Postrna setva

ma ja ću raditi jer nije se zezati sa hranom za zimu a i tako mi ostalo semena kukuruza
 
todor je napisao(la):
ma ja ću raditi jer nije se zezati sa hranom za zimu a i tako mi ostalo semena kukuruza

Dobro, kod tebe je nešto drugo. Tebi treba zelena masa i to je sigurno OK. ::svaka cast::
 
a za berbu ga nikad nebi stavljo jer nekad i ne dočekaš da bude berbe zato ja čim skinem žito slamu sklonim i odma tanjiranje i setva i to ću na 20 pa šta mu bog da
 
Todore nije problem uopste ako posle siliranja izneses na tu parcelu stajnjak! Ili zaores vestaka da nadomestis sto je postrna kultura izvukla!
 
ma šta će izvući daj mitijo pa naša zadruga svake godine seje soju i kukuruz i nikad ne đubre a prinos sledeće godine uvek dobar a ne zalivaju
 
Ja sam primetio razliku kad je uspeo suncokret da naraste, ta je parcela sledece godine imala slabiji rod od one koja nije sejana postrno! Odonda ako negde sejemo postrno onda zaoremo 100-150 kg NPK vise i onda se nevidi razlika...
 
ta njiva na kojoj ću ja sejati je 5ha i prošle godine je dobila 120 trotonki stajnjaka e tu je žito boli glava
 
Ja sam jedne godine imao uljanu repicu, i kombajner mi prica kako bi tu bilo idelano da posijemo rane sorte kukuruza, pa koliko- toliko da bude, da zemlja bas ne stoji dugo prazna... to smo i napravili, a godina bila susna i kukuruzi su na kraju propali...

Sad poslije zita plitko obradim njivu plugom, potanjuram jednim tragom i posijem repicu koju kasnije malciram i uz 70kj/kj UREE zaoravam... prikazalo se kao super kombinacija i to cu nastojati da stalno radim.

Imali kukuruze sijane rasipacem za probu, pa se oralo i bez lemesa, al da se osjetilo neko poboljsanje u slijedecem usjevu, bas i nije, pa to nismo radili vise.
 
2007 posle jecma posejao sam suncokret pionip rani bas za postrnu setvu.posle oranja i spremanja pala je doooobra kisa.nicanje je bilo dosta lose i pored dobre vlage. posejao sam na razmak19cm a nikao je kao na 30.dobro ni to ne bi bilo lose da je pala jos koja kisa.mislio sam da cu ga zaorati ali kad sam otiso da orem ucinio mi se solidan.nisam stigao da ga oprskam jer se oteo.njiva se zaparlozila do zla boga tako da cu na jesen posejati zito da je ocistim.hocu da kazem da je roda bilo negde oko1200kg/kj ali je bio zelen da ga kosim,mislio sam da cu ga skinuti posle kukuruza dosla je zima i ptice su pojele sve i jedno zrno a njiva je ko sto sam rekao ostala prljava.bolje da se zemlja odmara to leto jer je prinos sledece godineveci nego prinosi u postrnoj setvi
 
ja sejem posle žita imam maverika turtopa 684 i sve to izmešam pa na 20 posejem i šta mu bog da jer to seme mi je ostalo od setve
 
A ako naraste samo do kolena onda pokosis pa baliras! Meni je jedne godine narastao 20 cm i ufatila ga letnja zega i nije vise rastao :udri: :udri: Ali u 80% slucajeva je dospeo za silazu! I mi smo radili silazu za koze dok nismo likvidirali stado!
 
ma valjda će stići za silažu ako dobije kiše,sad kad ne treba pada a kad mi bude trebalo onda neće
 
Nazad
Vrh