Prašenje krmača

Svaka cast domacini sve pohvale . Boxkole koliko ti je stara ta sto ti je oprasila 24 kom i koliko su ostali ?? Sve to ima prednosti i mane za dalji tov jbg , kum ima jednu turu u tovu sto je iz velikog legla prvo su nejednaki a drugo jako sporo napreduju do nekih 30 tak kila ali opet se isplati kad ona oprasi vise pa se polako to koriguje nego kad oprasi malo !!!
 
Za nepoverovati.
Iskreno ja sam mislio da krmaca moze "spustiti" 25 jajnih celija koje mogu biti oplodjenje ,i da je to ujedno i najveci moguci broj oprasenih prasadi Ja sam najvise imao 19 oprasenih , tada 3 poturio kod komsije , jedno stradalo a 15 ocuvanih. Rasa Jorksir.
.Ovo prvi put cujem.
 
Svaka cast domacini sve pohvale . Boxkole koliko ti je stara ta sto ti je oprasila 24 kom i koliko su ostali ?? Sve to ima prednosti i mane za dalji tov jbg , kum ima jednu turu u tovu sto je iz velikog legla prvo su nejednaki a drugo jako sporo napreduju do nekih 30 tak kila ali opet se isplati kad ona oprasi vise pa se polako to koriguje nego kad oprasi malo !!!

Stara je dve godine, melez jorkšir x landras, kupljena na deltinoj farmi u pazovi, uvek preko 20. Svestan sam problema, najviše volim kada oprasi 14 kom, ali šta da radim. Ostavio sam 16, koliko i ima sisa, a druge 4 eliminisao, 4 podbacio pod druge krmače.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
moja se danas oprasila . solidnih 10 lepi i krupni , ovo joj prvi put ispod 13 sumnjam u vepra jel je io mlad . ipak sam zadovoljan .
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Danas oprasila 18 komada 16 zivih v.o seme iz Velike Plane a krmaca iz Delta Agrara ovo joj je drugo prasenje
 
uzeo sam je kao nazimicu nije bila suprasna ali je trazila za 15 dana od trenutka kad je dosla u dvoriste da sam 36 000din
 
Gde mogu da se nabave te nazimice iz Delte, da li su sa pedigreom, koja je rasa da li mogu biti u čistoj rasi i koja je cena.
 
Stvarno ne znam meni su iz Pazove rekli da idem u Vladimirce e sad treba pitati ja dugo nisam zvao mada moguce je i da nema posto sve ostavljaju sebi jer je velika navala za usluzni tov pa imaju manjak prasica
 
Dobro vece forumasi . Zna li neko na kojoj farmi ili bilo gde drugde mogu naci NEMACKOG LANDRASA . HVALA UNAPRED . Mislio sam na nazimicu ili vec suprasnu .
 
Dobro vece forumasi . Zna li neko na kojoj farmi ili bilo gde drugde mogu naci NEMACKOG LANDRASA . HVALA UNAPRED . Mislio sam na nazimicu ili vec suprasnu .
Nisam cuo da ih igde ima da se prodaju.Ja imam jednu NAIMA/DUROK/LANDRAS nazimicu,ali i to sam sam ukrstao da bih dosao do nje.Njena baba je NAIMA,semenjena DUROKOM,pa majka semenjena LANDRASOM.
 
Nisam cuo da ih igde ima da se prodaju.Ja imam jednu NAIMA/DUROK/LANDRAS nazimicu,ali i to sam sam ukrstao da bih dosao do nje.Njena baba je NAIMA,semenjena DUROKOM,pa majka semenjena LANDRASOM.
Tesko cu i naci to i ja znam . Moja stara je PETREN/JOKSIR cuva prasice ko luda al te nepusta unutra , a nazimica PETREN/JOKSIR/DUROK a odkud DUROK neznam jel moji su bili sve PETREN a vepar JOKSIR a na sad crvena sa crnim tackama i belim oko njuske i papci . STA CE ISPASTI OD NJE VIDECEMO KAD DODJE VREME sad je oko 80/90 kg pusticu je na oko 120 .
 
Norveški landras u toj poljoprivrednoj školi mislim da se ne prodaje ako neko hoće poslaću ga kod čoveka kod Kragujvca koji ih ima.

- - - - - - - - - -

Nemaju pedigreeeee
 
Nazad
Vrh