Prašenje krmača

Hvala dragi prijatelji nadam se da ce i kod vas biti dosta prinova i po mnogo puta.Prekosutra moram da im dam gvozdje pa kako Bog da.A ona serpa za svinju u gornjem uglu je sekundarno resenje jer prvo sam lio betonske valovcice pa onda kad sam boks ubetonirao profulam i betonski valov ne moze da udje izmedju dve sipke boksa-poludeo sam i eto onda serpa :haha: :ppozdrav:
Iz ove grupice dva praseta se izdvajaju malo su slabiji ali veseli,doje neznam sto su mrsaviji ali kazem nisu neveseli.Videcemo kad dam gvozdje kazu sta onda prezivi prezivelo je
 
Nek su korisni.
Nego ako sam dobro sabrao,oprasila se pre 4 dana,a gvozdje dajes prekosutra,na 6-i dan.Malo kasno :nono:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Nek su korisni.
Nego ako sam dobro sabrao,oprasila se pre 4 dana,a gvozdje dajes prekosutra,na 6-i dan.Malo kasno :nono:
Da,ipak danas cu da dam gvozdje znaci peti dan.Znas kako je ja nesmem da im dam sam da ih bodem nema sanse a gvozdje u nekom drugom obliku sem vakcina nisam uspeo da nadjem pa ako neko moze da nabavi kao pastu (to smo nekada davali) neka se javi
 
I ja bih htio doći do paste, inače sam im dajem željezo, nije neki problem, ali mislim da bi s pastom bilo lakše.Čuo sam da Schauman u svojoj paleti ima neku pastu s dozatorom, ali evo nikako ne mogu doći do toga...
 
krmaca je primila nerasta 26. novembra!
od jutros je jako nemirna,skace,onako duboko grokce,mindza joj je dobro natecena ...kao kad trazi opet nerasta a proslo je 35 dana,da li je moguce,ovaj sto je doterao "majstora", rece da nikad nije cuo za tako nesto da posle 35 dana trazi...
 
Moras da pipnes :haha:,al maramicom i vidi ima li sluzi.Ako ima to je to,omasila.Mada posle tog vremena pre je u pitanju lazno teranje.
 
Pa zato se osemenjava ili drzi svoj nerast kad ovako sa seoskim koji ulazi u sve obore navuces infekciju nema nista od toga .Moze da trazi kad god hoces ako je metritis .
 
Nazad
Vrh