Prašenje krmača

Nije spremila sve jajne celije.. sve mogu da razumem ali zasta se god uhvatimo .. hvala t boze na hrani ,na prasadima a u svemu tome treba raditi i doprineti i odraditi u pravo vreme
 
Oprasila se danas jedna 117 dan 20 zivih i jedno mrtvo, za dva i po sata sve obavila. Drugo joj je prasenje, a u prvom je bilo 15. Krmaca je poreklom od jednog naseg clana iz Kljajiceva. :osmeh:
 
Ako nisi 100% siguran onda možeš komotno do pete nedelje da držiš prasad pod krmačom ali nikako više od toga. Već kad se navrši peta nedelja onda ih razdvajaj.
 
oprasila se danas nazimica ,105 dan,12 kom .svi bili zivi ,ali vidi se da im nedostaje snage ..pocrkali za par sati....krmaci sam dao oksitocin i penstrep ,...dali da je ostavljam za buduca prasenja , nikad nisam do sad imao pobacaj kod krmace ovako kasno ,zasto se to desava.....krmaca deluje sasvim normalno
 
Kod mene isto nazimica 105 dan se oprasila,i bili zivi takodje par sati.Pre dva meseca ista ta krmaca oprasila 12 komada odlicnih prasica.Inace prasila se sa jos dve u isto vreme.Njeni prasici po odbijanju bili tezi od ostalih,po slobodnoj proceni bar dva kilograma.Tako da je mozes slobodno ostaviti.
 
Nazimica bi trebala da se oprasi 16.6.2015.g. joksirka teska oko 250kg, ali nema spusten stomak, niti je crvena pozadi. Danas je gledam, drhti i samo lezi, ustaje samo da jede. Sta Vi mislite?
 
Nazimica bi trebala da se oprasi 16.6.2015.g. joksirka teska oko 250kg, ali nema spusten stomak, niti je crvena pozadi. Danas je gledam, drhti i samo lezi, ustaje samo da jede. Sta Vi mislite?
sturo opisano stanje .. sta da se misli ??? da se nisi oko vremena pripusta izradio, vidis koji je datum danas ..,ulila mleko u vime ?
 
Oprasila se jedna. 17 komada a od toga jedno bilo nerazvijeno a jedno mrtvorođeno i jedno danas prignječi. Nadam se da će ostati na tome. 116dan.
Dugo trajalo. Izbacivla je prasad u razmacima od pola sata i tako sve do sedmog i onda je počela brže da ih izbacuje. Od 14h pa do 21h (tad je izbacila u potpunosti ložu)
 
treba da mi se prasi krmaca danas joj je 116 dan.ovo ce da joj bude drugo prasenje.prvi put je oprasila 10 komada ako se dobro secam.silan stomak ima.uglavnom su se prasile na 115. dan a ova malo prenela.sutra joj je 117. dan i verujem da ce nocas ili ujutru da se prasi.
 
Stisni vime i ako krene mleko onda se spremaj.

Kod mene sinoć došao drugar na čast sa klipom kukuruza u rukama. Kaže, mora nešto doneti na babine. :haha:
 
Nazad
Vrh