Prašenje krmača

Ja sam mu predlagao da prodje termin pa onda da je vrati a ja da mu dam drugu ili da mu vratim pare, a on " ja drzim krmace 20god znam kada krmaca nije suprasna" i ja da ispadnem dobar pristanem da mi vrati a da mu dam drugu i jos mu dam 20e da podelimo troskove puta i naravno zajebem se :osmeh: I sada kada sam javio coveku da je bila suprasna i da je pobacila i naravno sve to slikam da ne ispadne da ga farbam kaze jao pa bas mi je krivo pa nisam znao pa da sam znao ne bih je vracao. A ni jednom mu nije palo na pamet a ja mu iskreno nisam ni trazio da kaze ajde da ti bar nesto refundiram stete. Ali zivot ide dalje niti cu propasti niti cu se obogatiti za jedno krme.
 
Evo danas sam se iznervirao, prasila mi se jorksirka starija 9 prasenje, stomak bio ogroman mislio sam da ima najmanje 12-14kom, medjutim oprasila samo pet, ali su velicine odrasle macke, ogromni su, samo prvo izbacila, ostala cetiri sam izvukao zavlacio ruku do lakta, krmaca je bas velika i prostrana, ja imam veliku saku bez problema prolazi ali ne i prasad. Ko mackovi su nije mi se nikada desilo da oprasi ovako krupne prasice i ovako mali broj, iznerivaro sam se samo tako. A na posteljici sam primetio anomaliju jedna strana posteljice tvrda kao lim, bele boje i izgleda kao da sadrzi kostanu masu. Ali evo da unesem malo i vedrine pre nedelju dana mi se oprasila njena cerka 12 komada i tek sam danas video da su svi zenski, nikada mi se nije desilo a imao sam dosta prasenja da bas svi budu zenski. Cudne me neke stvari snasle u zadnje vreme....
 
I meni jedna matora(durok)oprasila 10 kom,isto 10-ak prasenja imala.Dao sam joj neostrep 10-ak kubika nemam vise mislim da je za preventivu dosta,nije nesto velika 170-190kg.
 
Ja sam mu predlagao da prodje termin pa onda da je vrati a ja da mu dam drugu ili da mu vratim pare, a on " ja drzim krmace 20god znam kada krmaca nije suprasna" i ja da ispadnem dobar pristanem da mi vrati a da mu dam drugu i jos mu dam 20e da podelimo troskove puta i naravno zajebem se :osmeh: I sada kada sam javio coveku da je bila suprasna i da je pobacila i naravno sve to slikam da ne ispadne da ga farbam kaze jao pa bas mi je krivo pa nisam znao pa da sam znao ne bih je vracao. A ni jednom mu nije palo na pamet a ja mu iskreno nisam ni trazio da kaze ajde da ti bar nesto refundiram stete. Ali zivot ide dalje niti cu propasti niti cu se obogatiti za jedno krme.
Kaze ona stara ''dobar i prost kao braca'' bez uvrede :ppozdrav:
A ti bezobzirni ljudi sto gledaju samo svoj interes na kraju uvek sednu na babin...
 
Svinja koja izadje iz obijekta, tj proda nema vracanja, ja za prodanu nazimicu mogu garantovati datum oplodnje, i da nije u medjuvremenu ponovno trazila, a da je ona sto posto suprasna nemam dokaza za to (nalaz ultrazvuka), ko zeli taj rizik da preuzme neka kupi, ili neka kupuje u 4 mj suprasnosti kad se vidi da je suprasna, a i tad nije 100% sigurno , postoji mogucnost lazne gravidnosti, medjutim tad je druga kilaza, a naravno i cijena. I tako napravi budala duplu stetu postenom farmeru zarad negove ,, pameti i 20god iskustva,, i ima obraza da kaze kako mu krivo, ali nevata se za dzep. Ima Boga nadoknadice on to kroz druga prasenja, a siguran sam da on od te zamjenjene krmace nece imati neke koristi, sve se vraca sve se placa. Domacine samo napred, i poslusaj priosnje uslove oko prodaje, kome se svidja kupice, a kome ne proci ce, zasto uvijek farmer da preuzima sve rizike na sebe. Pozzzz:ppozdrav:
 
Ma nema veze sta je tu je, ja necu propasti zbog toga, sada ima i ultra zvuk tako da ce veterinar napismeno davati da je suprasna ili ne pa posle ako neko kupi ima napismeno da je pregledana i da je ustanovljen graviditet i to je to. Juce i sinoc tri prasenja, sve stare krmace 17 , 15 i 12 svi zivi zdravi povukli kolostrum pa sam ih jutros rasporedio da ispod svake ima po 15 :ppozdrav:
 
Ma nema veze sta je tu je, ja necu propasti zbog toga, sada ima i ultra zvuk tako da ce veterinar napismeno davati da je suprasna ili ne pa posle ako neko kupi ima napismeno da je pregledana i da je ustanovljen graviditet i to je to. Juce i sinoc tri prasenja, sve stare krmace 17 , 15 i 12 svi zivi zdravi povukli kolostrum pa sam ih jutros rasporedio da ispod svake ima po 15 :ppozdrav:
Kako si 44 praseta rasporedio na tri krmace po 15kom:osmeh:
salim se :ppozdrav:
 
Neostrep se dozira 1ccm na 20kg/tm tako da to nije prejaka doza.
Neostrep LA se (sa produzenim dejstvom) se dozira 1ccm na10kg/tm.
 
Poz. Treći dan posle prašenja, Krmača nešto slabo jede, sipam joj po 2kg u obrok Al mi se čini da sledeći obrok kad joj sipam, od prošlog ostane i pola... Da zovem veterinara? Ustaje ona i doji ali...
 
Ne znam ja oko toga, moraću zvati veterinara... Kojim toplomerom merite i gde? I gdese daju lekovi, u vrat? Ne verujem da ću se usuditi sam da je lečim ali valja znati...
 
Polako će početi da jede al to je greška sa hranjenjem u vreme zadnjih par dana suprasnosti.
Sipaj joj u hranu kuvanog paradajza ako imaš i baci joj koje jaje. Stočni kvasac u hrani bi bio dobra stvar.
 
Nazad
Vrh