Potreban traktor - savet

Moj predlog ti je IMT- 5106 ili 5136- motori su im dobri, hidraulika isto dobra, kabina odlicna,
menjac malo meksi- ali ako ga pazis traje dugo. Ja ga imam 5 godina i zadovoljan sam sa njim.
 
U Croaciji od 5 do 6000 hiljada plus, prevoz,carina i PDV izadje oko 9000.
 
@MILE

A jel' možeš postaviti koju sliku tvog IMT 51xx?
I možda malo opširnije reći nešto o tome kako se pokazao u eksploataciji.
Ovde kod mene baš ne hvale te serije IMT traktora. :cao:
 
5106 je dobar traktor, ali za 7-8.000e ne verujem da ćeš naći
pade mi na pamet možda ursus 90ks
 
ima ih kod mene solidno sto se tice brojnosti pa jbg ne prodaju ih ljudi teraju ih i dalje

ima jedan koji je 5136 kupio novog ~90tih i dan danas ga ima i prezadovoljan je sa njim,extra ocuvan,jak,ispravan ma kao :cool:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237150419[/time]_________________________________________________
da da ima u selu pored covek ursuza 90ks prodao bi ga sa prednjom vucom
 
a do 9000e traktor od 100-130ks malo li je :sta:

covek ga normalno tera vuce mu 2vagonke,3brazni plug veliku tanjiracu i savrsen je bukvalno
 
Može se po banatu naći solidan 5106 za od 8000-10000 eura.Ali ako već trebam da dam te pare bolje da onda gledam nekog fendt-a od 90-105 konja.I oni se recimo 82-86 mogu naći za te pare.
 
A ako ne boluješ od sređenog ,mtz82 naj jeftinija ks i naj univerzalniji traktor za male pare. :cao:
 
Pa vidim da većina predlaže rusa od 82 ks.Verujem da je dobar da ispuni moje zahteve.Do leta ima vremena pa ćemo videti još predloga ,a i zavisi šta naleti.Idućeg meseca ima u kraju neka licitacija na kojoj će biti dosta rakovica od 120-135ks i mtz552 91-92 godište.Jesu krševi ali uz neku sumu bi se dali srediti.naravno to u sličaju da ne bide nameštena cela licitacija.
 
Mozes naci i dobrog torpeda9006 sa prednjom vucom puno ljudi ne voli torpede jer imaju vazdusno hladjenje ali to su gluposti nekome ko cuva traktor i odrzava mala je verovatnoca da ce se desiti da se pregreje. Eto ja sam ti dao moj predlog :cao:
 
A one Rakovice od 120-135ks, što didi spominje, kakvi su to uopšte traktori?
 
to su traktori sa turbinama oni imaju ustvari 110 ks a pojacavani su na 120 ks ,imale su ih zadruge ovde sve je to lepo dok je novo a onda im rikne turbo a i nije im nesto sredjen prenos kako treba ! jA ti ne preporucujem rakovice 120 130

DIDI ako ces mene slusati to je samo privremeno a i rusi nisu skupi mozes par sezona raditi sa njim a kad skupis para kupi jaceg rusa to je moj predlog ! ja da imam 200 jutara zemlje i vise kupio bi rusa 130 ks ili malo jaceg od 150 to ide ko zmaj a jeftin za odrzavanje !

Na john deeru recimo nemas nekih kvarova ali imas filtere i ta sranja koji su potrosna roba . iako nemaju kvarove ti filteri su u krv skupi toliko skupi da mozes da napravis generalku motora na rusu za jedan filter
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237232631[/time]_________________________________________________
evo koje slike sa neta
 
Ako neko ima iskustva u radu sa rakovicom 120 i 130 i sa imt 51xx neka mi napise koliko trose nafte po jednom jutru oranja bas me zanima.
 
Ja sam dve godine vozio rakovicu 120ks.Imala je mercedesov turbo motor .Menjač je extra dobar i šalta se skoro kao u autu.menjač je bio 12napred ,6nazad tako da je za svaku operaciju moguće naći dobar stepen.Obrtaji kardana od 540 i 1000.Extra traktor za sve radove.Dve vagonke kukuruza vuče kako hoćeš sve dok one ne nasednu.Sa trobraznim obrtačem ore kako hoćeš i koliko hoćeš.Nikad nije bilo većih kvarova.Kolega je vozio rakovicu 135ks sa perkins motorom i ta mi se nije sviđala jer je bila nekako troma tj. slabo je primala gas.Na njih smo stavljali gume od mtz i radili setvu sa osmorednim nodetkama.Jednom rečju je greota što se slabo prave i što im je cena na sajmu bila paprena.Njih su sada u firmi zamenili class ares od 135ks.Mada su sad sa njih pokradeni neki delovi i motore bi trebalo raditi,prodaće se kao alva.
Na onoj prvoj slici ta plava rakovica je sa perkins motorom.
 
Nazad
Vrh