Prašenje krmača

Cetvoro dece i kombi :haha: :haha: :haha:
Mislim da ima jedno zensko,malo,rezervisao ga jedan pre 10-ak dana
 
crni gruja je napisao(la):
OPET MI DUROK TRAZI DA SE PRIPUSTI ..otekla joj vulva .. ja pustim vepra .. ma ne primecujeje .. mada joj je 2 -gi mesec jos je ne vidim da li je suprasna ..zategnuta i lepa ..izgleda lazno teranje .. .. :sta: :sta:
Trenutno se moja jedna krmaca tako poanasa sad je dva meseca kako je osemenjena, po stomaku uopste se nevidi da je suprasna.
 
sabi je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
OPET MI DUROK TRAZI DA SE PRIPUSTI ..otekla joj vulva .. ja pustim vepra .. ma ne primecujeje .. mada joj je 2 -gi mesec jos je ne vidim da li je suprasna ..zategnuta i lepa ..izgleda lazno teranje .. .. :sta: :sta:
Trenutno se moja jedna krmaca tako poanasa sad je dva meseca kako je osemenjena, po stomaku uopste se nevidi da je suprasna.
isti problem :cao:
 
sad idem iz objekta, krenuo da razdvojim krmacu od jednog vepra ubojnice i da pocistim box, kad ona izbacila 1 prase mrsavo i sitno :udri: , a mokre slame u boxu do kolena ::sramota:: , ubacio dve bale slame preko svega onoga i izasao napolje iz objekta :udri: :udri: :udri:
bar sam vepra izbacio posle batinanja od dobrih 5min :zli: , i kad ga nezaklah :udri: , a druga pak trazi nerasta bas kad sam mojeg ustrojio :udri:
prvi put u 10god da nemam kod sebe nerasta :udri:
 
Jutros u jednom boksu pronadjemo oprasenu nazimicu ( 2 prasenje)
sa 10 komada. Osam zivih i dva uginula.
Sve bih, bilo OK, da nije u boksu bilo jos dvoje matorih svinja.
Jedan nerast od oko 150 kg, i jedna ujalovljena nazimica.
Na srecu niko nije dirao male prasice.
Oni sisaju krmacu, a ostali gledaju. :haha: :haha:
Nije izgledalo da ce se jos prasiti, i nije odvajana.
A, i nemamo vise mesta gde da ih razdvajamo, jer smo puni.
Na svu srecu jutros smo napravili razmestaj i sada mali uzivaju. ::000::
 
meni je jutros prsila nazimica oprasila jedno zivo jedno mrtvo i onda stala ostala cetiri vadili napolje jako veliki a i ona tesna saldo cetiri mrtva i dva ziva sisaju kanda ce ona u kobasice
 
Sta je ovo u zadnjim postovima majko moja samo lose.To ne volim da vidim.I ja imam gubitaka i verovatno jos ce dva da otpadnu iz mog nekog iskustva kad ih vidim odma ih otpisem,daj boze da pogresim ostace na 9 komada.Ovo leglo ostaje ako sta prezivi za priplod/zenke a muski ako bude bilo idu na dobos.
 
@ Nikola
Hvala,
Pustan nerast par puta, i nije jos bila u planu za prasenje.
Nije se poznavalo.
Prepun sam sa svinjama i nemam vise mesta da ih ranije odvajam.
Sada imam jednu odvojenu krmacu, prasi se za 2 - 3 dana. :cao:
 
Ma dobro se sve zavrsilo.I kod mene stiska,al kad treba da se prase,pravac prasiliste,pa ostali mogu jedni drugima na glavi da dube.Sad imam praznih bokseva,al za 5 dana opet prepakivanje,jer odlucujem dve ture,a jedna ide u prasiliste,i tako uvek u krug.
 
Nazad
Vrh