Pravljenje gredica i postavljanje folije

polagac folije

Ljudi prvi put se susrecem sa ovom masinom kupio je stari od nekog coveka sto ih pravi home - made ja sadim lubenicu dinju papriku i paradajz mozda bude i jagoda . Interesuje me nasta najvise da obratim paznju kod ove masine kako da je posteljujem da zatrpava lepo najlon nekako mi ide sporo i kilavo ili mi se malc folija od jednog metra izvuce van tocka pa moram cesto stajati i dizati hidraulik da bi foliju vtratio pod gumu.Svaki savet dobrodosao evo i slike masine
2whme80.jpg
 
Ima li ko u okolini Čeneja raspoložan da postavi foliju ovih dana, stigao mi rasad lubenice i čeka postavljanje folije. :) Takođe da pitam kolika je cena postavljanja folije. Najverovatnije ćemo i mi morati da napravimo sami svoju mašinu, ako mislimo da nastavimo sa gajenjem povrća sledećih godina.
 
Mi smo pre dosta godina kupili masinu za postavljannje folije,Kada se usteluje dobro da zatrpava. taman koliko treba i da dobro zateze foliju,postavimo 18 reda od po 400 metara za oko 4 sata.postavljam sa imt 542 i drugom brzohodnom brzinom i samo gas
 
Frenky, nema tu neke velike filozofije, točak mora da ide brazdom koju ti pravi prednji raonik. E sad je pitanje kolika ti je širina folije kad je postavljena. U slučaju folije od 1m ne bi trebalo da je preko 70cm, zanači trebalo bi da ostaviš za zatrpavanje minimum po 15cm sa obe strane. Inače sa ovako spremljenom zemljom postavljanje folije je pesma. Ne znam samo šta ti je to utabano pored desnog točka, ili je frezer/sitnilica preskočila.
 
Vidi ovako drugar folija je sirine 1 metar namerno je preskocila freza taj deo utaban jer sam izvukao i ufrezirao stajnjak ispod svakog reda tako sam ustedeo na stajnjaku a i manje ce biti korova izmedju redova primenicu ovo sto si pojasnio. Sirina od tockica do tockica na metarsku foliju da bude 0,70 cm isto kao i sirina prednjih raonika sto razgrcu zemlju
 
Imam ija jednu rucni rad nesto je izmedu ove dokijeve i one italijanske. Stavicu kasnije slike
Gde ti ide rolna folije gore na vrhu, ili skroz dole ispred tocka. Ako je dole ne valja na slici se ne
vidi da li ima kocnice za foliju i creva. Valjak bi trebao da nasredini za jedno dva cm
smanjis zbog zadrzavanja vode. To i ja moram da prepravim, inace nije lose napravljena
 
Ideja je bila da folija ide gore,pokazalo se da je bolje kada je dole.Dodate su i kocnice za foliju,bez njih neradi.Creva nema potrebe da se koce,dovoljno se zatezu.Za valjak si u pravu,.Bilo je tu jos neki izmena usput.
 
Poslednja izmena:
Evo i moje mašine koju sam juče završio malo mije potrajalo doksam je uradio al ispalo je ok.,,,I toje to radi lepo samo još preko zime ću dograditi kutiju za veštačko dubrivo dabi u jednom prohodu i to odradio
 
Nazad
Vrh