Postrna setva(opšta tema).

Kod nas su postrnu soju na luku skidali 1700kg ali sa 5-8 navodnjavanja...
 
Ni ja nisam obro jos kukuruz...meni se cini da sam ga sijo pocetkom juna a sjeme je smjesa ns 444 i jedan dio 500 grupe (ako nije 5010).Kolegi ostalo sjemena pa smo preklopili a ja sam to mislio sasjec u silazu pa nisam gledao koja je grupa a kad je kukuruz na pojedinim njivama podbacio ovaj sam ostavio za branje....Mozda bi ga brao oko nedjelje .
 
n35hjs.jpg
wb9cur.jpg
wb9cur.jpg
pocelo branje postrnog

- - - - - - - - - -

j6278i.jpg
 
Dali bi kukuruz sa vlagom 35% mogao da se bere u klipu i da ide u košanu a da nebude problema ? Recimo da je na granici , da je većina klipova "dobila crnu tačku " a manji dio klipova nije .
 
Svaki klip sa tim mekim zrnom bude načet a pošto mu je vlaga visoka dođe do vrenja a dalje znaš.Sačekaj da vlaga padne bar na 27-28%.
 
Soja 000, jel netko sijao i kada, kojeg datuma, i kada je vršidba, kojeg datuma????
kako se isplati, bez navodnjavanja, u nekoj prosječnoj godini????
 
Jel neko sejao postrnu soju ove godine niko nista ne pise.Ja sam posejao 6kj na jecmu 7.6. I trenutno je visoka 1m juce prvi pur zalivana
 
Moja postrna dobro izgleda ali nije ni blizu toliko visoka . Malo preko koljena. Nije zalivana. Mozde je zato niza sto je samo bacena rasipacem i zadrljana .
 
Mom postrnom kukuruzu bi sad valjalo zahladjenje sa kisom da se lepo oplodi.
 
Nazad
Vrh