Potreban traktor - savet

nema ti boljeg traktora od rusa 82.ja ga imam novog i uz pomoc imt 539,radim 100 jutara zemlje.ako te nasto interesuje pitaj!
 
POZDRAV SVIMA TA RAKOVICA IMA MENJAC I PREDNJU VUCU ZF ISTO KAO I FENDT STAJER SLITER DAJC I TORPEDO
 
Savoris, inovatore nas... Daj mi savet , aman ako Boga znas.. Vidi, kako imam malo koza i po neku ovcu, pa i malo jaganjaca, resih na prolece da napravim novu stalu, gde cu moci da ulazim sa traktorom koji ima kasiku da i izbacujem to stajsko djubre.. Ne moze se vise rucno, idu godine.. Nego , da se ja vratim na moje pitanje : Sta da kupim od mehanizacije , mislim na traktor.. Najvise mi odgovara toma Vinkovic, ali kako ide to sa kasikom.. Mislim , ima dobre manevarske sposobnosti, okrece se u zglobu, a i nije gabaritan... Mada je spor do bola , ali i nema veze.. ne ide se na trke :cool:
A fergusona sam upravo zalivadio (533) nesto je bio poceo da umire na te nane.. Nego, Toma Vinkovic ili ferguson (da li ide kasika na njega)? ili nesto trece, ali samo sa Rume i do 3000 evrica :cao:
 
Dat ću odgovor na tvoje pitanje (upućeno savorisu) jer imam iskustva sa Tomicama i fergusonima i utovarivačima.

Ako ćeš kupovati Tomu Vnkovića traži traktore od 30 ks (TV-730, TV-731, TV-732, TV-830) jer su od serija 300, 400 i 500 (jednoklipaši 18 i 21 ks) teži, širi, stabilniji i jači. Utovarivači koji idu na sve serije od Slovenskog proizvođača Gorenc izgledaju ovako (na slici je TV-523, 21 ks).



Ovo je utovarivač od Slovenskog proizvođača Riko koj je namontiran na AGT-835. Mislim da ove utovarivače možeš dobiti samo na Tomicama od 30 ks jer su malo teži i robusniji. Inače utovarivači su jači od utovarivača firme Gorenc.



Utovarivač sa iduće slike proizvodi Hrvatska tvornica traktora Prima (bivši Tomo Vinković) i može se namontirati na sve serije Tome Vinkovića. Gotovo identičan utovarivač (samo crveni) nudi i tvornica traktora Hittner iz Hrvatske (tvornica nastala nakon raspada TV kao i Prima).



Svi utovarivači imaju kao opciju razne dimenzije kašika, vila, ralica... Sve po želji i mogućnostima kupca. No problem kod Tomice (imao sam TV-18 i TV-826) je njegova relativna nestabilnost kod rada sa utovarivačem, jer se traktor lom na sredni i uzak je, a teret se diže visoko pa zna doć do izvrtanja ako se nepazi. To i nije toliki problem koliki je problem tvrdog ovčijeg i kozijeg đubreta (dosta sam ga se navuko iz torova) koje se dosta teško tovari prednjim utovarivačem pa tu onda dolazi do naprezanja tratora (kod TV i zgloba), prednjeg trapa... Prednost Tomice je njegova okretnost, prednja vuča i dimenzije. I još nešto, za Tomu Vinkovića ćeš jako teško naći polovan utovarivač, no zato ga se da relativno jednostavno i jeftino napraviti.

Mislim da ti je bolji izbor IMT-539 sa prednjiim utovarivačem. Vrlo okretan i brz kod utovara (2. brza-rikverc), stabilniji je, diže više tereta na veću visinu i puno lakše nego Tomica. Neke utovarivače (ovaj na slici je takav) za IMT-539 možeš staviti na traktor sa kabinom dok Tomica nema opciju prave kabine. Utovarivač se vrlo lako demontira sa traktora ostanu samo nosači na njemu, a ako ćeš ga cijelog skidat sve napraviš sam za pol sata. I za njega se utovarivač može naći puno lakše jer ih ima po selima. Ovo na slici je moj traktor i utovarivač. Inače u familiji imamo dva IMT-533 i oba imaju prednje utovarivače i niti jedan traktor nije nikada pukao, polomio se il nešto tako, a oba su se bome natovarila đubreta i đubreta. Ako je pumpa dobra i redovno mjenjaš ulje onda nemaš frke za rad sa prednjim utovarivačem. Za lakši rad ja na zadnji kraj traktora okačim 10 tegova po 30 kg i stavim ukočenja tegova tako da se zadnji kraj traktora nedže toliko i da ima bolji "grip" (trakciju).



Pozdrav. :cao:
 
Becarino, hvala ti... Zaista si mi puno pomogao objasnjenjima. Nisam znao da TV puca zglob od tereta.. steta , a bas mi se svideo... Mali je, nije zahtevan za parkiranje, ima dobre manevarske sposobnosti.Mada, cena mu je jaka u Srbiji, na polovnom trzistu. Identicna cena sa fergusonom, ako ne i jaca... A i delova nema bas u izobilju (kazu da ima samo u Karadjordjevoj, na stajgi). A vec Fergusona, ima koliko hoces, pa i delova.. Na svakom koraku... (Ja moj prodadoh..) Ali nisam video da se prodaju utovarivaci? Nisam isao dugo do u Rumu, moze biti da ih ima tamo.. Da ne znas red velicina cene utovarivaca za ferguson, u evrima? Polovnih...
Hvala Ti jos jednom :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Neka me krivo shvatiti. Nisam mislio da zglob na Tomici puca "pod obavezno" ako se stavlja utovarivač, već da zglob trpi dosta veliko opterećenje zbog tereta u vilama na velikoj udaljenosti od prednje osovine. Svaki teži priključak na Tomici na prednjoj i na zadnjoj strani dovodi do povećanog opterećenja na zglob traktora, a samim tim povećava se mogućnost pucanja. Al ako ti sa njim pažljivo i oprezno rukuješ onda nema frke. ::namigivanje::

U Hrvatskoj i Sloveniji polovni utovarivači za fergusona se mogu naći od 500 do 800 eura, ovisi u kakvom su stanju te kakve sve priključke imaju. Kod nas dugo nisam vidio da ga netko prodaje, no vidio sam ih par u Slovenskim oglasnicima.
 
A reci mi , kao ocigledni poznavalac TV, zglob znaci moze da puca , ali i ne mora.. Opet te moram pitati ono sto nas sve muci na ovim prostorima... A cena popravke zgloba u evrima i cena kasike polovne , ako bi se odlucio za kupovinu, jer bas nisam siguran ko bi je napravio tako dobru kao original. Video sam TV na HR forumu, ima i utovarivac , a i covek je ugradio servo , uz jako malo ulaganje, servo od mercedesa 123 , sve sa otpada.. Mocno izgleda.. ::svaka cast::
 
Neznam koliko bi te koštao popravak zgloba, a polovni utovarivač za Tomu nisam vidio u oglasnicima tako da ni za njega neznam koliko bi koštao.
 
didi je napisao(la):
Pa vidim da većina predlaže rusa od 82 ks.Verujem da je dobar da ispuni moje zahteve.Do leta ima vremena pa ćemo videti još predloga ,a i zavisi šta naleti.Idućeg meseca ima u kraju neka licitacija na kojoj će biti dosta rakovica od 120-135ks i mtz552 91-92 godište.Jesu krševi ali uz neku sumu bi se dali srediti.naravno to u sličaju da ne bide nameštena cela licitacija.
Ja ti predlažem zetora
 
imam ja tv 420, i zglob se moze samo pohabati a kad se pohaba kod nas citavo sredjivanje kosta 200evra ja bi utovarivac napravio jer ipak ga pravis po svojim dimenzijama i po svojim potrebama a jeftinije izadje,djelova ima kod nas u bosni i mozes ih poruciti postom ili necim drugim ili doc po to,ali i nekvare se oni toliko
 
Poljoprivrednik je napisao(la):
Ja sam jedan mali poljoprivrednik do sada sam radio oko 2 jutra, ali ove godine sam uzeo nesto vise zemlje u arendu i sad imam 14,5 jutara za prolecnu setvu (kukuruz, suncokret, soja) posto sve poslove su mi radili drugi, ali sad imam vise zemlje pa mi je potreban traktor, za pocetak bi uzeo neki jaci traktor tipa (imt 577) treba mi za oranje, pripremu zemljista (dosta cu i usluzno da radim), a ostalo cu da platim (sejanje, prskanje) dok ne kupim sledece godine neki manji traktor sta mi vi preporucujete koji traktor od 70-tak konja, nasao sam ovaj traktor u oglasima ali ne znam kakav je to traktor, koliko to ima konja, a i cena mi odgovara nije velika pa mi recite nesto vise o ovom traktoru posto ne znam mnogo o Belorusima
BELORUS mtz duplak, sređen i plug leopard, 2.300 €.
moj predlog ti je ako uspes da nadjes imt 5106 ili 5136 sa CTF predjom vucom i menjacem, to su nepoderivi traktori.
 
STRALE je napisao(la):
Poljoprivrednik je napisao(la):
Ja sam jedan mali poljoprivrednik do sada sam radio oko 2 jutra, ali ove godine sam uzeo nesto vise zemlje u arendu i sad imam 14,5 jutara za prolecnu setvu (kukuruz, suncokret, soja) posto sve poslove su mi radili drugi, ali sad imam vise zemlje pa mi je potreban traktor, za pocetak bi uzeo neki jaci traktor tipa (imt 577) treba mi za oranje, pripremu zemljista (dosta cu i usluzno da radim), a ostalo cu da platim (sejanje, prskanje) dok ne kupim sledece godine neki manji traktor sta mi vi preporucujete koji traktor od 70-tak konja, nasao sam ovaj traktor u oglasima ali ne znam kakav je to traktor, koliko to ima konja, a i cena mi odgovara nije velika pa mi recite nesto vise o ovom traktoru posto ne znam mnogo o Belorusima
BELORUS mtz duplak, sređen i plug leopard, 2.300 €.
moj predlog ti je ako uspes da nadjes imt 5106 ili 5136 sa CTF predjom vucom i menjacem, to su nepoderivi traktori.

A gde to da nadje, i mene zanima?
 
Bubu je napisao(la):
STRALE je napisao(la):
Poljoprivrednik je napisao(la):
Ja sam jedan mali poljoprivrednik do sada sam radio oko 2 jutra, ali ove godine sam uzeo nesto vise zemlje u arendu i sad imam 14,5 jutara za prolecnu setvu (kukuruz, suncokret, soja) posto sve poslove su mi radili drugi, ali sad imam vise zemlje pa mi je potreban traktor, za pocetak bi uzeo neki jaci traktor tipa (imt 577) treba mi za oranje, pripremu zemljista (dosta cu i usluzno da radim), a ostalo cu da platim (sejanje, prskanje) dok ne kupim sledece godine neki manji traktor sta mi vi preporucujete koji traktor od 70-tak konja, nasao sam ovaj traktor u oglasima ali ne znam kakav je to traktor, koliko to ima konja, a i cena mi odgovara nije velika pa mi recite nesto vise o ovom traktoru posto ne znam mnogo o Belorusima
BELORUS mtz duplak, sređen i plug leopard, 2.300 €.
moj predlog ti je ako uspes da nadjes imt 5106 ili 5136 sa CTF predjom vucom i menjacem, to su nepoderivi traktori.

A gde to da nadje, i mene zanima?
Pa nece raditi 200 kj vec 20-ak!!! Uzmes 577 i Bog da te vidi :ppozdrav:
 
@STRALE
Ne znam da li ste videli kada je član @Poljoprivrednik postavio svoj post i ako za to vreme nije obezbedio traktor onda mu stvarno i nije potreban.
Slažem se sa @Bubu da ga zanima gde ste našli te traktore, ustvari mene interesuju ti menjači CTF. Ako ste mislili na ZF onda je to nešto drugo, ali ovaj ip menjača se izgovara CET EF.
I @Spajki je upravu, možda je i ta snaga velika za površinu od 14,5 kj. :cao:
 
nemojte me drzati za rec al ja sam cuo od jednog prijatelja koji je radio sa mojim caletom u IMT. I on kaze da je izasla jedna serija traktora 5136 i 5106 sa zf menjacem ( greska nije ctf).
 
otprilike! imali smo najkvalitetnije traktore u to vreme al srbin mora da usere pa bog. 560 kad bi mu tockove zabetonirao samo bi otkinuo brezone!
 
Nazad
Vrh