Potrošnja goriva prilikom oranja - iskustva sa YTO traktorima

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.463
Evo dosadasnjih rezultata koje sam merio po lepom vremenu:

IMT 577 bez DV i V&N L950 3x30 sa predpluznjacima parcela 8kj duz nesto manje od 400 metara totalisano strniste moja najlaksa zemlja 5. sporohodna na 27cm dubine 9 sati oranja ostale uzglavnice ili kako neki kazu uvratine da se urade i 1 krug za razor. To sam uradio sutra po danu posto me je mrak uhvatio. Sve to nisam radio vise od pola sata. Rezultat zabelezen u jesen 2006. godine.

Isti taj 577 sa 610.14 (2x35) po lepom vremenu je uvek orao 1kj u ostalim mojim zemljama za 1h i 20 min do 1h i 30min sa uzglavnicama bez koriscenja blokade 1. brzohodnom.

IMT 577 DV i pomenuti 610.14 na gore pomenutoj najlaksoj zemlji ali podjubrenoj i ugazenoj i relativno suvoj jer je bila ovako suva jesen 2009. godine pola od tih 8kj sto znaci 4kj za uzglavnicama za 4h i 40min gotova njiva (tanjirano strniste) isto 1. brzohodnom. Mnogo znaci DV.

Jesen 2010 prvi mraz njiva 4.5kj od kojih je 1.25kj lezala voda i bilo tvrdo, uzorano sa 577 DV i 610.14 sa Kverneland glavama 1. brzohodnom kompletna radnja obavljena za 5h i 30 minuta. Sojiste je u pitanju.

U kukuruzistu nikada nisam merio jer nikada nisam orao po lepom vremenu. Potrosnja u pomenutim uslovima se kretala od 11 do 13l po kj D2 goriva.

Sve pomenute njive su pravilnog oblika, duzine oko 400 metara.

Poslednja izmena:
R

rus 82

Guest
visok sam oko 192 :osmeh: nerviraju me takvi komentari kao nemoguce a ja 2 i po dana gulim jednu njivu neizlalim iz traktora samo da je zavrsim,i po potrosnji sam predpostavio koliko sam izorao i bio sam upravu
2 i po dana =24h relativno. i jos tata ima 3 sata da izorava spiceve i uvratine.cestitam

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
Ja poorao 7,5 kj sa 1221 i VN 1050 krenuo kući i ostao bez goriva.
Oko jedan sata je radio u mestu dok sam štelovao plug i bla bla bla sa prijateljima išao kući na ručak. Put oko 6 km u oba pravca . Sipao sam 10+115 l i bio pun do čepa.
Oranje išlo dosta lepo, dubinu nisam merio imao sam samo limenku a ona nije standardna mera potrošnja oko 16.5 l po kj .
Malo ili mnogo?l

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.834
@talijanu
1221 je traktor koji ako nije uposljen maksimalno potrosnja mu drasticno raste. Vozanje, rad u prazno odneli su danak u tvom slucaju. Zezaju vlasnike 1221, da je to traktor za kojim treba drugi traktor da vuce cisternu :osmeh:

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
Znam Cici za za taj prospekat ali na njegovom rezervoaru piše (utisnuto u plastiku) 135 l.
Negde sam već pročitao na forumu da ima kad stignu sa rezervoarom od 160 i 135 l.
Ja sam nažalost imao "sreću" da mi zapadne sa 135l.

---------- Poruka napisana u 22:37 ---------- Prethodna poruka je at 22:36 ----------

@talijanu
1221 je traktor koji ako nije uposljen maksimalno potrosnja mu drasticno raste. Vozanje, rad u prazno odneli su danak u tvom slucaju. Zezaju vlasnike 1221, da je to traktor za kojim treba drugi traktor da vuce cisternu :osmeh:
Slažem se primetio sam kad sam pravio sate da u vozanju isto troši dosta.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
ja stim nemam problem rezervar preko 200 litri a potrosnja znatno manja od rusa 130 ks,
@talianu
probaj brze da teras mislim da nije adekvatan agregat, povecaj zahvat ili brzinu, nesto mi velika potrosnja
Probao sam i brže (jedan stepen više) vuče dobro .Međutim meni se nesviđa jel mi je prebrzo pa mi nekako poskakuje.
Sat mi u pokazuje 10 kmh a a ovako brže 13.5 h. sumnjam da sat radi ispravno ali zbog orijentacije sam napisao koliko je brže.
Zahvat je 3x40

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947
Talianu, kazi mi u kojem stepenu prenosa ores i pri kojim obrtajima motora? Koja je pumpa visokog pritiska na tvom traktoru?

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947
Zato ti i trosi toliko. Probaj ovako - 4. stepen prenosa iz 2. ranga i 3. stepen iz 3. ranga. U oba slucaja motor na 1600 ob/min i garantujem da ces potrosnju drasticno smanjiti.

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.611
Čekaj malo ne razumem ovako, probaj ovako da mi objasniš redukovano u sporo ili brzo pa zatim u ......1 ili 2 stepen pa u 1,2,3,4 brzinu.

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947
Nema tu nista redukovano, ima samo 4 opsega sa po 4 brzine. Al ajd, probacu, brzo 1. stepen i 4. brzina; i sporo 2. stepen i treca brzina.

Soyacorn

Član
Učlanjen(a)
2 Jul 2009
Poruka
521
Zar ovo nije tema o iskustvu oranja sa YTO traktorima. O čemu se sve ovde piše? Imam YTO 904 potrošnja 10 po lancu i ništa više neću napisati iz protesta... Pišite vezano za temu.

Vrh