Potreban traktor - savet

Poljoprivrednik

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Okt 2008
Poruka
20
Ja sam jedan mali poljoprivrednik do sada sam radio oko 2 jutra, ali ove godine sam uzeo nesto vise zemlje u arendu i sad imam 14,5 jutara za prolecnu setvu (kukuruz, suncokret, soja) posto sve poslove su mi radili drugi, ali sad imam vise zemlje pa mi je potreban traktor, za pocetak bi uzeo neki jaci traktor tipa (imt 577) treba mi za oranje, pripremu zemljista (dosta cu i usluzno da radim), a ostalo cu da platim (sejanje, prskanje) dok ne kupim sledece godine neki manji traktor sta mi vi preporucujete koji traktor od 70-tak konja, nasao sam ovaj traktor u oglasima ali ne znam kakav je to traktor, koliko to ima konja, a i cena mi odgovara nije velika pa mi recite nesto vise o ovom traktoru posto ne znam mnogo o Belorusima
BELORUS mtz duplak, sređen i plug leopard, 2.300 €.
 
Ok, hvala na odgovoru, videcu ovo sutra da pozovem da vidim o cemu se radi, pa ako ga kupim odma na posao kacim ga za komsijin dvoredni berac zmaj 223 posto se njegov imt 560 muci, pa onda usluzno oranje za zito, ako neko moze da mi kaze koji je ovo model ako je taj od 80ks odlicno to mi bas odgovara ovaj plug je verovatno dvobrazni? I preporucite neku rezervu, a sto ne 577?
Pozdrav :cao:
 
Kupljen traktor :ppozdrav: ne ovaj nego drugi i nesto mehanizacije uz traktor:
- Belorus MTZ 82 '80god u odlicnom stanju sa 4000rc
- Plug dvobrazni imt
- Drljaca 4 krila
- Tanjiraca 28 diskova olt
- Setvospremac 2,9 imt
- Sejacica za kukuruz Becker sestoredna
- Elevator lifam
- Razbacivac vestackog djubriva (nije neki ali izdrzace ovu sezonu)
- Prikolica dvoosovinka 5t
I sve to za 5200eur ja mislim da je to veoma povoljno, e sad mene interesuje da li ovaj traktor moze da vuce neki trobrazni plug posto se veoma dobro ponasa sa ovim dvobraznim i da li ja mocu neku prskalicu da kupim za njega i kakvu i da li je on uopste pogodan za medjurednu obradu posto je duplak a posto sledece god. planiram neki manji traktor tipa 539, 542 trebala bi mi neka univerzalna za rusa sad i sledece god. za taj manji
Hvala unapred, pozdrav :cao:
 
Lepo si pazario :D , aj ako ti nije teško napiši šta je koliko koštalo.
Za 539 ne preporučujem prskalicu veću od 440l.
 
Sve je islo u djuture, trazio prvo 6000eur prestao da radi poljoprivredu pa mu ne treba i ja mu spustim na 5200eur, videcu da uzmem neku prskalicu koju mi preporucujete?
 
Brate ti si suuuuuper prošao, po aktuelnim cenama na tržištu polovne mehanizacije, svi priključci koje si kupio zajedno koštaju 4950 eura, znači da te je traktor koštao 250 eura :D :haha:
Prskalicu ako možeš kupi novu, Agromehanika je dobra i mnogi je koriste, ali za manje pare imaš i našu Moravu koja ništa ne zaostaje za Slovenačkom, čak šta više, pumpe su im identične, od istog Italijanskog proizvođača.


Moj 700-ti post :osmeh:
 
On je prvo traktor racunao 3000eur i mehanizaciju 3000eur pa sam mu onda ja spustio, sve u svemu ja sam prezadovoljan, hvala za prskalicu i ljudi kod mene mi kazu da nju kupim tu od 440litara i danas uzeto u arendu jos 6 jutara zemlje u komadu
 
I imaš razloga da budeš zadovoljan, da si kupovao pojedinačno izašlo bi te preko 8000 sve. Očekujemo slike svega! Srećno sa poslom! :sreca: :ppozdrav:
 
On nije hteo nista pojedinacno da prodaje samo komplet, rasprodao i njive uzeo dobre pare, pa ovog samo da se resi
Sad gledam oglase i nisam znao da su mali traktori ovako skupi 539 preko 3-4000eur, a 542 traze i 5000eur, a 560 3000eur pa bolje mi da uzmem njega :sta:
PS. Vec mi je nudjeno za sejacicu 1400eur, ali necu da je prodam
 
He, he, ja sam sticajem okolnosti imao 560 i menjao sam ga za 539, odnos cena 2800:3500, koliko je mali skuplji toliko je i bolji, ima veću upotrebnu vrednost i to je traktor za svaki dan, nemoj da te cena zbuni pa da se zaj...š, veruj mi, prošao sam to. :cao:
 
Polako videcu ima jos do toga tek sam kupio ovaj, trebao bi mi neki tako mali okretan za setvu, spartanje, prskanje posto kod mene ja sam iz Batajnice blizu Beograda dosta ljudi imaju po 2-3 jutra pa ima dosta usluga da se radi pa trebaju 2 traktora
 
Čugi je napisao(la):
He, he, ja sam sticajem okolnosti imao 560 i menjao sam ga za 539, odnos cena 2800:3500, koliko je mali skuplji toliko je i bolji, ima veću upotrebnu vrednost i to je traktor za svaki dan, nemoj da te cena zbuni pa da se zaj...š, veruj mi, prošao sam to. :cao:

zavisi za sta ce koristiti taj manji traktor-drugi traktor, ja sam mojim 560 zadovoljlan, a 539 da imam stajao bih mi u supi, meni ''drugi-manji'' traktor treba i punu zmajevku da vuce, sejalicu za zito isto velika i da ore po potrebi, tako da meni 539 ne bih koristio puno :ppozdrav:
Sve po potrebi kako kome odgovara, iz mojih iskustva nisam primetio da se bas 539 vozi kao sam a 560 kao tenk,sve je to manje vise slicno. POZZ :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nisam hteo da otvaram novu temu jer imam slično pitanje za forumaše.
Slučaj je da ja sad radim oko 15 kj moje zemlje ali imam šanse da uzmem između 20 i 40 hektara u zakup.Ta zemlja bi bila u dve do četiri parcele.Interesuje me koji bi traktor meni preporučili stim što imam 560 i 539.Za ovu godinu u obzir dolazi samo nešto polovno jer ću za novo sačekati da obrnem bar jednom rod sa tih njiva.Svi predlozi su dobrodošli jer verujem vašim iskustvima koja imate.
 
Za početak i prolećnu setvu će mi pomoći kolega koji radi silu zemlje.Ali ne mogu se uvek oslanjati na njega.Ja bih išao i na tu soluciju da prodam 560 i dodam nešto na leto pa bi to bilo oko 7000-8000eura za kupovinu isključivo traktora.Za priključke mi nije frka jer ih u početku mogu pozajmiti od njega ili iz zadruge.
 
Nazad
Vrh