Prasići,problem

Veterinar je otvorio jedno uginulo prase kaže da je u pitanju trovanje hranom. Nikako mi nije jasno u čemu je problem, zbog čega se to desilo. Da li još nekome desilo ovako nešto?
 
Veterinar je otvorio jedno uginulo prase kaže da je u pitanju trovanje hranom. Nikako mi nije jasno u čemu je problem, zbog čega se to desilo. Da li još nekome desilo ovako nešto?
Jaka hrana, velike temperature napolju...idealno za razvijanje bakterije u crevima.Ubaci tilozin kroz hranu i imas praskove na biljnoj bazi.

Zakiseljivac stavljas u hrani i koliko?
 
Još nisu ni krenuli da jedu, možda malo kradu od krmača ali i to je sve slabo
 
За прасиће 5%? Иде 0.7 мл по прасету. Од њега нема боље на тржишту. Бајер. Каренца 78 дана!!!

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да, и покрива још неке бактерије које нападају прасад старости 4-9 дана. Кад их највише носи пролив. Добар је и код појаве кокцидиозе, упоран пролив највише личи на сенф. Између 14-21 дана напада. Бајкокс се користи као превенција и даје се 2-3 дана после рођења.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zdravo svima, imam problem sa malim prasicima.
Desi mi se da posle par dana zivota dobiju zuti proliv, sumnjam na eserinhiju jer smo ranije ranije imali prilicno problema sa njom, pa smo nekako to resili dezinfekcijom ali se sada ponovo pojavila.
Dajem prasicima Streptomicin i to im pomaze.
Ali ima li neko efikasnije i trajnije resenje?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sung Seing ili tako nešto ne znam tačno kako se piše mogu kasnije da pogledam ambalažu pa da napišem i njime vakcinišeš krmače oko 100 dana suprasnosti
 
Letos sam kupio dve nazimice Joksira i sada kada sam htro da ih vakcinisem apsolutno svaki veterinar me je odbio uz recenicu da to niko ne radi van velikih farmi jer je skupo.
Od njih ostavljam 10-tak nazimica i za njih moram kupiti sam i vakcinisati.
@BARBULA video sam u nekoliko postova da koristis tu vakcinu pa ako ti nije problem da mi pomognes tvojim iskustvom sa njom.
Treba li da se odmah potrose sve doze kao i kod ostalih vakcina?
Kada ih vakcinises ne desava se pojava proliva kod tako malih prasica?
I koliko si platio vakcinu i gde si je nabavio?
Mnogo pitanja izvini, hvala ti unapred.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Evo pronasao sam uputstvo, posle prvog otvaranja rok je jos 8-10 sati...
c83b9e117b1bf7ad20b084aa195757a5.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja kupujem bocu od 100 kubika što je dovoljno za 50 doza i plaćam 13000 din, i za sada od kada je koristim fala bogu nema proliva a imao sam dosta problema sa tim i dosta uginuća i do pola legla, a što se potrošnje tiče koristim po potrebi i čuvam je u frižideru tako što čep zalijem voskom tako radi i jedan veterinar sa kojim sarađujem i on mi nabavlja tu vakcinu a on vakcinaciju naplaćuje 500 din
 
Koliko sam mogao pronaci po internetu nema manje od 50 doza?
Radis li jos neku vakcinaciju pre prve suprasnosti osim parvo virusa?
Hvala ti na odgovoru, kada dodje vreme nadam se da cu naci negde ovde kod mene ako ne obraticu se za pomoc.


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja moje krmače vakcinišem na 70-ti i 100-ti. A prasićima 3-4 dana od rodjenja dajem im baycox 0,7ml u usta
 
То решава амоксицилин и витамин ад3е. 1 мл на 10 кг. Витамина 0.3-0.5 мл.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh