Postrna setva

Pa ako se poseje 25juna i na to doda 90-95dana po meni nije kasno.
Momo koliko god da ostane zarade od postrne setve to je plus na ono iz redovne setve.Mislio sam da probam direktnu setvu bez ikakve pripreme.Naravno ne sa mojom nodetkon.Videcu ima li gde semena suncokreta Dukat pa probati.
90-95 dana je od izlaska na svetlost dana,znaci dodaj jos 7-10 dana na tu cifru.U slucaju previse kisao kao prosle godine ovaj broj dana se produzava,u slucaju suse se skracuje.
Znaci trebao bi najkasnije krajem oktobra da skidas usev.
Koliko znam Dukata jos uvek ima u ponudi.

- - - - - - - - - -

1 jun posejao pionir a 79 danas 3-4 lista
Pa kakva ti je to zemlja,kod nas u redovnoj setvi za 3-4 lista treba 20-25 dana.
 
Pa ako se poseje 25juna i na to doda 90-95dana po meni nije kasno.
Momo koliko god da ostane zarade od postrne setve to je plus na ono iz redovne setve.Mislio sam da probam direktnu setvu bez ikakve pripreme.Naravno ne sa mojom nodetkon.Videcu ima li gde semena suncokreta Dukat pa probati.

Ali kako uopšte ostvariti zaradu ? Količina posla je ista , rod je manji ..
 
Pa ako je zemlja u arendu to se neplaca a kod njih je arenda kao da je zemlja u holivudu,jedan prohod teskom tanjiracom ili slicno i sejanje.Djubrivo kroz medjurednu obradu samo azota i hemija na vreme od korova.Mislim da u toj varijanti nisu neki preterani troskovi.Samo netreba postrnu setvu raditi na velikim povrsinama,sto je sigurno,sigurno:osmeh:
 
Moja logika proslogodisnja oko 450-500kg po jutru soje na mojoj zemlji,2tanjiranja(4500),sejanje + seme(4000),prskanje od samoniklog jecma(1200+sredstvo to sam zaboravio koiko je),ospartao jednom(1700),kombjniranje (6000)ok je bilo naplatile su se usluge s tim da je bilo kise.Ove godine oko 1-2 jula sejem suncokret i soje par jutara ali ako bude trebalo navodnjavacu.
 
Za njega nema brige,jos ako je neki raniji FAO sa brzim porastom ima da stigne bez problema u oktobru.
 
Lako je diklofenu kad je u suncokretarskom kraju. Kod nas radi jedan kombajn suncokret i drži par sela, tako da obavezno moraš imati suncokret u redovnoj setvi. Ako kojim slučajem omašiš, nešto kasnije poseješ moraš biti spreman na moljakanje, jer je ovaj zakačio adapter za kukuruz i možeš da se slikaš. Boli ga uvo za tvoja 2-3 jutra suncokreta.
 
Lako je diklofenu kad je u suncokretarskom kraju. Kod nas radi jedan kombajn suncokret i drži par sela, tako da obavezno moraš imati suncokret u redovnoj setvi. Ako kojim slučajem omašiš, nešto kasnije poseješ moraš biti spreman na moljakanje, jer je ovaj zakačio adapter za kukuruz i možeš da se slikaš. Boli ga uvo za tvoja 2-3 jutra suncokreta.
To druze sve stoji.Sada imam svoj kombajn pa vise nema moljakanja za moje pare.
 
Ja danas uturio kukuruz poslije skinute lucerke za sjenazu

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
1bb13c42931b74335ea595a0574fa662.jpg
069890fceb80f058739e030b53f12482.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Jel treba da dodem u ispomoc nismo nesto jako daleko

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Ova godina nimalo nije naklonjena postrnim kulturama u mom okruženju. Kiše od kada je pšenica i ječam ovršen nikako nema, srećom paje posejano smo tamo gde se može zalivati. Kako je kod vas koi ste se i ove godine upustili u ovu avanturu?[video=youtube_share;EyPBAwyIz6g]https://youtu.be/EyPBAwyIz6g[/video]
 
Nazad
Vrh