Prašenje krmača

Пустана на траву, и то је вероватно разлога упале. И да да не заборавим да је ветеринар три дана порицао.
 
Izlazila pre prasenja na travu, sigurno mesec dana pre prasenja. A veterinar je špricao tri dana i jedva pretekla. I sad je ok. Znaci samo je pitanje dase opet ne pojavi upala. Izvinte na pisanju.
 
Iskreno ja nemam uslova da se setaju.. jedu travu u podne ali nikakvih problema ..nikad. pitanje je sta se desilo , e sada da li ce da se desi to se nezna , ako se desi ne gine joj da ide u kobaje, das joj jos jednu sansu i to je to ..idemo dalje
 
Ovih dana je kod mene bilo veselo pre dva dana oprasile se tri, nazimica jednom v.o. 9 komada, druge dve krtmace 14 i 15kom, juce nazimica 12kom p.o., i danas 4 kom. jutros jedna nazimica 12 kom v.o, druga nazimica 14kom v.o., krmaca 3 prasenje 15kom v.o. sve tri od istog nerasta, i cetvrta 5 prasenje 10 kom. ogromni p.o. i jos cekam 4 prasenja kroz dan dva. trenutno 15 krmaca oprasenjh. :ppozdrav:
 
I kod mene na poslu je veselo :svinja: ove sedmice očekivana 132 prašenja a imamo raspoloživo 112 mjesta (2 sobe sa po 56 prasilišta) svako jutro prvo odem u čekalište da pokupim prasad pa onda na redovan posao. A i kolege u prasilištu imaju posla ko u priči jer moraju premještati krmače da nam oslobode što je više moguće prasilišta da se sačuva što više prasadi
 
I kod nas je slicna situacija... Kod nas jos I kazu da ne treba gazda domascinstva da kolje svoje svinje... I nikako u svinjcu.
 
Nazad
Vrh