Prašenje krmača

mene su učili da mora biti 7 mjeseci starosti i težine preko 100 kg (oba uvjeta moraju biti zadovoljena) dok PIC za svoju genetiku preporuča ono što ameri i kanađani nazivaju 333 tj. 300 funti težine (135 kg) , 30 sedmica starosti i treće tjeranje.
 
meni se u 5 dana 8 nazimica v. jorksir isprasile jedna je 8 kom a druge od 9 do 12 kom, ali svi prasici da kucnem u drvo ko flasa od koka kole. ja bih potpisao da mi svaka prasi krmaca po lepih 12-13 komada. Ove stare krmace mi prase od 16 neke prebace i 20 kom ali tu nema srece dodje mi sve da ih pobijem kada ih vidim onako malene kao misevi.
 
Dalije neko od clanova koristio ESTRUMETE inekciju? Trebalobi da je isto kao PGF za indukciju porodjaja,obicno koristim pgf. Ali nije bilo pgf-a pa mi veterinar preporuci ovo cudo. Nebi bas sad da eksperimentisem. Pise da je za krave i kobile, neznam dali moze da se koristi i kod krmaca?
 
Izbacio krmacu i prasice stare mesec dana u spoljni svinjac, ne znam jel sam se zeznuo,jel jos uvek hladno ili ce im biti ok?
 
Ja ima sad dve nazimice,majka ima prasila prva dva puta po 15,sad ce mo videti kako ce se pokazati,inace sad ih ima po nekih 170-180kg
 
Nazad
Vrh