Potrosnja struje u domacinstvu

Da li znate kad su vam ocitavali strujomere? Da nije jedan racun za 20 dana a drugi za 40? Ili 25 i 35 npr.
 
Ja sam 20 decembra ugradio dvotarifno brojilo a do tada sam koristio jednotarifno.Struja me je koštala mesečno 4000-5000 dinara a sada umesto da bude manje stigao račun 8 824 dinara.Baš sam se razočarao prvo što sam kupio taj dvotarifni uklopni sat za 8250 pa još 2 meseca svaki dan zvao ED da izađu majstori na teren i promene brojilo...Izgleda da su me baš dobro klepili...
Samo da napomenem da je izlazak radnika ED besplatan i da nema dodatnih troškova što sam prvo pomislio.
 
Jeftina je od 23 do 7.Vecina nas u to vreme spava.E sad kome to odgovara,treba da koristi jeftinu.Ti ocigledno trosis mnogo vise skupe,pa ti je jeftinije bila predjasnja srednja tarifa.
 
Jeftina je od 23 do 7.Vecina nas u to vreme spava.E sad kome to odgovara,treba da koristi jeftinu.Ti ocigledno trosis mnogo vise skupe,pa ti je jeftinije bila predjasnja srednja tarifa.

U to vreme mi rade neki uljani radijatori u spavaćim sobama pa sam mislio da ću proći jeftinije ali izgleda da sam se z....ao.
 
Mi smo za decembar mesec potrosili 1.408 kw, Od toga 883 jeftine i 525 kw skupe. Da napomenem da je u plavoj tarifi jeftina 1,880 din. za kw a skupa 7,516 din za kw. u zelenoj je cena jeftine 1,253 a skupe 5,012 din. za kw. Pa sad Vi vidite dal se isplati paliti TA pec posle 23 sata i masine koje koriste grejac. U stvari sudo i ves masinu namestimo posto imaju odlozeni start a za TA pec cekamo dok ne nadjemo nekoga da ugradi tajmer. Ali sada ide korekcija cena pa ne znam da li ce se vise to uopste isplatiti. Znaci mi smo platili za 1408 kw 6.377,27 din.

I jos nesto ova tema nije otvorena da bi se pomogla kradja struje nego da napisemo koliko trosimo struje i kako da to smanjimo ali ne kradjom.
 
dusko" ima tajmer kome je sat na baterije u slucaju nestanka struje i jos jedna sklopka se uzme i tajmer je aktivira i deaktivira kako podesis,mislim da je obadvoje oko 4000 i nesto,pre neki dan sam gledo.
drugar preko jednog tajmera aktivira dve sklopke za dve trofazne peci,i pune se samo na jeftinoj.
 
Oni koji rade sa filmom od fotoaparata ili magnetom verovatno ćute, a ovi se samo šale.
 
imam ja par magneta imam kljesta za plombiranje ali direktno sa badere je naj bolje .imam magnet i za gas ali se nebavim time mozda nekad bansek vezem na banderu kad imam naprimer vise od 20 kubika
 
Ja sam 3 januara u bojler ugradio izmenjivac toplote i prikljucio na centralno grejanje. Danas sam gledao koliko sam struje potrosio. Do danasnjeg dana tacno 100KW a inace trosim oko 450KW mesecno + 450KW na drugom brojilu posto imam dva brojila.Bas cu da vidim na kraju meseca dali ce biti neke ustede.
 
Ja sam 3 januara u bojler ugradio izmenjivac toplote i prikljucio na centralno grejanje. Danas sam gledao koliko sam struje potrosio. Do danasnjeg dana tacno 100KW a inace trosim oko 450KW mesecno + 450KW na drugom brojilu posto imam dva brojila.Bas cu da vidim na kraju meseca dali ce biti neke ustede.

Ustedeces sigurno po crvenu mesecno,na racunu.
 
a kako vam ovo izgleda a stedi struju:haha:
slika-11.jpg
[/IMG]
 
Imamo i ja i brat slično .Samo što je u tavanu u dimnjaku. Koristimo ih samo za toplu vodu po kući .Kako su ugašeni bojleri mnogo tanji računi za struju.Inače kod mene bojler stalno uključen na 1,5 -2 (meboš) trošio je 10 -20 e. zavisno od tarife i potrošnje.
 
Тако раде сваке године,нема домаћинства у држави које нема велике рачуне за потрошену струју за читање од половине децембра до половине јануара.Што се мог домаћинства тиче,да је ход плаћања потрошене ел.енергије 1-30(31) у месецу нама би остало око 1800 динара у џепу.Овако ће бити све док је овакав закон на снази.Шта је нама чинити?Да снагом заједништва устанемо против овакве самовоље ЕПС-а и натерамо посланике у скупштини државе Србије да се донесе нов закон у коме ће оваква и слична делања,не само ЕПС-а већ и других,бити кажњива,и затвором, за одговорне.
 
Kad ugrade svima digitalne strujomere ocitavace potrosnju daljinski, pa ce racun biti od prvog do prvog u sledecem mesecu. Problem je sto ce onda i iskljucivati daljinski, kao telefon. U Hrvatskoj se to vec odavno radi.
 
Nazad
Vrh