Prašenje krmača

@topalovic
mlad si ti ..ti mozes da places za sve nas ako ti je do plakanja..u ovakvoj zemji sa ovakvom vlascu nema plakanja.. smejem im se u brk a i sama tvoja konstatacija " manje krmace prase, prascici imaju vecu konverziju, i manji prirast," ma od muke covek mora da se smeje ..polako smejaces se i ti..ide vreme momak..zivi bili pa videli :ppozdrav: :cao:
 
crni gruja je napisao(la):
@topalovic
mlad si ti ..ti mozes da places za sve nas ako ti je do plakanja..u ovakvoj zemji sa ovakvom vlascu nema plakanja.. smejem im se u brk a i sama tvoja konstatacija " manje krmace prase, prascici imaju vecu konverziju, i manji prirast," ma od muke covek mora da se smeje ..polako smejaces se i ti..ide vreme momak..zivi bili pa videli :ppozdrav: :cao:
ti grujo mora da si nesto veceras pio ,ja to nisam reko nego "draganpopo" a u prici sam sa svinjama vec deceniju ipo.Pa prema tome nisam bas mlad kako ti se cini pozzz za sve ljude sa sela i neka ih prati dobra sreca u narednom periodu treba ce nam :cao: :cao:
 
@topalovic
u pravu si ..tek sada vidim..ko je sta rekao.. ali sta ti smeta sto se smejem.. nije nista zlo namerno ...od muke se smejem a pojedine prepodavce ..spremam se ne samo da se smejem nego da ih teram u pm :cao:
 
@draganpopo
Sem landrasa svi idu u ukljestenje.Uspeli smo sve da odrzimo,al brate neprospavanih noci uz ram ::lose::
Za krmace iskljucivo landras,i F1 sa jorksirom.Sad sam uzeo od Kostovica cistu pietrenku,svidela mi se,videcemo sta ce biti,makar kao ukras
 
crni gruja je napisao(la):
@topalovic
mlad si ti ..ti mozes da places za sve nas ako ti je do plakanja..u ovakvoj zemji sa ovakvom vlascu nema plakanja.. smejem im se u brk a i sama tvoja konstatacija " manje krmace prase, prascici imaju vecu konverziju, i manji prirast," ma od muke covek mora da se smeje ..polako smejaces se i ti..ide vreme momak..zivi bili pa videli :ppozdrav: :cao:
e drug neznam sta je lose u toj konstataciji, govorim iz licnog iskustva i iz teorije koju izucavam na fax, ma ja nikad nekukam samo se trudim da iz takve situacije izvucem sto vecu korist, izvini ako sam nesto pogreno napisao, pa mi napisi svoje misljenje :ppozdrav:, da mlad jesam a od kad pamtim baratam sa svinjama i imam iskustva skoro 13 godina krenuli sa 1 krmacom i sada dostigli nivo od 65 krmaca i 6 nerastova malo li je za to vreme
Post je spojen: [time]недеља, 21. новембар 2010. 18:37:25 CST[/time]
_________________________________________________
Nikola.KV je napisao(la):
@draganpopo
Sem landrasa svi idu u ukljestenje.Uspeli smo sve da odrzimo,al brate neprospavanih noci uz ram ::lose::
Za krmace iskljucivo landras,i F1 sa jorksirom.Sad sam uzeo od Kostovica cistu pietrenku,svidela mi se,videcemo sta ce biti,makar kao ukras
e te su kombinacije ekstra, a sto se tice pjetrenki stvarno prelepo izgledaju i samo su za ukrasa, imao sam slucaj da su toliko uske da jedva izbace 2-3 prasadi a ostalo veterinar izvlaci kukama, toliko je potrga da vise nemoze ostati suprasna
 
@topalovic
crni gruja sam dobio nadimak kako sam iz grada dosao u selo i poceo da se bavim svinjarstvom.. optimista sam ja i to veliki..samo gledam realno sta nam se desava i necu da se zalu :cao:djujem.. da nam je sve sjajno i bajno
 
e h
crni gruja je napisao(la):
@draganpopo
ma nista tebi nije upuceno ..... ja to nesto sa topalovicem a na tvoju konstataciju sam se nasmejao jer si u pravu ,, pa na svu muku ..mora covek da se nasmeje ::namigivanje::
e hvala na objasnenju, a evo neki slicica sa moje farme, ma dolazi nase vreme sve je manje onih koji se oce baviti ovim poslom :haha: ,
2m4ynnc.jpg
20tml3d.jpg
1z4lw7d.jpg
1zczji8.jpg
, ako te zanima ims ih jos na profilu
 
