Potreban traktor - savet

MILE

Član
Učlanjen(a)
9 Feb 2009
Poruka
332
Moj predlog ti je IMT- 5106 ili 5136- motori su im dobri, hidraulika isto dobra, kabina odlicna,
menjac malo meksi- ali ako ga pazis traje dugo. Ja ga imam 5 godina i zadovoljan sam sa njim.

MILE

Član
Učlanjen(a)
9 Feb 2009
Poruka
332
U Croaciji od 5 do 6000 hiljada plus, prevoz,carina i PDV izadje oko 9000.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.316
@MILE

A jel' možeš postaviti koju sliku tvog IMT 51xx?
I možda malo opširnije reći nešto o tome kako se pokazao u eksploataciji.
Ovde kod mene baš ne hvale te serije IMT traktora. :cao:

genic

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2009
Poruka
214
5106 je dobar traktor, ali za 7-8.000e ne verujem da ćeš naći
pade mi na pamet možda ursus 90ks

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.290
ima ih kod mene solidno sto se tice brojnosti pa jbg ne prodaju ih ljudi teraju ih i dalje

ima jedan koji je 5136 kupio novog ~90tih i dan danas ga ima i prezadovoljan je sa njim,extra ocuvan,jak,ispravan ma kao :cool:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237150419[/time]_________________________________________________
da da ima u selu pored covek ursuza 90ks prodao bi ga sa prednjom vucom

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.290
a do 9000e traktor od 100-130ks malo li je :sta:

covek ga normalno tera vuce mu 2vagonke,3brazni plug veliku tanjiracu i savrsen je bukvalno

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.610
Može se po banatu naći solidan 5106 za od 8000-10000 eura.Ali ako već trebam da dam te pare bolje da onda gledam nekog fendt-a od 90-105 konja.I oni se recimo 82-86 mogu naći za te pare.

stiv

Član
Učlanjen(a)
7 Jul 2008
Poruka
579
A ako ne boluješ od sređenog ,mtz82 naj jeftinija ks i naj univerzalniji traktor za male pare. :cao:

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.610
Pa vidim da većina predlaže rusa od 82 ks.Verujem da je dobar da ispuni moje zahteve.Do leta ima vremena pa ćemo videti još predloga ,a i zavisi šta naleti.Idućeg meseca ima u kraju neka licitacija na kojoj će biti dosta rakovica od 120-135ks i mtz552 91-92 godište.Jesu krševi ali uz neku sumu bi se dali srediti.naravno to u sličaju da ne bide nameštena cela licitacija.

boki

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2008
Poruka
239
Mozes naci i dobrog torpeda9006 sa prednjom vucom puno ljudi ne voli torpede jer imaju vazdusno hladjenje ali to su gluposti nekome ko cuva traktor i odrzava mala je verovatnoca da ce se desiti da se pregreje. Eto ja sam ti dao moj predlog :cao:

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.316
A one Rakovice od 120-135ks, što didi spominje, kakvi su to uopšte traktori?

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473
to su traktori sa turbinama oni imaju ustvari 110 ks a pojacavani su na 120 ks ,imale su ih zadruge ovde sve je to lepo dok je novo a onda im rikne turbo a i nije im nesto sredjen prenos kako treba ! jA ti ne preporucujem rakovice 120 130

DIDI ako ces mene slusati to je samo privremeno a i rusi nisu skupi mozes par sezona raditi sa njim a kad skupis para kupi jaceg rusa to je moj predlog ! ja da imam 200 jutara zemlje i vise kupio bi rusa 130 ks ili malo jaceg od 150 to ide ko zmaj a jeftin za odrzavanje !

Na john deeru recimo nemas nekih kvarova ali imas filtere i ta sranja koji su potrosna roba . iako nemaju kvarove ti filteri su u krv skupi toliko skupi da mozes da napravis generalku motora na rusu za jedan filter
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237232631[/time]_________________________________________________
evo koje slike sa neta

zzivica

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2009
Poruka
1.210
Ako neko ima iskustva u radu sa rakovicom 120 i 130 i sa imt 51xx neka mi napise koliko trose nafte po jednom jutru oranja bas me zanima.

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.610
Ja sam dve godine vozio rakovicu 120ks.Imala je mercedesov turbo motor .Menjač je extra dobar i šalta se skoro kao u autu.menjač je bio 12napred ,6nazad tako da je za svaku operaciju moguće naći dobar stepen.Obrtaji kardana od 540 i 1000.Extra traktor za sve radove.Dve vagonke kukuruza vuče kako hoćeš sve dok one ne nasednu.Sa trobraznim obrtačem ore kako hoćeš i koliko hoćeš.Nikad nije bilo većih kvarova.Kolega je vozio rakovicu 135ks sa perkins motorom i ta mi se nije sviđala jer je bila nekako troma tj. slabo je primala gas.Na njih smo stavljali gume od mtz i radili setvu sa osmorednim nodetkama.Jednom rečju je greota što se slabo prave i što im je cena na sajmu bila paprena.Njih su sada u firmi zamenili class ares od 135ks.Mada su sad sa njih pokradeni neki delovi i motore bi trebalo raditi,prodaće se kao alva.
Na onoj prvoj slici ta plava rakovica je sa perkins motorom.

Vrh