Postrna setva(opšta tema).

Samo plitko tanjiranje, setva i valjanje. Tako sam pre par godina posejao stočni sirak i uspelo je. Problema je bilo sa sazrevanjem sirka, jer je jako dugo držao vlagu, pa smo ga skidali po snegu.
 
Ja sam prošle godine sejao posle pšenice soju merkur 00 i nije mi niglo 40%. I ono što je niklo toliko bilo nisko da nije moglo da se pokosi. Kolega sejao 6 dana ranije kod njega sve niklo kako treba i pokosio je dobio 800kg po jutru. Ove godine sejem na ječam kukuruz a na žito suncokret. A prvo ću da bacim veštak pa da istanjiram pa ću onda da posejem.

Koji suncokret ćeš sijati?
 
Za postrnu sjetvu sam našao jedan, kažu može se posijati do kraja 7mj.....zvuči mi dosta kasno.....
 
Kod nas je bila opšta setva postrnog suncokreta pre dve tri godine. To je bila ujedno i poslednja godina. Jednostavno nije stigao da sazri.
 
Moj brat već dugo godina seje postrni suncokret uspe i da ga skine i ima po prilično dobar rod
 
Prvi put radim uljanu repicu, sta se moze sijati posle nje? Ja bih hteo soju, mogu i navodnjavati, ali neznam kako uspeva posle uljane repice.
 
Posle ječma planiram da sejem kukuruz pionir p9074. Da li da istanjiram strnjište ili ići direktnom setvom? Planirao sam pre sejanja da bacim 100kg ureje
 
Ja da sam na tvom mestu propustio bih slamu kroz secku na kombajnu i posejao direktno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako pokosimo do 2-4 jula ,sta kazete na postrnu soju 000 (mozda 00 🤢) isti dan kosenje spremanje sejanje zaliti?
Vec mi promaklo dve godine ostar sam ko noz, zemlja odlicna kondicija
 
Drug mi je dosad sejao 000 i 00 bolje mu rodilo 00 nego 000. Pa će od ove godine sejati samo 00
 
Planira neko postrno da seje ovih dana suncokret ili soju posle repice,jecma?
 
Nazad
Vrh