Postrna setva(opšta tema).

Dva puta teska tanjiraca,i setva zitnom imt sejalicom.Tanjiraca samo toliko zemlje da usitni da moze sejalica posejati,i odma ide tifon.Setva sto plice,samo da pokrije zemlja seme
 
Ja se dvoumim da li da sejem opet kukuruz ili ne. Išlo mi bez navodnjavanja.
 
ako budem sijao, bude soja 000, jer jedne godine je sijana 15.6. i onako slabo nicanje, sijana olt žitnom, ns merkur 00, a ove planiram pneumatskom...... al više se teško dolazi do sjemena, sad će svi navaliti na postrnu soju, jer je i cjena Ok..... pa se i isplati, a sjeme original je oko 140€ za hektar, što nije malo..... a reprodukcije bilo prije mjesec dana koliko hoćeš, sad više ništa
 
Eto.ja narucio dvije vrece 606 zp za silazu....pre ovih kisa mi ponudeno nekih 1.2 ha pa nisam jos stigo ni uzorati....
 
Ja sam imao u planu da posle pšenice bacim osoku i da istanjiram pa da posejem kukuruz
 
Svaka Vam čast na hrabrosti. Ali to upali jednom u 10 godina možda. Ostalo je pušing realno. (rođak je eksperimentisao sejao 10kj za probu bilo 650kg/kj soje, zatim podelio na pola, i pola posejao pšenicu a pola kukuruz sledeće godine - imao manje pšenice 1200kg/kj i 1700kg/kj kukuruza u odnosu na druge parcele-rekao je da više to neće raditi). Ko nema sistem za navodnjavanje ne treba da se zaleće. A ko ima sistem za navodnjavanje treba da obezbedi stajnjak da ne ispere zemlju. Gde ide povrće bacamo 10 vagona goveđeg stajnjaka na hektar.

Ipak Sreća Prati Hrabre.
Srećno Vam bilo sa postrnim usevima.
 
Nazad
Vrh