реко ОК ја геометра дође човек омеђио кад прц он у мојем 8 реди. Само се окренуо и отишао кући није хтео ни ракије да наздравимо. Ја побио цеви од 1м обележио около кречом и мирни ево већ 15г.
 
Drale, mora da rakija i nije nešto, čim nije hteo da proba.
Geosrbija nije precizan dokumenat, a kada počnete mišem da vrdate levo desno on već pomeri za 1 m dužinu, tako da je to samo okvirna dimenzija. Geometar je jedino ispravno rešenje.
 
Pa ti si izveo geometra pa se opet posvađaste. Ne bih da se svađam sa čovekom ako nisam u pravu.
Zvao sam jednog geometra, pita za brojeve parcela, negde će da pogleda i da mi javi da li ima smisla meriti.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Pa ti si izveo geometra pa se opet posvađaste. Ne bih da se svađam sa čovekom ako nisam u pravu.
Zvao sam jednog geometra, pita za brojeve parcela, negde će da pogleda i da mi javi da li ima smisla meriti.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
On ce isto geosrbiju da pogleda :D

To sa medjama je neverovatno, naljutice se kako god okrenes, malo je normalnih ljudi koji hoce da se dogovore. Ja svima kazem ajde da merimo sami i da vidimo gde je tacno i da tu bude medja ili da izvodimo geometra pa ko je usao neka plati (a slazem se i za pola-pola) i na te stvari niko ne pristaje, svi hoce da bude onako kako oni pamte da je nekad bilo (sto je nekako uvek na moju stetu :ROFLMAO: ), a to nema veze sa vezom..
 
Мерио више пута метром на различитим местима, мала је ширина, 30 метара по геосрбија.
Ради се о доста великој разлици, скоро 2 метра. Мислим да је највећа грешка катастарских мера на сајту 30 цм, вероватно и мање. Број 750 је моја, 748 његова, мерио сам рачунајући и то да је и овај са друге стране ушао 30 цм.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
1e2f70c525e0af19855c31db6f6740d9.jpg
Ne možeš ti precizno da izmeriš ,ovo ti je za orijentaciju .
 
Širina moje parcele na geosrbija po katastarskim linijama i širina merena na terenu razlikuju se za 1,7 metara (manje je na terenu). Ovo se vidi i kada se katastarska međa preklopi sa raznim avio/satelit snimcima. Komšija ne veruje u sajt, nego je pobo među još za 20-30 cm u moju parcelu. Dužina međe je oko 200 m. Koliko je ova situacija čista, da li je moguće da katastarske mere na sajtu nisu tačne za čak 1,5 metar? Pitam da budem siguran da ne bacim 100e za geometra, ipak se radi o 3-4 ara.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Verovatno se zna kolika je duz,uzmi i izracunaj povrsinu pa ako ti fali ti jzvedi geometra a ako imas dovoljno cuti i uzivaj

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja sam imao problem sa jednom parcelom i komšijom (to jest komšinicom). Svake godine meni ne izadje semena koliko treba i rekao bih da fali. Do drugog komšije imam cevi pobodene. Odem na geosrbija i preko opcije izmeri uzmem širine parcele. Kad sam otišao da orem, ajde prvo da izmerim od cevi, kad ono fali 7 metara a duž 550 metara. Ja lepo obelezim dokle je granica i odorem svih 7 metara nazad. Na proleće zove ona mene izvešće mernika pa da budem prisutan. Ja malo okasnio, oni otišli na drugi kraj njive. Kad sam došao tamo kaže ona meni: ej, pogrešio si za 2 cm. Još tih 2 cm sam trebao da odorem. Tako da nije to tako ni loše ako imaš već neku polaznu tačku. Bitno je samo da se uveliča do kraja i onda meriti.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nemojte se uzdati u geo srbiju, nije to bas toliko tacno. Uzmite mere id geometra za svoje parcele i onda premerite. Kod nas kostaju 2000din po parceli, samo metraza iz katastra, proverim sa tim ako fali onda zovem geometra.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja sam imao problem sa jednom parcelom i komšijom (to jest komšinicom). Svake godine meni ne izadje semena koliko treba i rekao bih da fali. Do drugog komšije imam cevi pobodene. Odem na geosrbija i preko opcije izmeri uzmem širine parcele. Kad sam otišao da orem, ajde prvo da izmerim od cevi, kad ono fali 7 metara a duž 550 metara. Ja lepo obelezim dokle je granica i odorem svih 7 metara nazad. Na proleće zove ona mene izvešće mernika pa da budem prisutan. Ja malo okasnio, oni otišli na drugi kraj njive. Kad sam došao tamo kaže ona meni: ej, pogrešio si za 2 cm. Još tih 2 cm sam trebao da odorem. Tako da nije to tako ni loše ako imaš već neku polaznu tačku. Bitno je samo da se uveliča do kraja i onda meriti.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
2x sam proverio da li je kolega iz Kaca ili cika Aca u pitanju...

Mozda je orientaciono, ali je put odorao momacki...
 
Kod nas geometar uzima 5к po parceli, mada ima kaze mi drug i za 3k. Geo srbija je brza dobra polazna osnova da vidis gde fali zemlje. Za ostalo samo geometar kocici i kamen sa krecom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas je kako se dogovoriš.Ako se meri više parcela može da se pogađa kao na vašaru ali nikada ne bude 5.000.Jesenas sam za 1.5 kj platio 10.000 dinara.
 
Nazad
Vrh