Postrna setva(opšta tema).

I ja planiram posle jecma da sejem 00 soju. Moj jecam nece do ponedeljka se skidati.
 
Ako je neko radio 4-5g u nazad postrnu setvu da li moze da napise rezultate koje je ostvario?
Kod nas vidim takve parcele ali jako sporadicno. U delu opstine gde drze krave (Rancevo) oni skinu jecam/psenicu u silazu i poseju kukuruze ali opet za silazu. Za merkantilu bude bukvalno 10kj godisnje u ataru.
 
Pre neki dan sejao kukuruz komsijama posle jecma.Vlage tu i tamo ima.Osnovno nikada ne bacaju sta ce tu biti videce se na jesen.
2016 sam imao soju posle jecma sa dva zalivanja bilo 1270kg po kj
Prosle godine sam vukao postrni kukuruz misli da je bilo oko 4t kada se sveo na jus.Velika je vlaga bila.Inace je kukuruz dosta bolje izgledao od nekih redovnih setvi.To je bez zalivanja
 
Ovaj DKC iz 2017god. lepo nikao, ali ga vrane zezale i stvorila se pokorica od zadnje kiše.
IMG_20200628_173742.jpg

IMG_20200628_173736.jpg

IMG_20200628_173708.jpg
 
Pre neki dan sejao kukuruz komsijama posle jecma.Vlage tu i tamo ima.Osnovno nikada ne bacaju sta ce tu biti videce se na jesen.
2016 sam imao soju posle jecma sa dva zalivanja bilo 1270kg po kj
Prosle godine sam vukao postrni kukuruz misli da je bilo oko 4t kada se sveo na jus.Velika je vlaga bila.Inace je kukuruz dosta bolje izgledao od nekih redovnih setvi.To je bez zalivanja

Mi danas skidali ječam, vlage koliko hoćeš za koji dan sejanje
 
Imam svoje soje od prošle godine 00, al prošle godine koja je posijana 3.7. Za vršidbu je došla oko 31.10 pa čak i 5.11.

Suncokret postrni, nude za 200€ za 2ha.....nisam nikad vidio tu kod nas, bojim se tih akcija.....

A mogu posijati samo na uljanu repicu, jer pšenica neće još 7-10 dana.... A suncokret ili soja na uljanu, kažu da nije preporuka..... Ispada da mi ostaje posijati samo kukuruz, a on bez zalivanja nije ništa, traži najviše vode..... I sada što napraviti, uložiti u nešto ili potanjurati i sjediti s mirom u hladu.....
 
Imam svoje soje od prošle godine 00, al prošle godine koja je posijana 3.7. Za vršidbu je došla oko 31.10 pa čak i 5.11.

Suncokret postrni, nude za 200€ za 2ha.....nisam nikad vidio tu kod nas, bojim se tih akcija.....

A mogu posijati samo na uljanu repicu, jer pšenica neće još 7-10 dana.... A suncokret ili soja na uljanu, kažu da nije preporuka..... Ispada da mi ostaje posijati samo kukuruz, a on bez zalivanja nije ništa, traži najviše vode..... I sada što napraviti, uložiti u nešto ili potanjurati i sjediti s mirom u hladu.....
Pusti da se zazeleni i onda potanjuraj ili zaori za zelenu gnojidbu
 
Nazad
Vrh