Prašenje krmača

Jedna krmaca treba da mi se prasi danas joj je 114 dan ali imala malo mleka prekjuce pa juce nije,sinoc opet krenulo ja mislio do ujutro ce se oprasiti ona nista.Nebi me cudilo da nisu sise pune mleka toliko da se bradavice jedva vide i zadnji deo sisa je jako tvrd.
Moja nazimica isto tako pa se oprasila 115 dan noću kasno.
 
Ja cekam tri treba da se prase danas im je 114 dan a mleka jos nemaju . Mada jedna od te tri se predhodno prasila na 118dan.
 
Prasi se jedna starija landraska al nesto slabo ima napone dao sam po 2kub oxitocina vec dva puta za 3-4 sata ima 280kg,kad sam drugi put dao izgurala jedno veliko do pola i stala ja ga izvadio ono mrtvo,da je jace gurala izaslo bi brze i nebi se ugusilo pa sam mislio da sam mozda trebao dati malo vise oxitocina?
 
YCUyCGd.jpg

Trenutno 9 kom. Jedno kanda drekavac, ostali vitalni. Već neko vreme ima napone ali ništa ne izbacuje.. Čekam šta dalje...
 
Isto i kod mene u boksu al je imala problema sa upaljenim vimenom pa se premeštala stalno i ustajala. Morala je inekcija raditi jer nije pustila mleko.
 
Jutros mi pobacila u 35-om danu .. mali nekih 2-3 cm .. ali 3-4 komada vestacki osemenjena .. jbg uspeo sam da je osemenim ali bolje kad ih je ovako malo .. razlog neznam .. pratim stanje i ponovo osemenjavam ,, jbg , dok vepar ne poraste ..i to bas na danasnji dan .. ko zna zasta je to dobro .. malo sam se nasekirao ali posto je mali broj zacetih , sta da se radi
 
nazimica trazila brava ,pusten,sve u redu ,sutradan opet ,i prekosutra i tako 7 dana ,ona trazi on obavlja ....da li je to normalno...nazimica je nervozna ,mrda usima , ukopase kad dodje nerast,mozes je uzjahati ,,,
 
Нисам неки стручњак,али колико знам из искуства еструс траје од 3-5 дана,а ако тражи и после тога још неколико дана и прима вепра,нема ту оплодње.Канда неки поремећај хормонски.Имао сам 2 пута такав случај и нису остајале супрасне,и поред толико дана пуштања вепра.
 
nazimica trazila brava ,pusten,sve u redu ,sutradan opet ,i prekosutra i tako 7 dana ,ona trazi on obavlja ....da li je to normalno...nazimica je nervozna ,mrda usima , ukopase kad dodje nerast,mozes je uzjahati ,,,
Upravo ovo se i meni desava, samo sto je u pitanju krmaca koja se prasila 5 puta. Cista Jorksirka. Videcemo sta ce da bude.
 
Imao sam nekoliko puta taj slučaj. Dere se i nemirna je čak i posle oplođenja.
Samo je ostavim da obavi svoj ritual.
21dan kasnije najbolje pokaže
 
Meni juce covek iz okoline Valjeva vrati nazimicu jorksirku sto sam mu prodao kao suprasnu, termin joj prasenja trebao da bude 18ti maj. Kao nije suprasna 100%. Dotera je on ja je gledam dobro je uhranio, nigde stomaka nigde vimena ja reko mozda stvarno nije suprasana i ja mu dam drugu nazimicu f1 lepo joj se ocrtao stomak na oko se vidi da je suprasna. Medjutim danas vidim ispod ove sto mi je vratio 12komada u boksu pobacila ih. Verovatno od transporta ko zna kako su je utovarali a i ja nisam bas bio nezan kada sam je istovarao. Kada sam video umalo me slog nije opalio, doslo mi da iskocim iz koze od muke.
 
Nazad
Vrh