@Draganpopo
Vidim da si nesto pravio sa cevima oko izdjubravanja.Na kom principu,i ako moze par slika.Hvala.
 
princip ovoga izdjubravanja je veoma prost, i sluzi mi da sprovede djubar iz odgajalista do septicke, a uradjen je na principu pvc cjevi za kanalizaciju promjera 12,5 cm, koljeno, t komad i tako redom svaka 2m pod padom, a ploca je izlivena u talasima tako da jednostavno svaki drugi dan saperem vodom i to je to,lako da nema dalje, u odjektu cisto, i pri sapiranju nema promaje i 80 m2 odgajalista saperem za 25-30min slika trenutno nemam al sutra u toku dana dobijes, princip kako sam napravio, a evo slika odakle sapiram djubar. poz
20ggyae.jpg
 
Spremam nacrte za objekat 6x15,kombinovano cekaliste-toviliste,prasiliste odvojeno,pa skupljam pametne ideje :D
 
Nikola.KV je napisao(la):
Spremam nacrte za objekat 6x15,kombinovano cekaliste-toviliste,prasiliste odvojeno,pa skupljam pametne ideje :D
kod mene je ovo objekat za odgoj i prasenje dimenzija je 28 sa 6,5, u gornjem dijelu imam tri sobe u dvije po 5 boksova za prasenje , tj. ukljestenja, i u trecoj 3 boksa, sirina prasilista je 4 m, a odgajaliste je ispod samo ih djeli zid i u jednoj sobi imam 12 boksova , i u drugoj 3, u koje staje kad su mali oko 10 kg po bokssu 12-14a kasnije sortiram tako da kada imaju oko 25kg svedem na 9, pod je od plasticni resetni dimenzija kocki 0,6 x 0,6 tako da dodje sirina jednog boksa 1,2m, i duzina 1,8m, a odignuto je od zemlje 60-70 cm posto je ploca pod padom na betonskim stubicima i imaju centralno grijane i izolaciju od stiropora 10cm, oko obijekta
nadam se ta ce ti biti sve jasnije kad vidis slike. poz
 
Dali imate neke kontakte sa uzgajivacima iz okoline Sapca?
Prvenstveno me interesuje po pitanju priplodnog materijala.
 
Kurkela je napisao(la):
Dali imate neke kontakte sa uzgajivacima iz okoline Sapca?
Prvenstveno me interesuje po pitanju priplodnog materijala.
STO SE TICE RASPLODNOG MATERIJALA MI SMO TANKI U R.S. A NEKIDAN SAM BIO U Vojvodini okolina subotice i imaju extra robu evo ti broj od gazde bezvirusne farme iz sela Doroslovo farma se zove VARGA, a na prospektu imam 2 broja jedan je na ime ALBERT VARGA 063 390 353
a drugi na ime JANOS VARGA 064 375 20 53
025 862 339 neznam koliko si udaljen od nih i dali ti odgovara, ali farma je odlicna, i imam broj od glavnog selekcionera od UNION MZ. iz pozarevca koji imaju 2100 krmaca, ali njegov licni broj nemogu dati, ali evo jedan od brojeva firme 012 224 212 , 212 692 i 214 247 cijena kod nih nazimice oplodjene sa svim papirima je 400 e a nerasta 500 eura, testirani na sve bolesti. nadam se da su ti od pomoci moje informacije

Post je spojen: [time]понедељак, 22. новембар 2010. 14:52:22 CST[/time]
_________________________________________________
od sabca do subotice imas 178 km, a do pozarevca 162 pa to nije uopste puno udaljno za takve svinje
:ppozdrav:
 
u subotu sam odvojio prasad od krmace,za sada je mirna,da li moze da bude nekih problema sa upalom sisa i kad da pustam nerasta?
 
@draganpopo
Imam viziju sta i kako,ovo sa cevima mi nije palo napamet.Imam objekat za prasiliste 3x12,i po potrebi jos jedan takav moze da se adaptira,tako da mi treba samo prihvatiliste-toviliste do 32-35kg,i cekaliste.
@kishrobert
Imas druze predhodne postove i teme,.Nece joj nista biti sa vimenom,MAM se javlja do 7-og dana,prosecno,od prasenja.Tad mleko najvise gura a prasad nemogu da izcibaju sve.
Ako je odlucena u subotu,ja bih je pustio,utorak ili sredu ujutru.
 
Nazad
Vrh